Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

aneczka_a 09:08, 17 sie 2020


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Kochani, muszę odgrodzić tył ogrodu, żeby nie był widoczny z ulicy. Pierwsza myśl pergola, ale podpowiedzcie proszę może uda się jaką zieloną ścianę tam zrobić. Ma to być wzdłuż linii obrzeży które widać w trawniku:
____________________
BASIA8 10:05, 17 sie 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Aneczka bardzo ładny ogródeczek. Ja w projektowaniu jestem słaba, więc nie pomogę. Ale ogród wychwalam i pytam gdzie Masz swój wątek???????
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
kasiab 10:07, 17 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Hej Aniu nie myślałaś żeby na wysokości końcówki domu zrobić rabate która będzie przed ścieżka? Wiesz dac wyższe trawy kilka elementów zimozielonych i cos kwitnącego?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
aneczka_a 10:20, 17 sie 2020


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
BASIA8 napisał(a)
Aneczka bardzo ładny ogródeczek. Ja w projektowaniu jestem słaba, więc nie pomogę. Ale ogród wychwalam i pytam gdzie Masz swój wątek???????

Dziękuję ślicznie Wątku nadal nie odważyłam się założyć
____________________
aneczka_a 10:21, 17 sie 2020


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
kasiab napisał(a)
Hej Aniu nie myślałaś żeby na wysokości końcówki domu zrobić rabate która będzie przed ścieżka? Wiesz dac wyższe trawy kilka elementów zimozielonych i cos kwitnącego?

No właśnie coś w ten deseń mi zaświtało ale nie mam pomysłu jak to ugryźć i jakie rośliny żeby ładnie załoniło.. miskanty lubię bardzo ale z czymś..
____________________
BASIA8 11:03, 17 sie 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
aneczka_a napisał(a)

Dziękuję ślicznie Wątku nadal nie odważyłam się założyć


Zatem czekamy cierpliwe na watek Bo jest pięknie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
zecik 13:25, 17 sie 2020

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
Witam Szanownych Ogrodników

Mam pięć punktów, w których mają być okazałe kolorowe rośliny. Punkty znajdują się wokół basenu - jak na zdjęciu.



Bordowymi kółkami zaznaczyłem miejsca, gdzie planuję rośliny i gdzie będą punkty wieczornego podświetlenia do roślin.

Chciałbym, aby to miejsce wyglądało efektownie i schludnie.

Szerokość kamieni to około 1,3 metra, rośliny rozmieszczone co 2,4 metra.

Myślałem o 5 czerwonych hortensjach - bo kwitną przez prawie cały okres kąpielowy.
Ponadto zakwitają w czerwcu, w potem nie latają już pewnie do nich żadne owady, trzmiele, pszczoły itp., które mogłyby przeszkadzać w kąpieli dzieci

Czy 5 czerwonych hortensji to dobry plan, czy może ktoś podsunąłby mi lepszy pomysł?
kasiab 15:05, 17 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
aneczka_a napisał(a)

No właśnie coś w ten deseń mi zaświtało ale nie mam pomysłu jak to ugryźć i jakie rośliny żeby ładnie załoniło.. miskanty lubię bardzo ale z czymś..


Z czymś? Tzn z czym? Jakie kwitnące rosliny lubisz? Cos w strone róż? A może hortensje? A może coś lekkiego pomiędzy miskanty ktore lubisz? Moze werbene? Mi ostatnio Anda poleciła gaure biała ktora jest cudowna
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Margerytka40 15:42, 17 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
zecik napisał(a)
Witam Szanownych Ogrodników

Mam pięć punktów, w których mają być okazałe kolorowe rośliny. Punkty znajdują się wokół basenu - jak na zdjęciu.



Bordowymi kółkami zaznaczyłem miejsca, gdzie planuję rośliny i gdzie będą punkty wieczornego podświetlenia do roślin.

Chciałbym, aby to miejsce wyglądało efektownie i schludnie.

Szerokość kamieni to około 1,3 metra, rośliny rozmieszczone co 2,4 metra.

Myślałem o 5 czerwonych hortensjach - bo kwitną przez prawie cały okres kąpielowy.
Ponadto zakwitają w czerwcu, w potem nie latają już pewnie do nich żadne owady, trzmiele, pszczoły itp., które mogłyby przeszkadzać w kąpieli dzieci

Czy 5 czerwonych hortensji to dobry plan, czy może ktoś podsunąłby mi lepszy pomysł?


Ja bym hortensji tam nie sądziła, nie tak blisko pryskające, rozchlapywanej przez dzieci wody. Hortensje nie lubią by woda lała im się po liściach, kwiatach. Na brak owadów też nie licz, wszystko kwitnące przyciąga bzyczki. Ja dałabym tam trawy np hakonechloa, jest sporo odmian od zielonych, paskowanych po żółciutkie. Fajnie by wyglądały takie kaskady trawiaste.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
zecik 16:44, 17 sie 2020

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
Margerytka40 napisał(a)


Ja bym hortensji tam nie sądziła, nie tak blisko pryskające, rozchlapywanej przez dzieci wody. Hortensje nie lubią by woda lała im się po liściach, kwiatach. Na brak owadów też nie licz, wszystko kwitnące przyciąga bzyczki. Ja dałabym tam trawy np hakonechloa, jest sporo odmian od zielonych, paskowanych po żółciutkie. Fajnie by wyglądały takie kaskady trawiaste.


Dziękuję pięknie za odpowiedź

A to nie jest tak, że jak już kwiaty zapylone, tzn. w czerwcu, to potem bzyczki ich nie odwiedzają? Obserwuję hortensję w innej części ogrodu i teraz nic obok niej nie lata, w przeciwieństwie do kwiatów, które świeżo zakwitły. Np. obok jest lawenda i jak zaczęła kwitnąć to aż buczało wokół niej. A teraz - też raczej spokojnie. Nie jestem ogrodnikiem - nie wiem, jak to jest z zapylaniem. Mogę się więc mylić

Dlatego chciałem właśnie mieć jakieś rośliny, które byłyby:
- kolorowe (bo tam tylko zieleń i kamienie )
- okazałe
- kwitłyby od wiosny albo wczesnego lata do późnej jesieni

Te trawy - hakonechloa - bardzo ładne Dziękuję

Może jednak dałoby radę coś z kwiatów w ten kącik? Może na przykład hortensje na pieńkach? Albo jakieś inne krzewy kwitnące?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies