Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

seboizm 08:01, 15 paź 2014

Dołączył: 04 sie 2014
Posty: 20
waldek727 napisał(a)

Wstaw fotkę trawnika i zbliżenie miejsca które uszkodziłeś źle dobranym opryskiem to przedstawię Ci swój punkt widzenia w tej sprawie. Zmierz również powierzchnię uszkodzonego trawnika.


Witam serdecznie zrobię fotkę i wrzucę celem porady - dodatkowo mam pytanie dlaczego wszyscy piszecie, że źle zrobiłem oprysk we wcześniejszych postach polecano mi - jeśli się nie da ręcznie wyrywać "Chwastnicy" - to lepiej zastosować jeden ze środków ja akurat wybrałem "TargaSuper 05EC" celem zniszczenia z pełną świadomością chwastnicy+trawnika. Proszę zatem o informację gdzie popełniłem błąd celem wyeliminowania go w przyszłości.
gemciu83 11:57, 15 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Błędem było z mojego punktu widzenia, że gdy chwastnica miała zielone pędy z nasionami powinieneś je zerwać i wyrzucić do kosza/spalić. Gdy zastosowałeś oprysk jeszcze miałeś czas usunąć te pędy.
Nasiona gdy roślina usycha nawet po oprysku rozsypują się i praca idzie na marne.
Taki jest mój punkt widzenia przetestowany na własnej skórze.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
seboizm 12:18, 15 paź 2014

Dołączył: 04 sie 2014
Posty: 20
gemciu83 napisał(a)
Błędem było z mojego punktu widzenia, że gdy chwastnica miała zielone pędy z nasionami powinieneś je zerwać i wyrzucić do kosza/spalić. Gdy zastosowałeś oprysk jeszcze miałeś czas usunąć te pędy.
Nasiona gdy roślina usycha nawet po oprysku rozsypują się i praca idzie na marne.
Taki jest mój punkt widzenia przetestowany na własnej skórze.


Ok rozumiem - to co teraz co wówczas zrobiłeś jak postępowałeś. Dodatkowo z obserwacji "Chwastnica" nie była zielona bo była razem z trawnikiem koszona bardzo nisko i miała kolor bardziej w brąz/lekko żółty po oprysku całkiem zbrązowiała i chyba uschła (taką mam nadzieję - bo tak to wygląda).
Dominiqa 06:41, 21 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89
Znalazłam środek na chwasty w trawie chwastox trio
czy ktoś z Was stosował taki środek?
____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
Gardenarium 09:46, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stosowaliśmy, oczywiście nie w naszym ogrodzie bo nie mam chwastów w trawniku, ale jak trafił się zachwaszczony trawnik to Chwastox zniszczył chwasty dwuliścienne w trawniku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Drow 18:55, 21 mar 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 2
Witam, na moim trawniku w zeszłym roku pojawił się pewien chwast i rozplenił się na całkiem sporym kawałku. W tym roku postanowiłem go wytępić stąd moja prośba o identyfikacje i sposób zniszczenia owego chwasta (zbliżenie na zdjęciu).
Gardenarium 19:52, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tojeść rozesłana. Lysimachia nummularia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dominiqa 06:48, 22 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89
Dziękuję Danusiu za odpowiedz! Pozdrawiam
____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
dioru80 10:41, 26 mar 2015

Dołączył: 26 wrz 2014
Posty: 5
Witam forumowiczów i proszę o radę. Na moim trawniku w tym roku po zimie pojawił się pewien chwast i rozplenił się na sporym kawałku. Proszę o identyfikacje i sposób zniszczenia owego chwastu muszę go jak najszybciej wytępić.W załączeniu przesyłam zdjęcia owego chwasta.




Drow 17:45, 26 mar 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 2
Dzięki za odpowiedź Czy oprysk na chwasty dwuliścienne powinien zadziałać (na tojeść rozesłaną?)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies