Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

beata_kulesza 20:08, 21 paź 2020


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witajcie ogrodomaniacy, zwracam się z prośbą o radę bo stanęłam trochę w martwym punkcie. Byłam ostatnio w szkółce i zakupiłam kilka nowych roślin do mojego ogrodu.Po ustawieniu ich na rabacie wg pomysłu Danusi,który zresztą bardzo mi się podobał zostało jeszcze sporo miejsca. Po prawej stronie jest obwódka z bukszpanu za nią hortensje Vanila France dalej w bok tuje Golden Tufet ale co za tujami? I tutaj własnie jest ta czarna dziura w mojej głowie. Pilnie szukam pomocy.Pozdrawiam i z góry dziękuję
____________________
Beti - Ogród Beaty
Sebek 20:08, 21 paź 2020


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Beata - tam pasowałyby hortensje bukietowe w połączeniu z miskantami. Lub Tuffety posadź za bukszpanami, a tam zrób sobie wrzosowisko z trawami, kosodrzewiną, berberysami - wg mnie pasowałoby tam. Coś w tym stylu - http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
beata_kulesza 20:08, 21 paź 2020


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witaj Sebek miło że spojrzałeś sorki że dopiero odpisuję ale wróciłam z zajęć zumby i muszę chwilę odetchnąć. Ale wracając do tematu to hortensje już są za tymi bukszpanami a tuje GOLDEN TUFET są z przodu a przed nimi posadziłam żurawki. Tak mi doradziła Danusia. Ale zostało jeszcze sporo miejsca .Poszukuję czegoś co będzie fajnie wyglądać na średnie piętro jeśli możesz mi coś naszkicować będę wdzięczna. A trawy mogą być jak najbardziej.
Pozdrawiam i dziękuje
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gosik 20:08, 21 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witam,
bardzo proszę o pomoc w wyborze kształtu rabatek. Podobają mi się ogrody nowoczesne i kanciaste brzegi rabatek, jednak mój dom ma klasyczny kształt i nie bardzo pasuje do niego taka nowoczesność. Nie chcę natomiast falowanych brzegów. Pomyślałam, że połączę klasykę z nowoczesnością i zrobię "kanciaste fale". Wykroiłam już kształt trapezu z jednej strony i chcę tak zrobić z drugiej. Nie zauważyłam żeby ktokolwiek jeszcze tak robił... Podpowiedzcie mi proszę, czy to co zamierzam popełnić ma sens?
pozdrawiam
Z tej perspektywy wygląda to jak półokrąg, w rzeczywistości rabata ma kształt trapezu. Widać tu także moje zamiłowanie do symetrii, czy to źle?
____________________
Gosik
AGUSIA_M 20:08, 21 paź 2020

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witam wszystkich mam problem z moją rabatą. Posadziłam już na niej parę krzewów ale wydaje mi się ona trochę pusta...tak jakby czegoś na niej brakowało. :/ Nie umiem jednak sama odpowiedzieć sobie co tu mogę jeszcze dosadzić. Może poradzicie mi co tu powinno się jeszcze znaleść. Czekam nawasze wskazówki Oto zdjęcia:

Na drugim zdjęciu patrząc odprawej strony posadziłam azalie japońskie oraz rododendron.
____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
eska 20:09, 21 paź 2020

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 2

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Delein napisał(a)


Z której strony będzie padać tam słońce?


Z prawej strony na obrazku
DagmaraM 20:09, 21 paź 2020

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Nie wiem, gdzie zadać te pytanie, więc z góry przepraszam.

1. Posadziłam w zeszłym roku przed domem magnolię. Zima nie była mroźna, drzewo pięknie kwitło. Po kwitnieniu pojawiły się liście i jak dla mnie przypałętała się im jakaś choroba. Nie mam zdjęć, mogę dodać je jutro, jednak one są jakieś małe, pokurczone. Nie wszystkie oczywiście, ale większość tak. Co może być tego przyczyną?
____________________
Ogród przed domem[/quote]
ModraSowa 20:09, 21 paź 2020


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

A może komuś się będzie chciało podsunąć mi pomysł na przedogródek...
Chodzi dokładnie o to miejsce.
Zdjęcia sa stare.Roślin widocznych na zdjęciu juz niema., oprócztui pod płotem.Jest już ścieżka od furtki do ganku a po jej dwóch stronach zywopłot z ligustru. Drugie zdjęcie jest robione ze ścieżki, za plecami wjazd.


Cały ten przedogródek ma szerokość domu tj. 14 m.(+ jakieś 2 metry do płotu) i do zewnętrznego ogrodzenia
12 m i zaraz przed ogrodzeniem jest droga.
Chciałabym tu wsadzić coś co nie przeładuje tej przestrzeni, nie chcę również żeby były to rośliny wymagające ciągłej uwagi, opieki,bo nie bardzo lubię pracować w tej części ogrodu.
Mój pomysł : rabata na wprost środkowego okna, odsunięta jakieś 4m od okna. Koniecznie jakieś drzewo(ambrowiec, buk, może sliwa dziecieca????) jakieś liściaste. Do tego trawy, hortensje. bukszpan, cisy. Jak to ładnie ułożyć? To jest strona północna, głównie półcień.Pełne słońce tylko rano.
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 20:09, 21 paź 2020


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Z góry dziękuję
____________________
Ania Ogród to życie
Toszka 20:10, 21 paź 2020


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Taki front (piękny) utop w hortensjach i rododendronach
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies