Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 21:38, 14 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Takie coś https://www.youtube.com/watch?v=BLe7j5kq9NM
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mareksy 11:16, 18 kwi 2019

Dołączył: 18 kwi 2019
Posty: 8
Dzień dobry,

2 tygodnie temu wykonałem wertykulacje trawnika, następnie za pomoca butów z kolcami dokonałem aeracji, posypałem delikatnie Zeolitem, następnie na przegrabionej ziemi dokonałem dosiewki nowej trawy, dosypałem ziemi i przegrabiłem odwrotną częścią grabii. Cześć trawy już zaczęła kiełkować, inna jeszcze nie.

Co z nawożeniem? Mam saletre amonową, ale boję się, że azot może źle podziałać na nowo wysianą trawę? Czy warto w takim wypadku nawieźć innym bezpieczniejszym nawozem?
Jakim?

Pozdrawiam,
Marek
PiterSas 07:45, 19 kwi 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Mareksy napisał(a)
Dzień dobry,

2 tygodnie temu wykonałem wertykulacje trawnika, następnie za pomoca butów z kolcami dokonałem aeracji, posypałem delikatnie Zeolitem, następnie na przegrabionej ziemi dokonałem dosiewki nowej trawy, dosypałem ziemi i przegrabiłem odwrotną częścią grabii. Cześć trawy już zaczęła kiełkować, inna jeszcze nie.

Co z nawożeniem? Mam saletre amonową, ale boję się, że azot może źle podziałać na nowo wysianą trawę? Czy warto w takim wypadku nawieźć innym bezpieczniejszym nawozem?
Jakim?

Pozdrawiam,
Marek

Ceść.
Zasada jest prosta. Po nawożeniu zlej wodą aby rozpuścić nawóz. Rozsiewaj nawóz siewnikiem - z ręki możesz dać za dużą dawkę i spalisz trawę albo będą kolorowe łaty
Wojtas0311 09:32, 23 kwi 2019

Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 20
Gardenarium napisał(a)
Takie coś https://www.youtube.com/watch?v=BLe7j5kq9NM


Pierwszy raz coś takiego widzę. Czyli nie warto inwestować w wertykulator z funkcją aeracji, bo i tak nic nie daje?. Chcę kupić wertykulator i myślałem, że urządzenie z dwoma wałkami będzie wygodne. To może lepiej kupić buty z kolcami? Mam od obrobienia ok. 800 m kw. A Pani jak robi aerację?
Gardenarium 12:37, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nijak, robię wertykulację.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Papryk 08:54, 24 kwi 2019

Dołączył: 19 mar 2019
Posty: 9
Dzień Dobry , wszystko zrobione jak Pani radziła, trawa odzyskuje kolor, ale dalej bardzo słabo rośnie w niektórych miejscach. Teraz mam pytanie ponad dwa tygodnie temu rozsypana saletra wapniowa, 2kg na około 120 metrów. I teraz przy wielkich plackach gdzie są zrobione dosiewki trawa znowu zaczyna jaśnieć, czym to może być spowodowane ?

PiterSas 07:22, 25 kwi 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Papryk napisał(a)
Dzień Dobry , wszystko zrobione jak Pani radziła, trawa odzyskuje kolor, ale dalej bardzo słabo rośnie w niektórych miejscach. Teraz mam pytanie ponad dwa tygodnie temu rozsypana saletra wapniowa, 2kg na około 120 metrów. I teraz przy wielkich plackach gdzie są zrobione dosiewki trawa znowu zaczyna jaśnieć, czym to może być spowodowane ?



Pierwsze co mi przychodzi do głowy to brak siarki. Po 2 tygodniach od nawożenia spróbuj dać nawóz z siarką- najlepiej zrób mała próbkę (kup mały jakiś nawóz zawierający S) na niewielkim terenie i zobacz czy podziałało.
Papryk 19:07, 26 kwi 2019

Dołączył: 19 mar 2019
Posty: 9
A jest możliwość że przy częstym podlewaniu dosianych miejsc „stara trawa” tak zareagowała ? I kolejne pytanie, jak będę rozsypywać nawóz wieloskładnikowy to omijać te dosiane miejsca gdzie trawa już wykiełkowała?
marcin544 10:18, 27 kwi 2019

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Wojtas0311 napisał(a)


Pierwszy raz coś takiego widzę. Czyli nie warto inwestować w wertykulator z funkcją aeracji, bo i tak nic nie daje?. Chcę kupić wertykulator i myślałem, że urządzenie z dwoma wałkami będzie wygodne. To może lepiej kupić buty z kolcami? Mam od obrobienia ok. 800 m kw. A Pani jak robi aerację?

Jak jest zbita ziemia to z butow wyrywaja sie te kolce a moze zrob sobie takie cos ?
adamj84 22:22, 03 maj 2019

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 15
Czy wykonywał ktoś dwa razy wertykulacje na wiosnę? Wertykulacje robiłem na początku kwietnia, ale wydaje mi sie ze za słabo, myśle żeby powtórzyć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies