Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Qulleczka 22:28, 12 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Gardenarium napisała
Oczywiście, możesz nawet wszystko przekopać i wypielić, bez herbicydu, Chemii jak najmniej. Da się.
Danusiu czyli jak porządnie przekopię i piach z korzeniami wywalę, następnie nawiozę dużo dobrej ziemi i przemieszam ją z "rodzimą", to jest spora szansa, że problem z chwastami na nowym trawniku będzie znikomy i będę sobie z nim mogła poradzić mechanicznie bez problemu?

To pytanie najważniejsze - skąd wziąć dobrą ziemię w tych okolicach...?
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
Gardenarium 09:47, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, jest taka szansa, tylko po nasypaniu nowej ziemi i wymieszaniu, odczekaj aż nowe chwasty wzejdą. Potem jednoroczne jak się pojawią to nie będzie z nimi problemu, zginą w czasie koszenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Qulleczka 10:36, 13 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Gardenarium napisała
Tak, jest taka szansa, tylko po nasypaniu nowej ziemi i wymieszaniu, odczekaj aż nowe chwasty wzejdą. Potem jednoroczne jak się pojawią to nie będzie z nimi problemu, zginą w czasie koszenia.
Danusiu wiem, że upierdliwa jestem i zawracam Ci głowę, ale czy mogę poczekać na te wieloletnie chwasty kiedy będzie sobie rosła gorczyca, o której wspomniała Ela?

ElzbietaFranka napisała
Dobrze by było jeżeli już przekopiesz zasiać gorczycy albo jakiegoś zboża dobrze wpłynie na glebę i później skosić i przekonać. Ewentualnie najpierw zweryfikować, zasiać gorczyce, zboże skosic i przekopać.
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
Gardenarium 23:53, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może sobie rosnąć gorczyca czy gryka, czyli nawóz zielony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tommiberry 11:31, 18 cze 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Czy ktos moze polecic jakis porzadny Aerator? Mam 900m2 trawnika. Glebe dosc ciezką zbitą. Ten aerator zakladany na buty jest spoko ale nie na taka powierzchnie. Kupilem ten wertykualktora aerator alko za 500zl ale to sie do aeracji nie nadaje.

Myslalem o walcu z kolcami ale moze cos lepszego mechanicznego-drozszego?
head67 13:57, 18 cze 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Gardenarium napisał(a)


Zastosuj herbicyd na chwasty dwuliścienne Bofix lub MNiszek. Jak zadziałają, zastosuj nawóz i dobrze podlej.


30 maja zastosowałem chwastoxa ale na koniczynę za bardzo nie podziałał reszta ok i zacząłem lać wodę u nasz susza po intensywnym podlewaniu wygląda to lepiej.
Zbadałem jeszcze PH i wyszło mi mocne 8 zastosowałem siarczan amonu w połowie dawki nie wiem czy czasem nie jest na to za gorąco ?
marcin544 07:50, 19 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
head67 napisał(a)


30 maja zastosowałem chwastoxa ale na koniczynę za bardzo nie podziałał reszta ok i zacząłem lać wodę u nasz susza po intensywnym podlewaniu wygląda to lepiej.
Zbadałem jeszcze PH i wyszło mi mocne 8 zastosowałem siarczan amonu w połowie dawki nie wiem czy czasem nie jest na to za gorąco ?
tak czy siak wode sie leje jak jest goraco
dirty_steve 19:55, 30 cze 2018

Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 23
Czy ktos wypozyczal moze aerator - taki prawdziwy ?
Szukam po wypozyczalniach w okolicy krakowa ale nie moge nic znalezc.
Piotr_K 14:07, 01 lip 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
dirty_steve napisał(a)
Czy ktos wypozyczal moze aerator - taki prawdziwy ?
Szukam po wypozyczalniach w okolicy krakowa ale nie moge nic znalezc.


Też szukałem i nie znalazłem.
ricco1 11:36, 07 lip 2018

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Czesc, kurcze wyschla mi trawa w kilku miejscach i sue zastanawiam czy ona jakos ma szanse odbic czy trzeba bedzie dosiewac??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies