Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

karolina_nowak 20:04, 21 paź 2020


Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 84

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

będę próbowała octem, czy mam go rozrobić z wodą. Chciałam sobie ułatwić pracę i kupiłam cały wałek czarnej agrowłókniny, do wyłożenia rabat. Dowiedziałam się, że nie spełnia dobrze swojej roli więcej z niej szkody niż pożytku. Nie wiem dlaczego. Z góry dziękuję za odpowiedż
____________________
karolina_nowak 20:04, 21 paź 2020


Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 84

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Przeczytałam wszystkie art. 300, 289, 295, 294 Dobrze że włóknina jest jeszcze w rolce nie muszę wydostawać jej spod kory Mam tyle zapału, że z tym skrzypem też sobie poradzę octem i resztę widłami. Pozdrawiam
____________________
KaMi 20:05, 21 paź 2020

Dołączył: 25 lut 2014
Posty: 2

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witajcie,

Zabieram się własnie za ogarnianie swojego ogrodu po budowie. I w związku z tym mam do Was pytanie. Za domem od strony północnej mam skarpę i nie wiem co z nią w sensie ogrodowym zrobić.
Czy tylko trawnik czy może rabatę? Co proponujecie jako bardziej doświadczeni w sprawach ogrodowych?

Skarpa jest na długości ok. 20m


bella 20:05, 21 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.



Proszę o podpowiedz chciałabym posadzić coś w kolorze czerwonym niewysokiego między oknem a rogim domu bo tak pusto tam. Nie wiem co wsadzic mogą być kolorowe liście lub cos długo kwitnacego. Stona południowa więc słonce cały dzien.
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Marcin89 20:06, 21 paź 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2352

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

A niewysokie to jakie?? Bo niewysokie to mogą być nawet żurawki. Pojęcie względne .

Z długo kwitnących krzewów na myśl przyszedł mi od razu pięciornik krzewiasty 'Red Ace'. Odmiana o kwiatach miedziano-czerwonych. Kwitnie teoretycznie od maja aż do jesieni.

Może też być krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea'. Kwitnie około miesiąca, czasami powtarza kwitnienie latem. Ulistnienie jest bordowe.

No i oczywiście różne czerwonolistne odmiany berberysu Thunberga. Ale to już dobierasz według gustu, czy wielkości i pokroju odmiany.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Cleo 20:06, 21 paź 2020


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witajcie!
Czy moglabym prosic o porade w sprawie moich bazgrolow? Taka wizje mialam do dzis, doradzcie mi w ktorym miejscu najlpiej pasowalby plac z basenem.
Juzia zasugerowala, ze jest za bardzo rzucajacy sie w oczy, jak myslicie? Wszelke Wasze sugestie dla mnie na wage zlota.


Zaznaczone nasadzenia, to te, ktore już posiadam i bedę przesadzać.

Oprócz szpaleru z tuj, ich zakup jeszcze przede mną.



1 tuja smaragd
2 cis
3 cyprysik lawsona
4 tuja brabant
5 świerk
6 brzoza
7 brzoza
8 brzoza

koło mniejsze placyk na hustawkę ogrodową
kolo wieksze placyk pod basen

Rzucicie okiem, plisss.. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, co powinnam zmienic.
____________________
Marzenia do spełnienia
Betka 20:06, 21 paź 2020


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Zastanawiam się jak zagospodarować przed ogródek co by był bardziej reprezentacyjny ? Jeśli macie jakieś propozycje to ja chętnie poczytam.Wiem tyle że nie chcę się izolować od szosy. jeździ tam mało samochodów więc nie ma hałasu
nie mogę się zdecydować czy chcę mieć tam opływowe kształty rabat czy linie proste ?!
W tym roku mamy kłaść kostkę dookoła domu.


a oto on
jest od strony południowej ma dł 14m i szer 5m







a ta strona ma 16m i od ogrodzenia do ściany jest ok 3m


____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
beata_kulesza 20:07, 21 paź 2020


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

hejka,jak każdy tak i ja potrzebuję porady mam kawałek nie dokończonej rabaty i potrzebuję wsparcia czym to dalej wykończyć. Jak macie pomysły to piszcie.
Pozdrawiam
Zapomniałam dodać że rosną na niej:
Po środku 2 magnolie jedna gwieździsta a druga zwykła
po lewej klon palmowy czerwony
po prawej trzy azalie wielkokwiatowe i drzewko na pniu to wiśnia ozdobna "kiku-shidare-zakura"
____________________
Beti - Ogród Beaty
aldonak 20:07, 21 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2011
Posty: 2

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.


Witam, kochani pomóżcie - brak pomysłu w projektowaniu tego zakątka, bardzo kwaśna gleba, silne wiatry, nie wszystkie rośliny to wytrzymują...działka blisko morza..moze ktoś ma jakiś pomysł,na zdjęciu widać 3 rozaneczniki i azalie japońskie, rosną jeszcze hosty, dopiero kielkuja
____________________
Aldonak
bajkowydworek 20:07, 21 paź 2020

Dołączył: 30 mar 2014
Posty: 6

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Przepraszam, że tak wchodzę z butami w wątek, ale mam problem. Chciałabym zaaranżować 2 rabaty, w sumie niewielkie, ale dla mnie bardzo kłopotliwe. Bedą w kształcie łezki po obu stronach od wejścia. Chciałabym, posadzić hosty i żurawki, ale nie wiem co do nich? I jak sprawdzić, żeby powstała tam spójna kompozycja, myslałam o jakimś większym iglaku (ew. thui) lub krzewie przy sąsiedztwie ze schodami, a im dalej od wejścia niższe rośliny. Ziemia nie jest zbyt dobra, bo od lat nawożona z różnych miejsc, ale dosypie trochę takiej "z worka" W dodatku front domu jest od pn-wsch, więc po lewej stronie jest z rana trochę słońca, a na drugiej rabacie było by tylko chwilowo zachodzące... Na resztę ogrodu nie mogę sobie na razie pozwolić, m.in. z powodu poziomu ziemi, który chcę jeszcze osiągnąć na działce, a te 2 kąciki przy wejściu byłyby taką namiastka. Widziałam tu przepiękne ogrody, cudne kompozycje - szczerze liczę na Waszą pomoc.
Dla ułatwienia sprawy wsawiam zdjęcie domu, po obu stronach od wejścia były by "łezkowe" rabaty Aż mi się buzia uśmiecha na samą myśl )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies