Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 08:56, 30 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
11stokrotka napisał(a)
Czy wiecie może co to za chwasty i jak je zwalczyć?

Najwięcej mam tego świństwa, niziutko ścieli się po ziemi i wypiera trawę skutecznie:


Powyżej masz odpowiedź To są chwasty dwuliścienne i zwalczy je każdy herbicyd selektywny, który zwalcza dwuliścienne, a nie działa na trawę (jednoliścienna).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katiaxx 21:42, 30 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
a u mnie w tym roku - wielkie place koniczyny - w jednej części ale mam wrażenie że się powiększają, czy nawóz z odchwaszczaczem pomoże ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
KasiaW76 10:28, 01 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Danusiu pryskałam wczoraj mój trawnik "mniszkiem" ale zabrakło tej GŁOWY o której wcześniej pisałaś. Pryskałam koniczyne ale w bardzo bliskim sąsiedztwie z mlodziutka laurowisnia i thuja. Czy to im moze bardzo zaszkodzić?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Gardenarium 20:14, 02 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może zaszkodzić, trzeba pryskać w dzień bezwietrzny i dodatkowo mieć w pogotowiu kartony do zasłaniania roślin ozdobnych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 12:55, 04 maj 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Chciałbym zapytać, co to za chwast. Szalenie trudno go wyrwać i do tego jeszcze parzy. Czym to wytępić?

____________________
Wojtek - Ogród etapami
lindsay80 13:01, 04 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dioru80 napisał(a)
Witam dziękuję za odpowiedz, na chemie nie ma szans trawnik założony siedem miesięcy temu. Spróbuje trochę powalczyć i go powyrywam w miarę możliwości, ale wysiało się go bardzo dużo. Wyczytałem że jest to chwast bardzo uciążliwy jednoroczny, jest szansa że przy częstym koszeniu uda się go zwalczyć?


mam ten sam problem i wyrywam ręcznie, na szczęście łatwo się to robi
____________________
Tu ma być ogród :)
kris_bialystok 13:03, 04 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
to oset - miałem bardzo dużo - przy regularnym wyrywaniu jakby znikł
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
blackstork 15:06, 04 maj 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Na oset tylko wyrywanie ?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
kris_bialystok 15:14, 04 maj 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
blackstork napisał(a)
Na oset tylko wyrywanie ?


widziałem gdzieś ostatnio Roundup w żelu smarujesz okaz i niby wyschnie do korzenia - bo wyrywanie nie jest takie proste - mi początkowo po jednym wyrwaniu wyskakiwało 5 nowych

a czy ten żel działa to nie wiem..
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
KasiaW76 17:28, 04 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Założyłam u siebie na części działki trawnik. Wczesniej caly teren przejechala glebogryzarka. Opieliłam jak się dało, dałam Nowa ziemię przesiana ale i tak ze starego gruntu zaczynają wychodzić zielska a trawy jeszcze brak. Czeka mnie jeszcze przygotowanie ok 600m2 działki ale nie mam sił na jej pielenie. Czy roundap plus inny środek na chwasty pomoże mi się ich pozbyć? Zaczynają wchodzić mi chwasty i nie wie co robić!
Chce później nawieźć nowej ziemi i na niej zasiać trawkę.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies