Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 12:59, 26 maj 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Oliwko dzięki za odwiedziny i pochwały. Maj się rozkręcił i może cieplej się zrobi. Żywokost bezpieczniej jest stosować zewnętrznie. Podobno szkodzi na wątrobę czyli ostrożnie.

Haniu tego Huna trzeba jakoś wykołować i odradzić mu wizyty. Hibiskusy jeszcze z miesiąc i zaczną pąki otwierać. Ale się nie spieszmy i czas niech wolno się toczy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 13:50, 26 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7203
Hibiskus jak npisałam, odżył, ale on z tych późniejszych i ze 2 tygodnie za fioletowym kwiaty wypuszcza.

Ja wewnętrznie żywokostu nie stosuję.

A co do Huna ostatnie jego podrygi i podskoki. Cała alejka jest oklejona taśmami, na patykach podwyższających płot. Może sie wyniesie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Richie 21:50, 27 maj 2021


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Zbyszku, jestem z rewizytą. Jak zawsze elegancko i interesująco u Ciebie.
Zainteresowały mnie pomidory w donicach, też tak mam z braku miejsca. W ubiegłym roku udanie zadebiutowałem i myślę że teraz też będzie udana kontynuacja.Ja stosuję obornik granulowany bydlęcy ale będę podpatrywał Twoje wynalazki. Czy robisz opryski miedzianem?
pozdrawiam.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
zbigniew_gazda 22:35, 27 maj 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Trzymam kciuki Haniu za powodzenie.

Dzięki Ryszardzie za rewizytę i pochwały na wyrost. Nasze pomidorki też dostały obornik na start. Teraz dostaną po garści nawozu do pomidorów ECO . Za tydzień będzie gotowa gnojówka z żywokostu. Nie pryskam niczym pomidorów. Podpatruj bo co jakiś czas zdam relację z uprawy warzyw. Dzisiaj ściąłem pierwszą partię koperku. Pachnie cudownie i ulegnie zamrożeniu. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 23:03, 27 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7203
No ja też dziś koperkuję. Troche dużo u mnie wyszło, cały pojemnik po półkilowych lodach.

Też czasami relację zdaję z prac warzywnych, kiedyś niewielu tu było je uprawiających, teraz więcej już się interesuje pomidorami i ogórkami.

Powodzenia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
mirkaka 18:36, 31 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Soczysta zieleń cudowna, piwonia piękna, szkoda że tak skromnie kwitnie, ale pewnie te zimowe mrozy jej zaszkodziły.
Ja też dziś nazbierałam pokrzyw na gnojówkę, a już dziś podlałam gnojówką z mleczy zebranych z trawnika.
Pozdrawiam Zbyszku
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 10:48, 01 cze 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Haniu własne warzywa to jest to. Na cały rok ich nie wystarczy ale zawsze jest to coś.

Mirko u Ciebie to jest teraz szał kolorów. Gnojówka jest eko dla roślin i dla ludzi. Nawóz tani. Za kilka dni już będzie podlewanie żywokostem bo przestaje się pienić.

A ja robię skłony, wyprosty i różne wygibasy. Trzeba naprawić chodnik bo po tylu latach się zdeformował ciut he he he.




I aktualności kwiatowe



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 10:49, 01 cze 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 11:02, 01 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12179
Czyli nie jestem osamotniona w pracach budowlano - wykopaliskowych
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zbigniew_gazda 11:27, 01 cze 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Jolu możemy sobie podać rączki. Nie będę się spieszył ale robotę wykonam we własnym zakresie. Chyba że znajdzie się jakaś dusza do pomocy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies