Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 08:50, 29 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chwasty opanowały już stary, gęsty trawnik, jeśli nie masz nic przeciwko stosowaniu chemii - to opryskuj Bofixem- zwalcza chwasty dwuliścienne w trawniku. Mówimy o trawniku starym, do świeżo wysianego, młodziutkiego - nie można pryskać herbicydem.

Opłaci się wyrywanie ręczne, bo macie wtedy świadomość, że ogród jest w zgodzie z naturą. Chemia już w tej zgodzie nie jest. Ale czasem to jedyne wyjście, jeśli gleba nie była odpowiednio zugorowana, odchwaszczona przed siewem lub chwasty się "nasiały" z pobliskich łąk czy pól.

Termin obecny jest ok, aby deszcz nie padał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewkakonewka 20:03, 01 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ja nie jestem w stanie oplewić ręcznie. A sieją się bo obok parę hektarów nieużytku , ale co roku jest ich mimo wszystko mniej, chyba trawa jest "mocniejsza".
Dziękuję za odpowiedź
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
boguslaw_r_ 12:10, 02 paź 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Jest piękny, ale ile trzeba włożyć w to pracy, ten tylko się dowie kto też ma taki, a czy ktoś mi powie że nie warto, ja powiem że warto, a nawet trzeba.



____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 22:10, 02 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aleś się wyrobił Boguś, świetnie to wygląda Jak wspomnę rozkopki po robalach to aż mnie ściska,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 10:59, 03 paź 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)
Aleś się wyrobił Boguś, świetnie to wygląda Jak wspomnę rozkopki po robalach to aż mnie ściska,


Ha, czyja to zasługa? ja tylko uważnie oglądam, podglądam, podczytuję sam bym na to nie wpadł, a efektem jestem sam zaskoczony,
Wszystko to Twoja zasługa, bez Ciebie Danusiu i Ogrodowiska nie byłoby tak ładnie, Buziole,
a na żywo jeszcze ładniej.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
waldek727 12:18, 03 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
boguslaw_r_ napisał(a)
Jest piękny, ale ile trzeba włożyć w to pracy, ten tylko się dowie kto też ma taki, a czy ktoś mi powie że nie warto, ja powiem że warto, a nawet trzeba.



Piękna rozlewająca się pomiędzy roślinami darń.
Boguś.
Pokazujmy jak najwięcej takich właśnie trawników. Niech będą zachętą dla innych do tworzenia we własnych ogrodach naturalnego, soczyście zielonego tła dla roślin.
Przy okazji prośba do ich właścicieli. Przekazujmy innym na ,,Ogrodowisku" swoje własne doświadczenia związane z zakładaniem i pielęgnacją trawników. To jest trudny temat który wymaga cierpliwości i zrozumienia wielu technicznych spraw związanych z czynnościami których dotychczas wiele osób jeszcze nie wykonywało. Przekazujmy ogrodowe tajniki osobom którym się jeszcze nie udało i tym którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z trawnikami. Bądźmy przy tym cierpliwi ponieważ coraz większa rzesza kobiet ,,bierze trawniki w swoje ręce".
Przecież każdy z nas kiedyś również zgłębiał wiedzę, aby drogą prób i błędów wreszcie dopiąć ostatni guzik, i aby marzenia zamienić na realny obraz soczystej, zielonej i zdrowej murawy. Dzieląc się swoim doświadczeniem pozwólmy innym pasjonatom ogrodnictwa również zrealizować swoje marzenia o takich właśnie trawnikach.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
boguslaw_r_ 11:39, 04 paź 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
waldek727 napisał(a)


Piękna rozlewająca się pomiędzy roślinami darń.
Boguś.
Pokazujmy jak najwięcej takich właśnie trawników. Niech będą zachętą dla innych do tworzenia we własnych ogrodach naturalnego, soczyście zielonego tła dla roślin.
Przy okazji prośba do ich właścicieli. Przekazujmy innym na ,,Ogrodowisku" swoje własne doświadczenia związane z zakładaniem i pielęgnacją trawników. To jest trudny temat który wymaga cierpliwości i zrozumienia wielu technicznych spraw związanych z czynnościami których dotychczas wiele osób jeszcze nie wykonywało. Przekazujmy ogrodowe tajniki osobom którym się jeszcze nie udało i tym którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z trawnikami. Bądźmy przy tym cierpliwi ponieważ coraz większa rzesza kobiet ,,bierze trawniki w swoje ręce".
Przecież każdy z nas kiedyś również zgłębiał wiedzę, aby drogą prób i błędów wreszcie dopiąć ostatni guzik, i aby marzenia zamienić na realny obraz soczystej, zielonej i zdrowej murawy. Dzieląc się swoim doświadczeniem pozwólmy innym pasjonatom ogrodnictwa również zrealizować swoje marzenia o takich właśnie trawnikach.


OK.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
seboizm 12:23, 13 paź 2014

Dołączył: 04 sie 2014
Posty: 20
Witam serdecznie,

Jakiś czas temu pisałem, że mam problem z Chwastnicą jednostronna na części trawnika.
Zastosowałem "TargaSuper 05EC" minęło dokładnie 3 tygodnie miejsce gdzie było pryskane dokładnie jest widoczne w stosunku do trawy pozbawionej chwastów. Trawa i chwastnica uschły trawa zrobiła się żółta a chwastnica brązowa. Pytanie co teraz mam po kolei robić celem odbudowy trawnika w miejscu gdzie zastosowałem "TargaSuper 05EC". Czy mam usuwać to co zostało spryskane przekopywać ten kawałek i dopiero siać. Prośba o info co i jak powinienem teraz zrobić krok po kroku żeby znowu sie nie narobić i ponownie mieć problem z "Chwastnicą".

Pozdrawiam
seboizm
Gardenarium 15:15, 13 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten środek jest do zwalczania chwastnicy i innych roślin jednoliściennych, ale w uprawach dwuliściennnych... zastosowanie go w trawniku, zwalczyło również ..trawnik.

Przede wszystkim zastosuj konieczny termin 3 tygodni, kiedy środek działa ostatecznie (pali chwasty) Przede wszystkim nie dopuścić też jeśli były zawiązane nasiona na chwastnicy, żeby spadły i się wysiały. Bo od nowa będzie to samo.

Następnie oczyścić teren z wszystkiego badziewia suchego (wytnij kwadrat lub prostokąt i podkop jakieś 10 cm wgłąb ziemi, uzupełnij świeżą ziemią i połóż brakujące powierzchnie z rolki, lub dosiewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
leex 23:37, 13 paź 2014

Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 13
Witam. Z racji, że to mój pierwszy post, na tym forum, to się przedstawię, mam na imię Michał, mam 23 lata, mieszkam w okolicach Łodzi. Zawodowo, jestem rolnikiem. Ogód, był dla mnie zawsze ważny, ale były elementy, których nie mogłem pokonać, tzn. sprawy finansowe i samozaparcie, dążenie do realizowania swoich celów. Mam nadzieję, że dzięki ogrodowisku ta druga kwestia, z czasem się zmieni i zacznę działać, a moje puste pole nabierze kolorytu.


Witam serdecznie,

Jakiś czas temu pisałem, że mam problem z Chwastnicą jednostronna na części trawnika.
Zastosowałem "TargaSuper 05EC" minęło dokładnie 3 tygodnie miejsce gdzie było pryskane dokładnie jest widoczne w stosunku do trawy pozbawionej chwastów. Trawa i chwastnica uschły trawa zrobiła się żółta a chwastnica brązowa. Pytanie co teraz mam po kolei robić celem odbudowy trawnika w miejscu gdzie zastosowałem "TargaSuper 05EC". Czy mam usuwać to co zostało spryskane przekopywać ten kawałek i dopiero siać. Prośba o info co i jak powinienem teraz zrobić krok po kroku żeby znowu sie nie narobić i ponownie mieć problem z "Chwastnicą".

Pozdrawiam
seboizm


Jak już napisała to moja poprzedniczka, Targa to środek który zwalcza rośliny jednoliścienne, również te które w tym przypadku nie były dla Ciebie chwastem. Zależnie od dawki, środek ten może mieć działanie totalne, na chwasty jednoliścienne.
Teoretycznie substancja o nazwie pendimetalina (Stomp 330 EC) powinna zwalczyć chwastnicę jednostronną. Stomp posiada rejestrację do użytku w uprawach traw nasiennych, więc możesz sobie poszukać, etykiety rejestracyjnej w sieci i tam ładnie opisane jest, jak stosować...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies