Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

wacion

Dodany 14:23, 27 mar 2020
Marcinp napisał(a)
Czy wertykulacja nie zaszkodzi kiedy są przymrozki i jeszcze dalej mają się utrzymywać? Po wertykulacj dobrze posiać nawóz i podlać czy przymrozki po takich zabiegach nie zaszkodzą trawnikowi? Na pomorzu przewidują jeszcze do -2°C czy może to zaszkodzić zwertykulowanej trawie?

a powiedz mi jaką masz gwarancję, że za tydzień czy dwa nie będzie przymrozków

a jak w maju przymrozi to co? będziesz czekał do czerwca z wertykulacją?
Joanna___

Dodany 23:47, 27 mar 2020
Marcinp napisał(a)
Czy wertykulacja nie zaszkodzi kiedy są przymrozki i jeszcze dalej mają się utrzymywać? Po wertykulacj dobrze posiać nawóz i podlać czy przymrozki po takich zabiegach nie zaszkodzą trawnikowi? Na pomorzu przewidują jeszcze do -2°C czy może to zaszkodzić zwertykulowanej trawie?

Ja zrobiłam wertykulację tydzień temu (zakwitły forsycje u sąsiadkiJak będą zapowiadane opady to sypnę nawóz.Jeśli się nie rozpuści doleję z węża.Nie patrzę na nic innego.Po kilku latach takiej pielęgnacji nie mam żadnych obaw.Wiosna zaraz wybuchnie i będzie zielony dywan.

Dodany 15:27, 28 mar 2020 , edytowany o 15:27, 28 mar 2020
Dzięki za porady. A dosiewkę którą muszę zrobić to tylko na puste miejsca czy po całości?
jorgin1987

Dodany 16:23, 28 mar 2020 , edytowany o 16:30, 28 mar 2020
Ja już po wertykulacji, areacji, piaskowaniu- trochę to strasznie wyglada, ale 2-3 tygodnie powinno byc elegancko w przyszłym tygodniu jeszcze trochę saletry I woda, kosic, woda, kosic, woda, kosic co jakiś czas coś sypnąć oczywiście.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies