Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

mazilo 12:47, 18 mar 2020

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Czy Yara Saletra wapniowa TROPICOTE może być ?
Natomiast jej dawka? Według producenta to 2-3 kg na 100m2.
Zastosować 2 czy 3 kg ,różnica znacząca .
Co do kwitnienia forsycja , jadąc dziś autem zauważyłem ze kwitnie .
Zgr 19:04, 19 mar 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Ja bym dał 2kg jeśli gleba dobra, 2.5kg jeśli bieda.
Mari 18:54, 20 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Przychodzę po poradę. Mam podwórko " nie da się tego nazwać trawnikiem" pełno mchu, trawa jakaś tam jest, chwasty itp. Chciałabym się za to wziasc sama. Wertykulator zakupiony. Ten "trawnik" lub pozostałości po nim jest 5 lat i przez 5 lat był tylko wiosna nawozony i koszony. Nic poza tym.
Myślałam żeby zwertykulowac to wszystko i zasiać trawe - czy ta trawa wzejdzie? Nie wyjedza ja ptaki? Nie mam walca więc ciężko będzie ja przywalowac. Będzie coś z tego?
Zgr 02:51, 21 mar 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Mari napisał(a)
Przychodzę po poradę. Mam podwórko " nie da się tego nazwać trawnikiem" pełno mchu, trawa jakaś tam jest, chwasty itp. Chciałabym się za to wziasc sama. Wertykulator zakupiony. Ten "trawnik" lub pozostałości po nim jest 5 lat i przez 5 lat był tylko wiosna nawozony i koszony. Nic poza tym.
Myślałam żeby zwertykulowac to wszystko i zasiać trawe - czy ta trawa wzejdzie? Nie wyjedza ja ptaki? Nie mam walca więc ciężko będzie ja przywalowac. Będzie coś z tego?

Proszę pokaż zdjęcie tego "trawnika" oraz metraż, bo może być w takim stanie, że prościej będzie założyć nowy. Jeśli jest pełno chwastów to sama wertykulacja raczej ich nie wyprosi. Będą rosnąć wraz z nowymi nasionkami trawy stwarzając konkurencję, więc i tak trzeba będzie pielić, pielić i pielić.
Mari 06:12, 21 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Zgr napisał(a)

Proszę pokaż zdjęcie tego "trawnika" oraz metraż, bo może być w takim stanie, że prościej będzie założyć nowy. Jeśli jest pełno chwastów to sama wertykulacja raczej ich nie wyprosi. Będą rosnąć wraz z nowymi nasionkami trawy stwarzając konkurencję, więc i tak trzeba będzie pielić, pielić i pielić.


A można zastosować po wertykulacji nawoz odchwaszczajacy? Słyszałam że taki jest. ?
KasiaBawaria 10:14, 21 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja bym najpierw popryskala czyms na chwasty. Inaczej niestety bedziesz walczyc bez konca. Potem wertykulacja i sianie a na koniec przysypanie wszystkiego warstewka dobrej ziemi.U siebie tak zrobilam i dlugo mialam spokoj od chwastow. Wystarczylo pielenie to co nowego wzeszlo.
____________________
Zapraszam na kawe
ricco1 12:22, 22 mar 2020

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Witam, myślicie że można już robić wertykulację trawnika? Czy też poczekać jeszcze do czwartku aż się ociepli trochę? I potem nawóz wiosenny kiedy posypać?
Gardenarium 16:54, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapowiadają spore mrozy, wstrzymaj się, bo nawet to będzie niemożliwe zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 18:27, 22 mar 2020

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
od czwartku ma być cieplej już wiec chyba wtedy juz mozna wertykulowac?
Gardenarium 18:52, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, poczekaj niech ziemia rozmarznie. Nie gorączkuj się z tym. Jak zrobisz 10 kwietnia też nic się nie stanie. obserwuj pogodę. Na wyścigi tego się nie robi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies