Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

head67 12:38, 22 mar 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Witam przymierzam się do wertykulacji dzisiaj na próbę przejechałem 2 miejsca i trochę się przeraziłem tez u was zostawały takie odkryte miejsca z ziemią po lewej przejechałem na ustawieniu 2 po prawej na 3 . Boje się ze jak przejadę cały mało co zostanie
Gardenarium 12:40, 22 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiem Ci jak w komedii.
Czy chcesz, żeby było lepiej, ale będzie najpierw gorzej? :
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Papryk 17:42, 22 mar 2019

Dołączył: 19 mar 2019
Posty: 9
A jeśli chodzi o grabienie zostać przy ręcznym czy użyć tej maszyny? I jeszcze pytanie odnośnie tej ziemi już teraz to przesypać i przegrabić czy wstrzymać się do kwietnia i dosiewek?
kamil_kluczbork 08:09, 24 mar 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Po zabiegach

____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
Gardenarium 12:05, 24 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo ładnie Super zrobione, czyściutko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:06, 24 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Papryk napisał(a)
A jeśli chodzi o grabienie zostać przy ręcznym czy użyć tej maszyny? I jeszcze pytanie odnośnie tej ziemi już teraz to przesypać i przegrabić czy wstrzymać się do kwietnia i dosiewek?


Wygrabić ręcznie, od razu przesypać ziemią i ponownie rozgrabić. Możesz też od razu dosiać nasiona. I odwrotną stroną grabi leciutko przerusztować. Potem posypać równomiernie !!! nawozem i dobrze podlać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
head67 10:33, 25 mar 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
A czy po wertykulacji jak robię dosiwekę mogę sypnąć od razu nawóz wieloskładnikowy mam fruktovit nie zaszkodzi to nasionom
Gardenarium 21:23, 25 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz sypnąć, bo musisz podlać obficie, aby nawóz wsiąkł w glebę i dotarł do korzeni. Korzenie są pod ziemią, a nasiona na wierzchu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Papryk 06:44, 26 mar 2019

Dołączył: 19 mar 2019
Posty: 9
Wygrabione ręczne i skoszone bardzo nisko, w sobotę niestety na więcej nie starczyło mi czasu a aktualnie pogoda się załamała, i narazie w dzień deszcz a w nocy przymrozki w weekend ma się wyklarować i w sobotę planuje rozsypać te ziemie i przegrabic i teraz jeszcze miałbym kilka pytań:
1. Czy w taka pogodę robić też odrazu te dosiewki i nawóz ? Po weekendzie średnio w dzień po 10stopni
2. Czy w tych miejscach gdzie są małe placki, których po grabieniu wyszło masa (podsyłam niżej zdjęcia przykładowe) przed rozsypaniem tej ziemi wzruszyć lekko? Czy wystarczy jak nasiona rozsieje na te nowa ziemie i przegrabie?
3. Czy po tych wszystkich operacjach przed nawożeniem zwałować całość ?

head67 20:01, 27 mar 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
No własnie siać czy nie siać czy nasiona trawy mogą przemarznąć i się zniszczyć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies