Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Olezia 15:59, 12 mar 2020

Dołączył: 03 mar 2020
Posty: 24
I czy saletre można już w tym momencie sypnac? Np pojutrze jesli pogoda pozwoli? Czy jeszcze za wcześnie?
krisoo 08:16, 15 mar 2020

Dołączył: 04 lut 2020
Posty: 3
Ja dopytam się kiedy można zrobić oprysk na rośliny dwulistne. Mówi się o przełomie marca i kwietnia. Jest dużo cieplej - można pryskać wcześniej ? Czy lepiej się wstrzymać ?
Gardenarium 12:48, 15 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Olezia napisał(a)
I czy saletre można już w tym momencie sypnac? Np pojutrze jesli pogoda pozwoli? Czy jeszcze za wcześnie?


Poczekaj do kwitnienia forsycji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:48, 15 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
krisoo napisał(a)
Ja dopytam się kiedy można zrobić oprysk na rośliny dwulistne. Mówi się o przełomie marca i kwietnia. Jest dużo cieplej - można pryskać wcześniej ? Czy lepiej się wstrzymać ?


Poczekaj aż chwasty wejdą w fazę wegetacji, teraz są uśpione. Bo nie pobiorą herbicydu, albo działanie będzie słabsze. Chwasty muszą w pełni rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zgr 22:01, 15 mar 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Dzień dobry, trawę wysiewałem w październiku półtora roku temu. Czy mogę już przeprowadzić wiosenną wertykulację, czy raczej czekać do jesieni lub przyszłej wiosny?
Ewentualnie co z aeracją? Dotychczas obydwa zabiegi nie były jeszcze stosowane.
Zdjęcia z połowy ostatniego października.

Gardenarium 22:07, 15 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trawa jest przepiękna, ja bym nic nie robiła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zgr 22:29, 15 mar 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
To chyba najpiękniejszy komplement jaki w ostatnich latach usłyszałem.
Od prawie roku stosuję się ściśle do Pani porad, jakie wyczytałem na tym forum
A mnie się wydawało, że ten mój trawnik nie jest jescze równomiernie porośnięty (te ciemne prześwity gleby na zdjęciu).
mazilo 14:20, 17 mar 2020

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Już wiem że przygotowanie trawnika po zimie powinno wyglądać :
- koszenie na krótko
- zwałowanie
- wertykulacja lub aeracja
- nawożenie saletrą wapniową
- nawóz wiosenny
Wszystko fajnie tylko kiedy i ile saletry wapniowej na 100m2 i po jakim czasie sypać nawozem wiosennym ?
Zgr 15:32, 17 mar 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Wg mnie zwałowanie po wertykulacji lub piaskowaniu po aeracji, a najlepiej jak ziemia trochę się przesuszy po przedwiośniu.
Saletrę wapniową można traktować jako nawóz wiosenny, potem mineralny jakoś w maju.
Ale niech mnie poprawi pani Danuta
Gardenarium 19:40, 17 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak, nie trzeba stosować saletry i nawóz wiosenny, TO jedno i to samo, saletra jest jakby na start, żeby trawa ruszyła, ale są przeciwnicy jej stosowania wiosną.
Ja akurat stosowałam u klientów, żeby trawka ładna była. U siebie nieco inaczej robię, posypuję kompostem wygrabiam grubsze kawałki, a kompost wpada pomiędzy źdźbła i ładnie wygląda. Potem dopiero sypiemy nawozy, a nawet ponownie kompost. Mam dużo kompostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies