Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Anda 17:45, 24 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
mon_m napisał(a)


Myślałam o tujach okrągłych lub bukszpanach, lub lawendzie waskolistnej lub trawie imperacie red. W ogóle to najchętniej zlecilabym komuś zaprojektowanie takiej rabaty.


Zleć Danusi zaprojektowanie nie tylko tej rabaty, ale i reszty ogrodu Sadzić możesz potem sama.
Zobacz

https://www.ogrodowisko.pl/watek/4051-projektowanie-ogrodow-przez-internet
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mon_m 20:55, 24 wrz 2020

Dołączył: 03 kwi 2020
Posty: 9
Anda napisał(a)


Zleć Danusi zaprojektowanie nie tylko tej rabaty, ale i reszty ogrodu Sadzić możesz potem sama.
Zobacz

https://www.ogrodowisko.pl/watek/4051-projektowanie-ogrodow-przez-internet


Pani Danusia nie wykonuje projektu na istniejących już nasadzeniach- niestety
MonikA 17:53, 25 wrz 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
mon_m napisał(a)
Witam. Proszę o radę. Nie mam czegoś takiego jak wyobraźni. I nie wiem jakie kamienie powinnam zakupić do rabatki, która planuje zrobić wzdłuż podjazdu. RabatkA sąsiaduje w jednej części z kostka granitowa a w drugiej części będzie sasiadowala z kostka z kamienia polnego. Zdjęcie jak niżej. Proszę o radę czy wysyłać rabatem kamkeniami z granity,polnymi czy szarym golebim a może zupełnie inny. Proszę o rade


Kontrastujące kamienie, może w kolorze grafitu, trawy będą odbijać. Inaczej optycznie powiększysz kostkę. Takie moje zdanie
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
MonikA 17:54, 25 wrz 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
Wiaan 09:55, 28 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Chciałam w zaznaczonym miejscu posadzić drzewo, tak aby zasłonić widok od sąsiadów. Nie pomyślałam wcześniej jak sadziłam świerki, aby dać o jednego więcej. Trudno, teraz jest już zagospodarowane, nie zmienię tego. Wymyśliłam coś takiego jak na zdjęciu. Planuję śliwowiśnię pissardi lub nigra. Mam dużo zieleni i chciałam dodać koloru. Myślałam jeszcze o buku kolumnowym w bordowym kolorze. To miejsce jest widoczne z tarasu. Obok jest taka wąska rabata, celowo taka ze względu na spadające liście i orzechy, a z trawy lepiej się je sprząta. Podłączyłabym się pod nią, nawiązałaby do tego co już mam w ogrodzie, chodzi mi o kształty Całość byłaby w korze i tutaj mam zagwozdkę co jeszcze dosadzić. Obok żywopłotu cisowego i świerka jest taka luka, coś bym tam wrzuciła za drzewem. Tylko co? Poza tym będzie trochę miejsca pod drzewem, co byście doradzili posadzić. Zależy mi aby było czegoś dużo w danym gatunku. Wystawa południowo-zachodnia. Najwięcej słońca jest tutaj od 14.00 Wrzucam zdjęcie o co mi chodzi oraz tą wąską rabatkę, zdjęcie z wiosny.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 10:06, 28 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiaan napisał(a)



Po krawędzi posadź turzyce wybrane jakieś, zielone lub brązowe nawet.
A w środku duuuużo hortensji np. Bobo, takich mniejszych. Z tyłu raczej kiedyś świerki zarosną i zabiją te trawy rozplenice, co posadzone są. Jak chcesz dosadź takie same rozplenice, ale z poprawką, że będą do usunięcia kiedyś.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:15, 28 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mon_m napisał(a)



Nie wiem nawet co chce tam zasadzić. Myślałam o trawie ozdobnej ale nie w skupisku. Nie chce tego też całkowicie obsadzić. Myślałam posadzić jakieś roślinki co jakiś czas. Stąd to parcie na kamienie.


Posadź rozplenice co jakiś czas i daj kamienie szare. Jasne uważam, że będzie ok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:17, 28 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mon_m napisał(a)


Myślałam o tujach okrągłych lub bukszpanach, lub lawendzie waskolistnej lub trawie imperacie red. W ogóle to najchętniej zlecilabym komuś zaprojektowanie takiej rabaty.


Rabaty nie projektuje się ot tak, bez odniesienia do reszty ogrodu. Przypadkowe pytania bez wiedzy o tym, jak wygląda ogród, elewacja domu, inne dodatki, wykończenia płotu itp. jest błędne, bo może wyjść od sasa do lasa, każdy może mieć inną wizję, a ogród ma być spójny. Nie spodziewaj się na konstruktywne rady, skoro nie masz nawet wątku o ogrodzie a tylko przypadkowe pytania co masz posadzić? Wszystko możesz posadzić.
Bukszpan choruje i ćma go atakuje, impereta się rozłazi i na to miejsce się nie nadaje zupełnie.

Załóż wątek, pokaż coś więcej, na Ogrodowisku pomagamy ale osobom, które nieco się angażują w życie ogrodowiska, a nie tylko pytają i uciekają po uzyskaniu rady.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 16:19, 28 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Gardenarium napisał(a)


Po krawędzi posadź turzyce wybrane jakieś, zielone lub brązowe nawet.
A w środku duuuużo hortensji np. Bobo, takich mniejszych. Z tyłu raczej kiedyś świerki zarosną i zabiją te trawy rozplenice, co posadzone są. Jak chcesz dosadź takie same rozplenice, ale z poprawką, że będą do usunięcia kiedyś.



Danusiu dziękuję, mam nawet do przesadzenia niskie hortensje Bobo z innego miejsca. Te rozplenice są posadzone, ale z tyłu głowy wiem, ze będę musiała je kiedyś usunąć. Nie miałam dotąd turzyc, ale poczytam o nich.
Myślałam też o hortensjach ogrodowych, ale to przemarzanie mnie powstrzymuje. Dorzucę jeszcze czosnki
Czy mogę to zdjęcie wkleić sobie w swoim wątku?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LLEA 13:45, 30 wrz 2020


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Chciałam zapytać czy tulipany, mieczyki bizantyjskie, czosnki czy inne cebulowe poradzą sobie z wyjściem z rabaty żwirowej?
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies