Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

ModraSowa 20:10, 21 paź 2020


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

hm... a drzewo jakieś?
____________________
Ania Ogród to życie
magdalena_boron 20:10, 21 paź 2020


Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 14

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witam proszę o poradę czym najlepiej wyłożyć folię, pomiędzy roślinami? Zastanawiam się nad korą lub drobnym kamyczkiem - a może mam ktoś jakieś inne propozycje. wiem wiem ogólnie wszystkiego tu pełno.
____________________
polinka 20:10, 21 paź 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Szmatę najlepiej wyrzucić i wtedy dać korę. Rośliny pod folią zmarnieją.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
A_gawa 20:10, 21 paź 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

magdalena_boron napisał(a)
Witam proszę o poradę czym najlepiej wyłożyć folię, pomiędzy roślinami? Zastanawiam się nad korą lub drobnym kamyczkiem - a może mam ktoś jakieś inne propozycje. wiem wiem ogólnie wszystkiego tu pełno.


Piękne rabaty. Zgadzam się z Polinką. Szkoda kwiatów na włókninę. Wysypałabym korą i zrobiła plamy żwirowe przy ciemnym kwieciu.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
jula81 20:10, 21 paź 2020


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witam serdecznie.Jam mam korą wysypane między iglakami , wczesniej położyłam agrowłókninę ale niestety chwasty i tak czasem się pokazują. Mimo to nie wyrzucam włókniny tylko dosypuje kory po kazdej zimie na wiosnę . Kora bedzie wysychać i skruszać się . Ale w ten sposób zakwasza glebę co jest bardzo istotną sprawą dla większości . Polecam korę - będzie pasować do tej wikliny na brzegu rabaty
Rabata pięknie zrobiona
Pozdrawiam .
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
monika_skibi... 20:11, 21 paź 2020

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pani Danusiu chciałabym wzdłuz ogrodzenia posadzic kilka drzew aby stanowiły tzw. przegrode od sasiada i nie były nudną ścianą Zakupiłam 2 sztuki choiny kanadyjskiej , pózniej myslałam o żywotniku zabrina 3 sztuki , grujecznik i na koncu cyprysik nutkajski pendula . W jakich odległościach sadzić te drzewa od siebie?
Betka 20:12, 21 paź 2020


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Potrzebuję waszej pomocy . Nie mam pomysłu jak dokończyć rabatę .





A co posadzić przed żurawkami nie wiem!!!! Za żurawkami rośnie: miskanty ML,mały stożek z bukszpanu i żywotnik danica. A przed są berberysy .


____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Tonia 20:12, 21 paź 2020

Dołączył: 08 paź 2014
Posty: 19

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Na moim dereniu zauważyłam dzisiaj na listkach bardzo dużo malutkich robaczków, jakby jajeczek. Co to może być????
____________________
Tonia
mirkaka 20:13, 21 paź 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witam,
na imię mam Mirka, zanim się zalogowałam przeglądałam forum od jakiegoś czasu, jak robi większość. Również jak większość jestem zauroczona Waszymi ogrodami.
Mam ogród prawie 20 letni i chciałabym go trochę pozmieniać.
Mam problem z linią rabat od strony trawnika, bardzo proszę Danusię lub kogoś kto ma wyobraźnię o pomoc w ich zmianie. Chciałabym również uzyskać pomoc w zmianie obsadzenia szczególnie dwóch bardzo mnie wkurzających od lat rabat.
Ogród ma obsadzenia od płotu do ścieżki która biegnie wokół całego ogrodu i od ścieżki do trawnika. I największy problem mam z tymi rabatami od ścieżki do trawnika a głównie chodzi mi o ich wewnętrzną linię, czyli stykającą się z trawnikiem.
Nie wiem czy wyrażam się jasno, może więc pokaże zdjęcia.
Zaczynając od prawej strony, czyli od zachodniej, rabata w środkowej części zdjęcia z prawej strony. Czy należałoby zmienić jej kształt?

Kolejne zdjęcia są kontynuacją widoku idąc w lewo czyli przez południe na wschód. Tu widać w lewym górnym rogu rabatę o kształcie nieregularnego trochę koła, trochę elipsy. Chciałabym zmienić jej kształt i nasadzenia.


I ostatnia do zmiany, nie wiem czy tylko nasadzenia czy też obrys, choć wolałabym po obrysie robić niezbyt dużo zmian bo jest ona od lewej strony wysoka na ok. 50-70 cm


Mnie się wydaje że te rabaty są za szerokie, od strony trawnika powinny być raczej wklęsłe lub delikatnie wypukłe, ale bardzo chciałabym poczytać Waszą opinię, nie ukrywając że na Danusi zdaniu zależy mi najbardziej.
Nie wiem też czy ulokowałam te moje pytania w dobrym wątku?
A może lepiej założyć swój własny wątek i tam rozprawiać o tym?
Pozdrawiam Mirka




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gardenarium 20:14, 21 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

mirkaka napisał(a)







Mnie się zdaje, że za bardzo poplątany jest ogród
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies