Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Agni_78 18:11, 18 wrz 2020


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153
Witam szukam pomysłu co posadzić pod ścianą stodoły, może jakieś podpowiedzi?
____________________
Aga Aga w ogrodzie
Ewab26 15:21, 21 wrz 2020

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65


Czy jest sens sadzic na tle tuj szmaragd hortensja lime light.
A przed nimi dwa rzędy brzozy doorenbos?
Jeśli tak to jakie odległości zachować.
Czy pieńki brzóz nie zleją się z kolorem kwiatów hortensji?







Wiktoria83 09:34, 22 wrz 2020

Dołączył: 21 wrz 2020
Posty: 1
Witam
Prosiła bym o poradę jak zagospodarować kawałek ogródka. Zupełnie nie mam pomysłu. Nie jest to nowy ogródek, ma już parę lat. Stopniowo było coś dosadzane. Obecnie razem z teściową pozbyłyśmy się paru krzewów, trochę uschło. Myślałyśmy żeby go bardziej uporządkować (do tej pory każda roślinka była innego gatunku, co według nas nie wyglądało dobrze)- wsadzić może parę takich samych krzewów, traw może hortensji bukietowych lub dosadzić do tego co tam zostało kolejne takie same. A może usunąć coś jeszcze z tego co zostało?
Jest to miejsce półcieniste (słońce jest do południa)

Może ktoś coś doradzi?
ajka 22:20, 22 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Ponieważ na moim wątku pusto, szukam pomysłu na linię tej rabaty przy tarasie

Tu gdzie teraz są leżaki, będą szły płyty chodnikowe na ogród



To samo z drugiej strony, płyty będą wychodzić na wprost z sypialni, po bokach planuję coś niskiego jak np przetaczniki, lawenda (tu też przydałyby się pomysły)



No i właśnie, najgorsze dla mnie to jak zaaranżować tego klonika na rogu? Tak by go wpasować w linie rabat?

Tak to ma wyglądać z drugiej strony



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
mon_m 10:01, 24 wrz 2020

Dołączył: 03 kwi 2020
Posty: 9
Witam. Proszę o radę. Nie mam czegoś takiego jak wyobraźni. I nie wiem jakie kamienie powinnam zakupić do rabatki, która planuje zrobić wzdłuż podjazdu. RabatkA sąsiaduje w jednej części z kostka granitowa a w drugiej części będzie sasiadowala z kostka z kamienia polnego. Zdjęcie jak niżej. Proszę o radę czy wysyłać rabatem kamkeniami z granity,polnymi czy szarym golebim a może zupełnie inny. Proszę o rade
Anda 10:08, 24 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
mon_m napisał(a)
Witam. Proszę o radę. Nie mam czegoś takiego jak wyobraźni. I nie wiem jakie kamienie powinnam zakupić do rabatki, która planuje zrobić wzdłuż podjazdu. RabatkA sąsiaduje w jednej części z kostka granitowa a w drugiej części będzie sasiadowala z kostka z kamienia polnego. Zdjęcie jak niżej. Proszę o radę czy wysyłać rabatem kamkeniami z granity,polnymi czy szarym golebim a może zupełnie inny. Proszę o rade


Zapytam tak wprost - muszą być kamienie? Kamienia już masz dużo... Co chcesz tam posadzić? Może wystarczy zapełnić rabatę zadarniaczami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mon_m 11:36, 24 wrz 2020

Dołączył: 03 kwi 2020
Posty: 9
Anda napisał(a)


Zapytam tak wprost - muszą być kamienie? Kamienia już masz dużo... Co chcesz tam posadzić? Może wystarczy zapełnić rabatę zadarniaczami



Nie wiem nawet co chce tam zasadzić. Myślałam o trawie ozdobnej ale nie w skupisku. Nie chce tego też całkowicie obsadzić. Myślałam posadzić jakieś roślinki co jakiś czas. Stąd to parcie na kamienie.
Anda 13:07, 24 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
mon_m napisał(a)



Nie wiem nawet co chce tam zasadzić. Myślałam o trawie ozdobnej ale nie w skupisku. Nie chce tego też całkowicie obsadzić. Myślałam posadzić jakieś roślinki co jakiś czas. Stąd to parcie na kamienie.


Najpierw zdecyduj, co chcesz posadzić. Kamienie odradzam. Są wkurzające zwłaszcza, jak chce się coś przesadzić. Mulczuj korą z pinii. Jest bardzo ładna.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewab26 14:04, 24 wrz 2020

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65


Poradźcie jak zakończyć tą grządkę?
Chcialabym tu również jakoś wkomponować 10 szt.
Brzozy doorenbos ale nic mi nie pasuje.





mon_m 17:37, 24 wrz 2020

Dołączył: 03 kwi 2020
Posty: 9
Anda napisał(a)


Najpierw zdecyduj, co chcesz posadzić. Kamienie odradzam. Są wkurzające zwłaszcza, jak chce się coś przesadzić. Mulczuj korą z pinii. Jest bardzo ładna.



Myślałam o tujach okrągłych lub bukszpanach, lub lawendzie waskolistnej lub trawie imperacie red. W ogóle to najchętniej zlecilabym komuś zaprojektowanie takiej rabaty.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies