Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

hankaandrus_44 12:06, 01 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
U mnie też chodnik zdeformowany, ale ja się za brukarskie roboty nie biorę. Może to i nie wygląda okazale ale jak na warunki polowe RODOSU może być.

KIedyś ojciec mówił synowi: Ucz się chłopcze, bo jak nie, to pójdziesz kamienie tłuc i bruki układać na kolanach.
A dziś fachowiec od bruku bierze super kasę, nie tylko od babci.



Zbyszku, wiem, że się dobrze uczyłeś ale oczy miałeś naokoło głowy, zeby w razie czego w każdej robocie prym wodzić. Gratuluję przedsięwzięcia.
U mnie w rodzinie brukarzy nie ma, więc muszę szykowac kasiorke.

A poza brukiem, ogród u Ciebie super się prezentuje. Nie zawstydzi Ciebie żaden laik. A i koneser wzroku nie odwróci, tylko chwalił będzie. Rodki i azalie w pełni kwitnienia, nic tylko podziwiać i chwalić. Co tez czynię.
Miłego dnia dziecięcego. Mam nadzieję, że wnuki do dziadka przybiegną?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 17:07, 02 cze 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Haniu dzięki za pochwały i opinie. Widzimy jak teraz Świat się zrobił. Brukarz cenniejszy finansowo od magistra. Pamiętam w pracy na początku lat dziewięćdziesiątych z pieczątek usuwano tytuły a pozostawiono stanowisko, imię i nazwisko. Chyba to była zaplanowana akcja równania do czoła he he he.

Wnuki były wczoraj a jakże. Dzień Dziecka był obfity w podarunki (cenowo nie). Dostały je wnuki i dzieci nasze też. Było wesoło i radośnie.
Miłego świętowania.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 19:48, 02 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Zbyszku, dziękuję, będę świętować, bo ogród dziś z marszu po szczepieniu zaliczyłam. Podlałam i na 2 dni wysytarczy. Ale zdjęcć nie ma, nie wyrobiłam się.

Może rodzina namyśli się i zarządzi świątecznego grila po południu? Zobaczymy.
Tobie równiez odpoczynku w miłym towarzystwie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 22:44, 07 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Moja rodzina namyśliuła się i wywiozła mnie w piątek na wczasy pod moją gruszę.

Przyjechali po mnie dopiero dziś, w poniedziałek wieczorem, ale co się wykurowałam , to moje. I towarzysko, równiez nadrobiłam . W sobote kawa z jedną sąsiadką, w niedzielę pogaduchyn przez płotek z inna, a dziś z sąsiadem dogadała koszenie na alejce z mojej strony, skoro już wyprowadził swego czołga, to poprosiłam i o skoszenie po mojej stronie. Nic za darmo, następne koszenie moja kolej. Niestety.

Ale porządek musi byc.

Pozdrawiam
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 12:28, 08 cze 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Haniu gratuluję wczasów pod gruszą czy innym drzewkiem. Takie oderwanie się od codzienności to świetna sprawa. Pracuję przy chodniku na kolankach ( mam podkładkę z pianki do klęczenia) i na chwilkę wpadłem do domciu bo gorąco okrutne na słoneczku. Pomalutku do przodu. Wieczorem z córcią założymy konstrukcję z listewek na jedna ze skrzynek gdzie są ogórki - aby się pięły do nieba. Ciekawe czy to zda egzamin a po drugie czy zechcą cos urodzić. Pozdrawiam i trzymaj się.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 14:21, 08 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Ogórkom na początku trzeba pomóc, Nie wiem czy przywiązywać, ale na pewno nakierować do góry trzeba. Miałam kiedyś gruntowe w szklarni, to owijałam pęd jak przy pomidorach.

W tym roku w szklarni za wiele do owijania nie będzie. Posadziłam większość samokończących się, sztywnołodygowych. Przy paliku wytrzymają ciężar owoców, I mnie łatwiej między nimi poruszać się, nie kalecząc ich.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 21:19, 08 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12179
Zdjęcia chyba robione na kolanach? Piękna piwonia. Był taka u nas w domu, ale bardzo krótko kwitła.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zbigniew_gazda 08:09, 09 cze 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Haniu - konstrukcja nad ogórkami zrobiona . Jeszcze zawiesić sznurki i ogórasy niech pokazują co potrafią. Tak trzeba im pomagać na początku bo same nie dadzą rady.

Jolu fotki robione z fotela. W niedzielę była piękna pogoda. Piwonia majówka - kilka lat temu przesadzałem i to prawda prawdziwa. Piwonia potrzebuje ładnych kilka lat aby po przesadzeniu powróciła do dawnego kwitnienia.







Przestało padać i zaraz idę na szychtę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 11:11, 09 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Zbyszku, mini nasadzenia- maxi wygląd! Gratulacje! Piękny ogródek!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 13:10, 09 cze 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12179
Niezłe plony się zapowiadają.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies