Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

AngelikaX 19:06, 01 paź 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Na zielonej... trawce :)

wiola_14 napisał(a)
Witaj Angeliko,
Twój ogród mnie zachwyca. Pięknie j Ciebie o każdej porze roku. Powiedz ile czasu Ci zajęło stworzenie takiego cuda? Ja dopiero raczkuje w swoim ogrodzie. Moje pierwsze nasadzenia maja3 rok A pozostałe tworze nadal i chociaż mam czasem swoje wzloty i upadki ( brak pomysłu na dalsze nasadzenia, przesadzanie lub wydarzenie i wdrażanie czegoś nowego) to szczerze mowia0c ta praca sprawia mi wielką radość A efekt satysfakcję. Powiedz mi jak nazywa się ta wina trawa (sredniowysoką), która masz u siebie koło brzozę?I czy jest bardzo ekspansywna i czy należy ja sądzić donicach do ziemi? I jakie drzewa masz posadzone tak na płasko formowane na konstrukcji? Proszę o zdjęcia tych drzew jak to jest wykonane i jakie drzewa nadaje się na takie nasadzenia? Pozdrawiam serdecznie
Wiola


Witaj dzięki za pochwały - ogród w tej formie ma 5 lat i jak każdemu również mnie coś się bardziej udało coś mniej, to co mi przeszkadzało z czasem poprawiałam, co było ładne, ale się znudziło także... nie ma spokoju z tym ogrodem a na poważnie, lubię go w tej formie jaki jest - teraz więcej odpoczywam w nim, niż pracuję o którą trawę pytasz, bo chyba z telefony piszesz i slownik zmienił słowa - nie moge rozszyfrować
Co do drzew to czerwone buki, są one uformowane na stelażu bambusowym - rama i poziome podziałki, każda gałąź jest przywiązywana taką gumową linką ogrodniczą - jako taka nie mam lepszych zdjęc niż te ostatnie str. 941 na dole - zawsze zasłaniają liście i nie wiele widać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
KasiaT 13:18, 02 paź 2020

Dołączył: 11 wrz 2020
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Nie, chyba za dużo - posadź je w rozstawie co 2 metry. Od razu nie zasłonią, ale zbyt gęsto jako lasek raczej nie można.


Pani Danusiu, świerki serbskie posadzone sztuk 10 ale jeszcze muszę dokupić 3-4 sztuki. W załączeniu zdjęcia oraz prosty szkic. Od wiosny rośnie 6 młodziutkich brzóz brodawkowatych i teraz prośba o poradę czy:

a) zostawić tak jak są
b) przesadzić bardziej sensownie

czy jednak po intensywnej lekturze ogrodowiska (ku temu bardziej się skłaniam)

c) usunąć i na przykład w linii prostej przed "lasem świerkowym" na odcinku 11m posadzić 4 brzozy pożyteczne dorenboos dodać za nimi a jeszcze przed świerkami (w sumie pomiędzy, w wolne pola) Cornus alba "Ivory Halo" a brzozom dodać na całej długości stipę tenuissima

czy za bardzo kombinuje i obrać inny kierunek
Wiaan 22:58, 04 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087

Tak bym zrobiła, ta rabata potrzebuje wysokości, jednakowe drzewa filoetowe lub bordowe na wysokim pniu, nie patyczki niskie.




Danusia tak zaplanowałam rośliny na tej rabacie gdzie będą drzewa. Czy drzewa mogę posadzic przed hortensjami oraz czy pomiędzy hortki sadzone po 3 szt. w 85 cm odstępach, miskanty ML powinnam lekko wysunąć do przodu, czy mogą być w tym samym rzędzie z hortensjami.Czy śliwy wiśniowe Pissardi będą ok.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
wiola_14 09:38, 06 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Witajcie ponownie!
Usunęłam całą plastikową folię z rabaty według zaleceń Danusi i będę zaczynać tą stronę od nowa, teraz wygląda to tak.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 09:42, 06 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Zrobiłam też rysunek z opisem roślin, które mam wsadzone na tej rabacie. Chciałabym ją trochę zmodyfikować, bo czego mi tutaj brakuje i trochę przysłonić się od sąsiadów bo z tymi hortensjami to nie bardzo to wyjdzie. dlatego proszę was o pomoc, podpowiedzi i opinie.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 09:58, 06 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
bardziej wyrazne zdjęcie
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
shotbutterfly 15:34, 09 paź 2020

Dołączył: 10 maj 2020
Posty: 10
Hej,

szczerze mówiąc, to jak na mój gust tam gdzie masz modrzewie to wsadziłabym szmaragdy - będą stanowiły ładne tło dla klonu hortensje też ładnie wyglądają na tle szmaragdów. Chyba że jesteś zagorzałą przeciwniczką tuji To mogą być np. cisy
wiola_14 20:32, 09 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
dziękuję za radę, muszę to przemyśleć, może to i nie zły pomysł
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Liryka 22:26, 12 paź 2020


Dołączył: 28 kwi 2017
Posty: 19
Witam. Może ktoś mi doradzi? Mam rabate długość ok. 10 m. Szerokość ok. 2,20 . Chce przed tujami wsadzić Pissardi szczepione na wys. Ok 2,20 obok każdej z nich po dwóch stronach hortensje Silver dolars. A pomiędzy hortensje chciałabym jakaś trawę wsadzic. Może miskant "memmory". Nie wiem czy to dobre zestawienie. Może ktoś podpowie ?


Z góry dziękuję.
Wiaan 23:57, 12 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Liryka właśnie mam u siebie podobny plan drzew Pissardi z trawami i hortkami. Planuję trawy Miskanty Morning Light. Zajrzyj do mnie, mam tam rozplanowany układ, może Tobie podpasuje nie jestem ekspertem, ale z ogromną pomocą doświadczonych na O...tworzę swój ogród
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies