Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurkowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurkowo

Elik 12:05, 09 lis 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Oglądam piękne jesienne zdjęcia a u mnie szaro, buro i ponuro Dopadły mnie mniejsze lub większe smuteczki. Ale na poprawę humoru wkleję Wam "Kocią Miłość" czyli najlepiej śpi się przytulonym do braciszka, ale za to KONIECZNIE w szufladzie ze skarpetkami.



Moje dwa Łobuzy mruczą właśnie na kolanach... no i jak mam teraz zabrać się za sprzątanie, jak szkoda je wygonić? No jak? Chyba pobiegam sobie po wątkach i pozaglądam co u Was słychać.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Elik 12:07, 09 lis 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Kasiu kochana, dziękuję. Taki przytulaniec był mi potrzebny. Buziaki!
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
GorAna 14:43, 09 lis 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Elu, fajne masz skarpetki takie jakieś puchate
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
malgorzata_s... 15:26, 09 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Czasami tak jest że problemy łażą stadami. Mam nadzieję że z Tatą ok i już wszystkie kłopoty za Tobą.
pozdrawiam cieplutko
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
makkasia 18:56, 01 gru 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
pozdrawiam i czekam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Elik 12:04, 03 sty 2014


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Witam Kochani. Chciałam Wam życzyć duuużo radości i szczęśliwych chwil w Nowym Roku! Oraz oczywiście duuużo satysfakcji i radości z pracy w ogrodzie. Postaram się już być.

Dzisiaj w Mazurkowie dużo słońca jak na styczeń. Istna wiosna a ja się delektuję urlopem jeszcze przez parę dni. Wypuściłam koty na dwór. Ile było radości i biegania.

Obejrzałam jak się mają moje rabatki - i co? Wychodzą mi KROKUSY! Już widać zielone łebki wychodzące nieśmiało spod kory. A zimy jeszcze nie było. Ani śniegu ani mrozów. Boję się, że mi zmarzną. Czy to normalne, że one już zaczynają sobie wyrastać? Co mogę z tym zrobić? Przysypać je? Zostawić tak jak jest? Ratunku!

Poza tym: myślę dużo o kwiatach jednorocznych z nasion. Kuszą mnie przede wszystkim kremowe aksamitki, lobelie i lewkonie. Chciałabym by było troszkę kolorów na moim klepisku. Może wysieję je od przodu - przodu Wam jeszcze nie pokazywałam bo aż wstyd Musimy zamówić ziemię i wyrównać teren. I przede wszystkim; ogrodzić się siatką z co najmniej trzech stron by mógł powstać zaczątek ogrodu - ale to plan na późną wiosnę.


____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
malgorzata_s... 13:43, 03 sty 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Elik gdzie ty się podziewałaś??? U mnie dużo się działo, mam kota np.
Krokusy nie powinny wychodzić ale na to nic nie poradzisz Pogoda zwariowała i tyle. Jak przykryjesz to wyrosną długie i wiotkie. Może zimy nie będzie, albo śnieg przykryje Nie ma się co martwić przyroda sobie poradzi Pozdrowienia zostawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
makkasia 01:23, 05 sty 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Elik macham, dobrze, że jesteś
Zdrowego i wspaniałego roku 2014 życzę
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Elik 13:48, 11 sty 2014


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Sobotnie przedpołudnie w Mazurkowie. Temeratura +7st, świeci słońce i aż się chce coś robić! Nie mogę się doczekać wiosny. Z tego chciejstwa i niedoczekania nie mogłam się powstrzymać i popełniłam już coś takiego i teraz czekam na właściwy termin siania:



A biorąc pod uwagę, że mamy miejscami dzikie i raczej w tym roku go całościowo nie zagospodarujemy porządnie powysiewam jednoroczne zanim się na porządnie zastanowię co i jak. Przynajmniej będzie kolorowo a co! Chyba, że nic mi nie wzejdzie- jest taka możliwość też, ale ciiii. A to w tej większej paczce to facelia. Zamierzamy ją powysiewać jako zielony nawóz wszędzie tam gdzie mamy właśnie takowe dzikie pustkowie i fatalną ziemię, o chociażby tu:



Widzicie jaką konstrukcję popełnił Pan Mąż? To ochrona przed sarenkami i innymi żywymi współmieszkańcami okolicy wykonana z materiałów pobudowlanych. Jeszcze trzeba ją odrobinkę podwyższyć, bo uparta sarna jak szyję wyciągnie to jeszcze może sięgnie. Śniegu co prawda jak na lekarstwo, więc na razie strachu nie ma.

O a tu oto na mojej jedynej rabatce wychodzą krokusy:


____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Elik 14:57, 25 lut 2014


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Nie mogę się już doczekać wiosny. Słońce pięknie przygrzewa, CHCIAŁO BY SIĘ Paluszki swędzą....15 lutego wysiałam.

Aksamitkę wielkokwiatową białą i malwę jednoroczną:


Lewkonię letnią mieszankę:


Petunie:


Lobelię:


Oczywiście ile mogłam popełnić błędów - to popełniłam Lewkonia to drugi rzut - bo pierwszy zmarnowałam. Za dużo podlewałam i nasionka i młode siewki szlag trafił. Z pierwszego rzutu odratowałam parę siewek białej lewkonii - popikowałam bo MUSIAŁAM je przesadzić. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Nie zrażam się, a to że coś rośnie- daje niesamowitą radochę!

Co prawda lobelia zwisła w ogóle mi nie wzeszła, a z szałwii błyszczącej jednorocznej dosłownie JEDNA siewka. Nie zrażam się. Zakupiłam po paczce nasion innego producenta i jeszcze wysieję, a co! Wolnego place mam w bród. Jak będzie odrobinę kolorowo od letnich kwiatów to tym lepiej.

Z innych prac - w sobotę przekopaliśmy wspólnie z Panem Mężem 100 (słownie; STO) metrów kwadratowych ugoru na przedłużeniu trawnika. Ręce odpadają ale jest fajnie. Mam nasiona facelii błękitnej i chcę ją wysiać w miejscu gdzie mam mój sad - kolejne sto metrów do skopania. Aaaaaa! A to na przedłużeniu trawnika - zastanawiam się. Kusi by posiać trawę, bo nie trzeba by wtedy przekopywać tej facelii... Z drugiej strony ziemia kiepska i tak już męczymy się by z naszej trawy w ogóle COŚ było, może ta facelia coś by pomogła. W końcu nawóz zielony... Muszę pomyśleć.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies