Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 20:45, 20 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj ten artykuł

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaKB 22:31, 20 kwi 2013


Dołączył: 20 kwi 2013
Posty: 5
Już poczytałam ....

Narazie z pomocą innych ogrodników zidentyfikowałam na działce czarny bez, podbiał pospolity, nawłoć .................

Jeszcze mam coś takiego w paru miejscach, to pierwsze to chyba odmiana mchu - na murkach i w trawie......a reszta?

I teraz zastanawiam się czy przypadkiem nie wpadł mi w oko ostrożeń??? Coś podobnego widziałam.......zrobię jutro fotki.


Gardenarium 23:19, 20 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przekop działkę widłami http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/widly-do-kopania-joseph-bentley

One nie ucinają korzeni.

i wybierz chwasty z korzeniami.

Potem przekop i zagrab. No i równanie, wałowanie ,przegrabianie itd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 13:13, 21 kwi 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Pani Danusiu,
jestem początkującym ogrodnikiem, więc mam sporo znaków zapytania pomimo lektury. Dwa dni temu zrobiłam wertykulację, trawnik miał dużo suchej darni (nie wiem czy poprawnie to nazwałam). Po prawej stronie, wzdłuż thuji, gdzie jest wieczny cień i śnieg leżał najdłużej, trawy praktycznie nie ma. Wertykulację zrobiłam w obie strony, ale nie wiem czy nie przesadziłam, czy po prostu było tak dużo martwej trawy. Po wertykulacji rozsypałam nawóz Florovit do trawy z mchem. Czy radzi pani zrobić dosiewkę po całości czy na razie tylko w pasie gdzie nie ma trawy a na reszcie czekać aż urośnie i wtedy ocenić czy dosiewka jest potrzebna?
Załączam zdjęcia, jedno wykonane z parteru, skąd nie wygląda to aż tak źle

oraz z góry, skąd widać jak bardzo wertykulacja przerzedziła trawę.

Dziękuję za odpowiedź
Sebek 14:35, 21 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja bym poczekał aż trawnik na prawdę zacznie rosnąć - a potem dosiać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:19, 21 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym dosiała od razu i zrobiła to tak:

Po całości trawnika na pewno posyp substratu lub ziemi do trawników i przegrab, rozciągnij po całości. Trawnik od razu będzie lepiej wyglądał, bo przykryją się brązowe, łyse miejsca i wtedy tam gdzie zielonych piórek brakuje zrób dosiewkę. Podlewaj i czekaj na wschody.

Trawka się zazieleni nawet nie wiesz kiedy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 16:21, 21 kwi 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
A czy Trawa z Iławy jest dobra? Kupiłam ją, bo jest z antymchem, ale z drugiej strony mchu nie mam na całości trawnika tylko w tych zacienionych miejcach. Może tylko tam tę trawę posiać a na reszcie jakąś zwykłą dosiewkę?
Basiaw 16:49, 21 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Moja trawa po wertykulacji nie pozostawia złudzeń, trzeba dosiewać i dokarmiać

Chciałam was zapytać, czy znacie taki preparat? W działanie w 24 godziny jakoś nie wierzę, ale może ogólnie dział szybko i skutecznie?
http://allegro.pl/show_item.php?item=3167252184

I jeszcze taka trawa do uzupełnienia wyłysiałych miejsc:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3155347937

Czy skład:
LOLIUM PERENNE- ŻYCICA TRWAŁA ESQUIRE 50%
LOLIUM PERENNE- ŻYCICA TRWAŁA ELAN 50%

to dobre rozwiazanie do interwencyjnego łatania trawnika?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 17:26, 21 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawy tej co napisałaś akurat nie polecam, nadziałam się niestety. Polecam Graminex.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:29, 21 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po co wydawać na wynalazki i to drogie, skoro można posiać na początku saletrę wapniową.
Trawa na uzupełnienie powinna być taka sama jak już rosła.

Ale w sumie to jaka by nie była, najważniejsza jest późniejsza pielęgnacja, podlewanie, koszenie i odchwaszczanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies