Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

illuu96 12:18, 08 wrz 2020

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 6
Witajcie, nie wiem czy w dobrym wątku zadaje pytanie. Wybaczcie jestem tu nowa. Wokół jeszcze pobojowisko ale dopiero zaczynam przygodę z ogrodem. Pyanie czy takie zestawienie roślin jest w porządku ? Z tyłu miskant flamingo później bordowy rozchodnik "cherry" oraz przed nim turzyca oszimska. To wszystko po dwóch stronach a środek rabaty z rozchodnikiem autumn joy tylko nie wiem co przed nim ? Może konwalnik? Albo żurawka forever purple ?
Z góry dziękuję Wam za pomoc i wszelkie uwagi.
Jeśli coś jest nie tak również proszę dajcie znać
Dziękuję
Ilona
illuu96 12:19, 08 wrz 2020

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 6
Nie wiem dlaczego nie załączyło zdjęć

Edit-udało się załączyć
LLEA 19:42, 08 wrz 2020


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Chciałabym zasadzic red barona pod klonem palmowym jako plamę kolorystyczna ale nie chciałabym, żeby mi się rozłaził po całej rabacie ( mam już źle doświadczenia z żubrówka). Chciałam zapytać jak gleboko trzeba zrobić opór żeby dobrze ja ograniczyć?
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
shotbutterfly 12:14, 10 wrz 2020

Dołączył: 10 maj 2020
Posty: 10
Hej LLEA,

a wyłożyłaś rabatę włókniną? Ja ograniczyłam tylko w ten sposób, że wycięłam mu obszar w którym może się rozrastać. Jak na razie, działa A tak z ciekawości, co masz na tej rabacie? Ja właśnie projektuje rabatę przed domem z klonem palmowym atropurpureum w roli głównej na razie mam tam cisa, red barona właśnie, czerwone jeżówki, i bukszpany.
Olgaxxx 10:32, 11 wrz 2020

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 3
Witam,
nie podobna mi się rabata, którą mam przed domem, ta po prawej stronie od schodów. Jest to nieduża skarpa, stok południowy, gdzie cały dzień jest słońce. Chciałam ją trochę "podnieść", jednak zupełnie nie mam pojęcia co tam mogę dodać. Jest tam okropny twulec, którego chcę się pozbyć. Będę wdzięczna za radę.
KasiaT 13:42, 11 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2020
Posty: 5
Witam serdecznie po raz pierwszy, mam pytanie i proszę o poradę. Działka jest duża 2200 m2, na końcu działki jest ogromna lipa 80 letnia, okolice to: działki rolne oraz lasy sosnowe i sporo brzóz. Mamy wstępny plan ogrodu, w którym część południowa -zachodnia (na zdjęciu na prawo od lipy) ma stanowić taki "lasek". Wymiar lasku to ok 13x11 m - zaplanowano tutaj brzozy brodawkowate (są już posadzone 6 sztuk) i sosny pospolite, tył ogrodzenia jest obsadzony bluszczem hedera helix a przed ogrodzeniem są nasadzone forsycje pośrednie, w wielu miejscach jest też posadzony barwinek.
Jeśli chodzi o brzozy to nie mam wątpliwości ale z sosną już jest problem ponieważ naczytałam się na ogrodowisku same zniechęcające opinie i teraz nie wiem czy rezygnować z tych sosen czy szukać jakiegoś zamiennika liczę na Wasze porady. Zaplanowanych jest 15 brzóz i 15 sosen - plan był taki aby zasłonić sąsiadujące budynki gospodarcze. Co robić?



Gardenarium 22:04, 12 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaT napisał(a)
Witam serdecznie po raz pierwszy, mam pytanie i proszę o poradę. Działka jest duża 2200 m2, na końcu działki jest ogromna lipa 80 letnia, okolice to: działki rolne oraz lasy sosnowe i sporo brzóz. Mamy wstępny plan ogrodu, w którym część południowa -zachodnia (na zdjęciu na prawo od lipy) ma stanowić taki "lasek". Wymiar lasku to ok 13x11 m - zaplanowano tutaj brzozy brodawkowate (są już posadzone 6 sztuk) i sosny pospolite, tył ogrodzenia jest obsadzony bluszczem hedera helix a przed ogrodzeniem są nasadzone forsycje pośrednie, w wielu miejscach jest też posadzony barwinek.
Jeśli chodzi o brzozy to nie mam wątpliwości ale z sosną już jest problem ponieważ naczytałam się na ogrodowisku same zniechęcające opinie i teraz nie wiem czy rezygnować z tych sosen czy szukać jakiegoś zamiennika liczę na Wasze porady. Zaplanowanych jest 15 brzóz i 15 sosen - plan był taki aby zasłonić sąsiadujące budynki gospodarcze. Co robić?





Nie sadzić ani sosen, ani brzóz. Posadzić świerki serbskie. Zasłonią dużo lepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaT 13:20, 13 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2020
Posty: 5
Bardzo dziękuję Pani Danusiu, szczerze mówiąc ta propozycja ze świerkiem serbskim najbardziej mi odpowiada a na taki wymiar lasku ok 13x11 jaką ilość świerków posadzić? podobny rozkład jaki był dla sosen i brzóz, ok 30 sztuk? czy ten barwinek i bluszcz na ogrodzeniu może pozostać czy dosadzić tam coś innego?
Gardenarium 08:01, 14 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, chyba za dużo - posadź je w rozstawie co 2 metry. Od razu nie zasłonią, ale zbyt gęsto jako lasek raczej nie można.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaT 14:12, 14 wrz 2020

Dołączył: 11 wrz 2020
Posty: 5
Dziękuję, tak zrobię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies