Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 16:29, 30 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Florovit na trawniki z mchem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zgr 03:13, 02 kwi 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
KasiaBawaria napisał(a)
Obornik granulowany ro chyba wczesniej sypnac, by zdazyl sie rozlozyc?U mnie np. od kwietnia zawsze jest susza a marzec jest zawsze wilgotny, wiec obornikiem sypnelam dwa tygodnie temu.


Zapachu nie ma jak się sypnie na większej powierzchni?
KasiaBawaria 07:39, 02 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja tam nic nie czulam
____________________
Zapraszam na kawe
wacion 14:39, 02 kwi 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Miras napisał(a)
Witam. Ja od paru lat stosuje trochę inna metodę niż zalecana tutaj na forum. Pierwszy nawóz stosuje za każdym razem jak rolnicy mogą sypac nawozami i jak oni startują biorę od znajomego dawkę nawozów wzmacniających korzenie. W tym roku było to w połowie lutego.
Druga dawkę nawozów azotowych stosuje ok miesiąca przed wertykulacja.. W tym roku był to początek marca. W ten weekend wykonałem wertykulacja. Tak trawa wyglądała przed.
A tak w trakcie.

I teraz kolejna dawka nawozu


To pierwsze zdjęcie to dla mnie mistrzostwo świata - sporo osób nie ma takiej trawy w lecie
Marcinp 10:29, 03 kwi 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 11
Dzień dobry, proszę o poradę czy dosiać trawę tylko w puste miejsca czy po całości? Poniżej zdjęcie starej trawy po aeracji trochę słabo widać bo ostro ją potraktowałem


A tu jeszcze przed lepiej widać gdzie jest stara trawa.
Marcinp 12:40, 04 kwi 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 11
Dodam tylko że na dosiewkę wybrałem Gala-Rasen Dark Green wyczytałem że to gatunek o intensywnie ciemnym kolorze dlatego chodzi mi po głowie żeby po całości posiać tą trawę ale pytanie czy tak można.Dołączam jeszcze raz zdjęcie starej trawy jeszcze przed aeracją





A tak wygląda po aeracji naprawdę nie wiem już jakim gatunkiem dosiewać i czy po całości



TomaszZ 18:19, 04 kwi 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Miras napisał(a)
Witam. Ja od paru lat stosuje trochę inna metodę niż zalecana tutaj na forum. Pierwszy nawóz stosuje za każdym razem jak rolnicy mogą sypac nawozami i jak oni startują biorę od znajomego dawkę nawozów wzmacniających korzenie. W tym roku było to w połowie lutego.
Druga dawkę nawozów azotowych stosuje ok miesiąca przed wertykulacja.. W tym roku był to początek marca. W ten weekend wykonałem wertykulacja. Tak trawa wyglądała przed.
A tak w trakcie.

I teraz kolejna dawka nawozu



bardzo ładnie to wygląda, zwłaszcza przed wertykulacją
zdradzisz jakie nawozy stosujesz?
jak często podlewasz?
u mnie większego deszczu nie było już 3-4 tygodnie...
ricco1 21:51, 04 kwi 2020

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Czyli rozumiem, że w tym tygodniu można zrobić już wertykulację??
kuli 21:55, 04 kwi 2020

Dołączył: 09 sie 2017
Posty: 14
Zrobiłem dzisiaj wertykulacje trawnika. Mam w planach teraz posypać go mieszanka kompostu, przekompostowanego obornika oraz mączki bazaltowej. Mam w związku z tym dwa pytania

1 - czy sypać jeszcze salatre czy to już będzie za duzo dla trawnika?
2 - w jakich proporcjach powinienem wymieszać te 3 składniki, najlepiej jakby ktoś napisał mi ile na jedna taczkę kompostu dać obornika i ile mączki?

Pozdrawiam

Marcinp 10:18, 05 kwi 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 11
No bez Pani Danusi się raczej nie obędzie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies