Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Wiaan 14:34, 30 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5143
LLEA napisał(a)
Chciałam zapytać czy tulipany, mieczyki bizantyjskie, czosnki czy inne cebulowe poradzą sobie z wyjściem z rabaty żwirowej?

U mnie tulipany wyszły bez problemu, innych nie miałam w żwirku.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LLEA 15:51, 30 wrz 2020


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Wiaan napisał(a)

U mnie tulipany wyszły bez problemu, innych nie miałam w żwirku.


Dziekuję, bo własnie się wstrzymywałam z zakupem cebulek
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
Wiaan 16:04, 30 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5143
Jeden pomysł Danusi zrealizuję i mam kolejną prośbę. Na rabacie ze słońcem przez cały dzień w zaznaczonym miejscu coś mi brakuje. Nisko rosną wrzośce różowe i azalia, ale to wiosną, a latem i teraz czegoś brakuje.
Myślałam, aby trawę ML powtórzyć pomiędzy hortensjami lub przenieść ją w środek szpaleru hortek, a w tym miejscu z wrzoścami dodać wrzosy, jakieś niewielkie drzewko, czy sama nie wiem co Proszę o poradę. Uparłam się na te wrzośce bo są piękne, a nie mam gdzie indziej miejsca. Wrzucam też widok z góry, widać wtedy pustą plamę.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
wiola_14 07:58, 01 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

witaj Aniu
Twój ogród mnie zachwyca. Pięknie jest Ciebie o każdej porze roku. Ja dopiero raczkuje w swoim ogrodzie. Moje pierwsze nasadzenia maja 2 rok A pozostałe tworze nadal i chociaż mam czasem swoje wzloty i upadki ( brak pomysłu na dalsze nasadzenia, przesadzanie lub wysadzanie i wdrażanie czegoś nowego) to szczerze mowia0c ta praca sprawia mi wielką radość A efekt satysfakcję. Obserwowałam twój profil i byłam wręcz zdumiona postępem prac i tempem wykonania ogrodu. Ja zaczynając swoją pracę trzymałam się zasady - byle nie za gęsto i za dużo teraz jednak gdy oglądam ogrody czuję niedosyt w tym temacie że mogłam posadzić wszystkiego więcej i gęściej. teraz jestem przy kolejnych rabatach i czuję ze tracę wenę, dlatego proszę o pomoc

Pozdrawiam serdecznie
Wiola



a to tegoroczna rabata



a to rabata na którą nie mam już pomysłu pomozcie

img] [i://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/212/2122748/original.jpg[/img] [img size=mg size=640x480]https640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/212/2122749/original.jpg[/img] ]
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Gardenarium 08:01, 01 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pierwsza fundamentalna sprawa - usuń plastik z rabaty. Ja nie doradzam, jeśli ma być roślina "skazana" na męczenie się w plastiku Pewnie jeszcze o tym nie wiesz, że to nie jest dobre ogrodnictwo

Nie wklejaj proszę zdjęć ze swojego ogrodu po cudzych wątkach, załóż swój wątek lub pytaj tutaj, ale pojedyncze rabaty, nie wszystkie rabaty naraz. Dziękuję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:08, 01 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem powstała pstrokacizna i to jest największa bolączka, ale nie pstrokacizna z roślin a z dodatków. Paski grysu, po co tak? Obwiedzione kostką kółeczka. Tyle pracy, koszty, po co tak? Plastikowa mata - niedobrze. Jak to wygląda, plastik na to kolorowe kamyczki, duszą rośliny i dają poczucie bałaganu na rabacie, może być przecież prościej i ładniej. Jednolicie, a kamyczkami wydzielone wyspowe rabaty, lub jakieś małe.

Niepotrzebne są te ozdobniki.

Rośliny: nie chodzi o "gęsto", a o "tworzenie pięter" rośliny wysokie, potem średnie, a na koniec zadarniające, przykrywające glebę, żeby chwasty nie miały szans. Tutaj brakuje najniższego piętra.
Zacznij od usuwania szmaty i kamieni i wtedy będziemy pracować nad nasadzeniami. Ja nie skazuję roślin na plastik. Przepraszam, ale to kłoci się z moim pojmowaniem uprawy roślin.
Zmień to a rośliny się odwdzięczą i powstanie piękny ogród.
Wątek zakłada się tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/new?forum_id=3
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:15, 01 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiaan napisał(a)
Jeden pomysł Danusi zrealizuję i mam kolejną prośbę. Na rabacie ze słońcem przez cały dzień w zaznaczonym miejscu coś mi brakuje. Nisko rosną wrzośce różowe i azalia, ale to wiosną, a latem i teraz czegoś brakuje.
Myślałam, aby trawę ML powtórzyć pomiędzy hortensjami lub przenieść ją w środek szpaleru hortek, a w tym miejscu z wrzoścami dodać wrzosy, jakieś niewielkie drzewko, czy sama nie wiem co Proszę o poradę. Uparłam się na te wrzośce bo są piękne, a nie mam gdzie indziej miejsca. Wrzucam też widok z góry, widać wtedy pustą plamę.


Tak bym zrobiła, ta rabata potrzebuje wysokości, jednakowe drzewa filoetowe lub bordowe na wysokim pniu, nie patyczki niskie.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 09:11, 01 paź 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5143
Danusiu jakie poleciłabyś mi tutaj drzewa w tych kolorach. Czy śliwy wiśniowe Pissardi byłyby ok i nie przyciemnią tego miejsca? Na tej rabacie były planowane drzewa wyższe, nie napisałam tego Teraz znowu mam gotowca Zamieszam na tej rabacie jak posadzę drzewa, dołożę jeszcze miskanty, aby nie był jeden samotnik i ładnie rozmieszczę hortensje, będzie pięknie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
wiola_14 14:29, 01 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Dziękuję Ci Danusiu za szczerą odpowiedź, która szczerze mówiąc wprowadziła mnie w zakłopotanie, gdyż z tą matą foliową myślałam, że to świetne rozwiązanie by zapanować nad chwastami i stworzyć fajny efekt ozdobny z kamykami. skoro mam zerwać tą matę to zabiorę się najpierw za rabatę na której nie ma kamieni tylko jest sama folia z pojedynczymi nasadzeniami. Tak będzie dla mnie najprościej zacząć.
Pozdrawiam
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 19:06, 01 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Na zielonej... trawce :)

Witaj Angeliko,
Twój ogród mnie zachwyca. Pięknie j Ciebie o każdej porze roku. Powiedz ile czasu Ci zajęło stworzenie takiego cuda? Ja dopiero raczkuje w swoim ogrodzie. Moje pierwsze nasadzenia maja3 rok A pozostałe tworze nadal i chociaż mam czasem swoje wzloty i upadki ( brak pomysłu na dalsze nasadzenia, przesadzanie lub wydarzenie i wdrażanie czegoś nowego) to szczerze mowia0c ta praca sprawia mi wielką radość A efekt satysfakcję. Powiedz mi jak nazywa się ta wina trawa (sredniowysoką), która masz u siebie koło brzozę?I czy jest bardzo ekspansywna i czy należy ja sądzić donicach do ziemi? I jakie drzewa masz posadzone tak na płasko formowane na konstrukcji? Proszę o zdjęcia tych drzew jak to jest wykonane i jakie drzewa nadaje się na takie nasadzenia? Pozdrawiam serdecznie
Wiola
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies