Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 11:14, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zalecenie przegrabienia tej ziemi rozwiązuje problem zbyt grubej warstwy, też tak robię, tylko kompost wgrabiam w trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:17, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mazilo napisał(a)
Dziś wyglada to tak
Pani Danusiu czy jak pani napomniała winna jest gleba ( nieprawidłowo przygotowana ) czy NIESTETY będę musiał dokonać jej wymiany czy wszystko da się odratować . Bardzo brzydko to wyglada


Na tym zbliżeniu widać, że trawnik wygląda normalnie jak to wyglądają trawniki po zimie. U mnie też tak wygląda. Natomiast zielone plamy są spowodowane tym, że w tym akurat miejscu jest za dużo azpotu, a on wynika z teko, że tutaj nasikała suczka.
Albo pod ziemią znalazło się coś, co spowodowało zbytnie nawożenie tego miejsca. Może kupka nawozu była nierozpuszczona, za dużo tam było tego nawozu. Upadł niechcący. Ja tak miałam. I też mam taką zieloniutką plamę. A najpierw to miejsce latem było wręcz wypalone. Teraz zarosło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krisoo 19:10, 06 mar 2020

Dołączył: 04 lut 2020
Posty: 3
Witam, szukam wertykulatora i aeratora do traktorka ogrodowego. Czy są jakieś urządzenia 2 w jednym czy osobno należy kupić aerator i osobno wertykulator?
wacion 18:49, 09 mar 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Bardzo źle zrobię jak teraz przejadę wertykulatorem trawnik?
Gardenarium 18:53, 09 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik jest mokry, zgniły po zimie, powinien obeschnąć. Cieplej powinno być, jeszcze zapowiadają minus 3-4 stopnie. Twój trawnik, twoja wertykulacja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wacion 19:43, 09 mar 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Ale może mu się coś stać?
Ja mam takie szczęście, że jak zrobię to za miesiąc to i tak przyjdą przymrozki
Gardenarium 20:45, 09 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciężko zrobić wertykulację bo lepi się wszystko i woda wyłazi na wierzch. Trawnik powinien być suchy. Czy może się coś stać, pytanie nie do odpowiedzenia. Może wertykulacja okazać się nieskuteczna albo niemożliwa do wykonania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mazilo 14:38, 10 mar 2020

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Już wiem że przygotowanie trawnika po zimie powinno wyglądać :
- koszenie na krótko
- zwałowanie
- wertykulacja lub aeracja
- nawożenie saletrą wapniową
- nawóz wiosenny
Wszystko fajnie tylko kiedy i ile saletry wapniowej na 100m2 i po jakim czasie sypać nawozem wiosennym ?
wacion 15:15, 11 mar 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Gardenarium napisał(a)
Ciężko zrobić wertykulację bo lepi się wszystko i woda wyłazi na wierzch. Trawnik powinien być suchy. Czy może się coś stać, pytanie nie do odpowiedzenia. Może wertykulacja okazać się nieskuteczna albo niemożliwa do wykonania.


Uparłem się, zrobiłem i... drugi raz bym odpuścił
Na części trawnika było zbyt mokro i to było przewalanie gnoju a nie wertykulacja.

Podsumowując - słuchajcie mądrzejszych.
Olezia 15:57, 12 mar 2020

Dołączył: 03 mar 2020
Posty: 24
mazilo napisał(a)
Już wiem że przygotowanie trawnika po zimie powinno wyglądać :
- koszenie na krótko
- zwałowanie
- wertykulacja lub aeracja
- nawożenie saletrą wapniową
- nawóz wiosenny
Wszystko fajnie tylko kiedy i ile saletry wapniowej na 100m2 i po jakim czasie sypać nawozem wiosennym ?





Podpinam się pod tym pytaniem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies