Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

mari_79 15:25, 07 mar 2020

Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 4
Czy trzemielina Emerald'n Gold f. pienna będzie rosnąć w takim miejscu?
Elka 14:10, 09 mar 2020


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Czy hortensja polar bear wpasuje się w ten trójkąt? Chodzi mi o steorzenie mini rabaty przed murkiem.


____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Gardenarium 15:49, 09 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, a jedna może być na pniu, wtedy kwiaty będą wyżej niż pozostałe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka 20:02, 09 mar 2020


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Dziękuję
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Lika 22:36, 09 mar 2020

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Przy pomocy syna wykombinowałam coś takiego.
Wiem, że rabata o szerokości 1 m to nie po ogrodowiskowemu ale potrzebujemy też trawy żeby choćby pograć w badbintona z dziećmi dlatego nie mogę jej jeszcze poszerzać.
Co o tym myślicie? Pani Danusiu będzie dobrze?
Gardenarium 07:37, 10 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Troszeczkę za bardzo symetrycznie się wydaje, kulki niekoniecznie po obu stronach taka sama ilość. Pokombinuj z nimi jeszcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 10:09, 10 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Dysponując rabatą o szerokości 2,5m w jakich odległościach powinnam posadzić takie rośliny: jako tło tuje szmaragd, przed nimi chciałabym hortensję limelight lub vanilla fraise i rozplenicę japońską, nie wiem czy naprzemiennie czy za tujami hortki i przed nimi trawy, czy jakoś inaczej.
Wszystko to podsadzone żurawkami berry smoothie. W kompozycji byłaby jeszcze śliwa wiśniowa nigra. Podoba mi się jeszcze jak spośród takiego zestawienia pomiędzy trawami widać piękne jeżówki. Jak to wszystko mądrze posadzić tak aby był w miarę szybki efekt?

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Asia_J 09:27, 11 mar 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Wiaan napisał(a)
Dysponując rabatą o szerokości 2,5m w jakich odległościach powinnam posadzić takie rośliny: jako tło tuje szmaragd, przed nimi chciałabym hortensję limelight lub vanilla fraise i rozplenicę japońską, nie wiem czy naprzemiennie czy za tujami hortki i przed nimi trawy, czy jakoś inaczej.
Wszystko to podsadzone żurawkami berry smoothie. W kompozycji byłaby jeszcze śliwa wiśniowa nigra. Podoba mi się jeszcze jak spośród takiego zestawienia pomiędzy trawami widać piękne jeżówki. Jak to wszystko mądrze posadzić tak aby był w miarę szybki efekt?



Ja mam taką rabatę, tylko szerszą trochę. Mam posadzoną Nigrę przed nią hortensje vanila fraise, pomiędzy hortensjami miskany a przed nimi żurawkę.
Bardzo ładnie to wygląda. Planuję jeszcze dodać iglaki, bo o tej porze roku jest pusto.
Asia_J 10:29, 11 mar 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Moi Drodzy,
ja dopiero uczę się zestawiania roślin. Doradźcie, proszę, czy to, co narysowałam ma sens. Czy dobrze będzie wyglądać w rzeczywistości? Proporcje, kolory?
Lika 20:18, 11 mar 2020

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Gardenarium napisał(a)
Troszeczkę za bardzo symetrycznie się wydaje, kulki niekoniecznie po obu stronach taka sama ilość. Pokombinuj z nimi jeszcze.


Poprawiłam, chyba?
Z przodu rabaty znalazły się żółte i koralowo pomarańczowe żurawki, turzyca Prerie Fire po prawej i trawa Hakonechloa Aurea po lewej oraz 2 rozchodniki Dazzelbury i bukszpany cięte w kulę.
Z tyłu powojniki na kartkach, miskanty, 2 cisy Wojtek, modrzew japoński po lewej. Centralnie rośnie metasekwoja, pod nią imperata Red Baron i rosnące piwonie.
Rabatę po prawej stronie rozszerzę, aby była płynna linia do placyku ze stołem.
Każde z przęseł płotu ma szerokość 168cm choć może tego nie widać. Nie chciałabym aby było łyso.
Lidka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies