Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zawitka 07:41, 19 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Ładne te ciemierniczki moje w tym roku siedzą jak zaklęte
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zbigniew_gazda 09:24, 20 mar 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Iza no nie wiem czy te kupne dadzą radę i to z Holandii. Już nie będę focił zimy - ale mróz był znowu i śnieg leży.
Haniu dzięki - położyłem płachtę i widzę że klapnięte. A tam co będzie to będzie. Niech się przyzwyczajają do naszych warunków. Datkami sie nie przejmuję ale czytałem że to ogromna kasa jest.

Irenko może Twoje jeszcze wyjdą - tak muszą mieć zasadową ziemię.

Halinko dzięki i pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 16:30, 20 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wyjść wyszły, nawet kwitną, ale słabo się rozrastają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
frezja 22:51, 21 mar 2021


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
U Zbigniewa poetycko się zrobiło
Piekne ciemierniki. Moje jakieś były niebardzo; a od czasu, jak zaczęłam podsypywać rozdrobnionymi skorupkami z jaj tworzą piękne kępy..aż miło.
Pozdrawiam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
hankaandrus_44 10:27, 22 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Trzymam kciuki za Twoje ciemierniki. U mnie dziś słonecznie.aktualnie 5 w plusie,a ma byc cieplej. W nocy tez plusowo. Górą nasi.

Dzisiaj jeszcze daruję,ale już jutro, nie zdierżę. Kierunek Berlin. Wg miejsc usytuowania.

Póki co, cieszę się tym co mam w pamięci. Miłego tygodnia.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 09:13, 23 mar 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Ewa czyli nie należy ciemierników sadzić pod iglakami w kwaśnej glebie. Dzięki za odwiedziny.

Haniu ciemierniki muszą sobie poradzić same. Przykryłem lekką tkaniną ale kilka kwiatków z łodygami się złamało. Nie tędy droga. Są odkryte mimo codziennych przymrozków. Zdrowia i optymizmu.

Będzie kwiatuszek a może i dwa?

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 09:59, 23 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
No to czekam na pokaz hipków. Moje już przekwitły, a dwie cebule chyba próbują wrócić do stanu pierwotnego i zakwitnąć w sierpniu. Też tak czasem bywa.

Miłego tygodnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
kasia1 17:04, 23 mar 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Witaj Zbyszku, jak sobie radzisz z cięciem żywopłotu z berberysa? Od dwóch lat mam taki żywopłot, ale jego przycinanie to koszmar. Może masz jakiś sposób, by się nie ranić?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 17:15, 23 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Piękne wierszyki Jak zawsze uśmiałam się przy nich

Ciemierniki masz śliczne. Jak przychodzi mróz to trochę są klapnięte, ale jak będzie cieplej to znowu powstaną
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
zbigniew_gazda 17:49, 23 mar 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Haniu jeszcze chwilę i będzie rozkwit i będzie fotka. Mała cebula pewnie nie wyda kwiatu i trzeba nad nią dalej pracować. Trzymaj się i uważaj bo podobno idzie ciepło.

Kasiu - dobre rękawice aby igły ich nie przebiły, to podstawa. I nożyce mechaniczne do żywopłotów. Mam tego z 15 mb to nie tak dużo. Tnę 2 razy , w marcu i w lipcu. Teraz jeszcze nie przycięty bo zimno, przymrozki i do szczepienia chcę wytrzymać z robotą na dworze. Pozdrawiam.

Ewuś miedzy innymi po to je piszemy z Hanią aby czytającym rozjaśniło się liczko i na chwilę zapomnieli o codziennej szarości. Dziękujemy a pochwały nas mobilizują i szare komórki pomnażają.
Masz rację. Jak mija mróz i wyjdzie słoneczko to się podnoszą.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies