Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

KasiaW76 00:30, 06 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Tomku ładnie piszesz ale jeśli chodzi o mnie to pomimo, że czytam to jest tyle tych informacji, że najchętniej wymieszalabym w jednym pojemniku ok 3 preparatów i tym spryskała obecna trawę jak i teren pod trawę. Wyrywanie jest ok ale jeśli ma się taki teren jak u mnie to jest to mega trudne. Kamień na kamieniu...
Chwasty jakie pokazali Manalena i Robert występują i u mnie, a dodatkowo mam pozostałosci po rdescie z którym walka nie jest prosta
Nie chce juz czytać o wyrywaniu ręcznym czy przyrządem do tego celu bo sił na to nie mam. Chce się pozbyć brudu z trawnika ale jak? Jestem amatorka i nie znam się więc co takiej osobie jak Ja można doradzić?
P.S. Niestety nie wszystkie chwasty trafiają pod kosiarke za nisko rosną.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
tomgroch 07:02, 06 maj 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Przed siewem bardzo skuteczna jest kilkukrotna uprawa, np glebogryzarką, ale najważniejsza jest jednak cierpliwość i pokora
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
KasiaW76 08:21, 06 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Tomku owszem ale nie na terenie, gdzie są same kamienie to tej pokory i cierpliwości brakuje.
Jeśli są jakieś metody chemiczne to skorzystam ale tak samo skorzystam z rad jak taka wyjalowioną ziemię odżywia i nawozić aby trawa rosła nie chwasty.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
katiaxx 08:25, 06 maj 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
tomgroch napisał(a)
Nie da się chemicznie zwalczyć chwastów jednoliściennych w trawniku.
Jeśli zdjęcia są teraz zrobione to chwastnicy nie może na nich być, bo jeszcze nie skiełkowała. Na ostatnim zdjęciu jest wiechlina roczna i nie jest ona problemem.


Z tymi herbicydami to "nie dajcie się zwariować"
Dobrze jest najpierw się dokształcić jak to działa, a potem wybierać i mądrze stosować.
Sól szkodzi (a nawet zabija), cukier szkodzi, ale gdy używamy ich z umiarem to już nie jest tak źle.
W końcu obornik, kurzak i inne gnojówki to też samo zdrowie nie jest. Tak samo szkodliwe jest przenawożenie nawozem organicznym jak i nawozem mineralnym. Powiem nawet, że ostatnio to nawozy mineralne są bardziej "eko" niż obornik, bo jak się przyjrzeć temu co jedzą krowy to trudno uznać, że jest on ekologiczny.



w takim razie u mnie rośnie chwastnica wykiełkowana rok temu ? mam jej sporo w trawniku, chyba że to coś łudząco podobnego.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kris_bialystok 10:54, 06 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
katiaxx - u mnie też w trawniku zdecydowany atak koniczyny - większość chwastów wyrwałem lub zanikła przy regularnym koszeniu i nawożeniu - ale na koniczynę nie mam pomysłu - zdecydowanie nie da się tego wyrwać

ma ktoś pomysł czego w glebie brakuje/lub jest za dużo jak rośnie - a wręcz atakuje - koniczyna?
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Manalena 18:04, 06 maj 2015


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Na poprzedniej stronie umieściłam zdjęcia mojego trawnika z chwastami. Czy widzicie jakieś możliwości na pozbycie się ich, oprócz zastosowania chemii?
____________________
Ogród dla zapracowanych
Gardenarium 18:50, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na koniczynę oprócz chemii nie ma sposobu, bo ona rozłazi się rozłogowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaW76 21:18, 06 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Jeśli chemia to co konkretnego Danusiu?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
gardney 00:36, 07 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Na koniczyne coś eko doradzil mi Mazan jak znajdę to podpowiem. Ja chyba posieje u siebie mikrokoniczyne więc mój trawnik nie jest tu przykładem wygranej walki bo jej nie chce zwalczac ale coś mi świta zaraz napisze
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 00:50, 07 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Znalazłam zajrzyjcie na 7 stronę tematu skoncentrowany wyciąg z kompostu ANHk tam Mazan i Waldek pisali o koniczynie (należy do bobowatych) nie wkleję linka przepraszam bo toż telefonu
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies