Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 18:28, 22 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Tak oczywiście masz rację, ale chciałam mieć pomysł na roślinę przewodnią i do niej dopasować resztę. Tak jak zrobiłam to już (zdjęcie 21 strona) z berberysem po lewej stronie. Kosodrzewinka faktycznie trochę niska, ale pomyślę o niej.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marcin89 18:48, 22 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Tak teraz też pomyślałem o trzmielinie Fortune'a 'Emerald'n Gold' - jeśli będzie miała ściankę to będzie się pieła po niej, a jest ziemozielona - tak jak byś chciała . Nie wiem tylko, czy masz ją na liście ulubionych roślin .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Viola 19:27, 22 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Tak, trzmielina jak najbardziej w dużej ilości. Na wiosnę będę ją sadzić w donicach z tujami Danica, tak żeby zwisały. Nie pomyślam nawet o tym, żeby w drugą stronę ją puścić czyli w górę. A trzmielinę planuję również na tej rabacie przed jadalnią (to samo zdjęcie) - na pniu i niską pod planowanymi cisami. Jak to fajnie z kims mądrym pogadac -takie proste rozwiązania wtedy można znaleźć : )
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marcin89 23:15, 22 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
No bez przesady, sam się tutaj też szkolę . A ile forumowiczów - tyle pomysłów na rabatę .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Loosiuu 14:27, 23 lis 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Trzmielina nie będzie zwisać ładnie z donic. Dobrze będzie wyglądać cięta w kostkę, a jak chcesz coś liściastego zwisającego to irga najlepsza chyba

Sosna górska jest fajnym krzewem, lecz tak jak Marcin napisał nie będzie zasłaniać w całości, bo jest za niska.

Dobrze mógł by wyglądać ekranik z Taxus baccata Cisu pospolitego 'David' lub 'Elegantissima', a przed nim jakieś trawki z cienkimi liśćmi lub żurawki w pomarańczowych odcieniach lub hosty np. 'Halcyon' czy 'Fire and Ice' zależnie od upodobań kolorystycznych Wtedy kompozycja symetryczna z obu stron by musiała być, a środek np miskanty z czymś jeszcze.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Viola 14:46, 23 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dzięki Filip, tyle pomysłów, muszę to przetrawić. Za każdym razem nastawiam się na coś nowego, a tu bach... kolejny pomysł. Uwielbiam to. Taką burzę mózgów. Za każdym razem sięgam do strony Związku Szkółkarzy Polskich, żeby jeszcze doczytać. Dzięki.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marcin89 16:18, 23 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Irga będzie zwisać? Ale który gatunek?? Według mnie irga ma sztywne, wyprostowane pędy, najcześciej poziome. Czy one zwisają??

Inne propozycje:
- bluszcz pospolity lub odmiany (np. 'Goldheart') - atrakcyjne liście, zimozielony
- jasnota plamista 'Beacon Silver' - szybko rośnie, małe wymagania, kwitnie na różowo, jednak nie jest zimozielona
- barwinek mniejszy/barwinek większy - szybki wzrost, są też odmiany o atrakcyjnych liściach, kwiaty fioletowe albo białe, zimozielony (jednak nic mi nie wiadomo o uprawie w dużych donicach).
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Viola 16:43, 23 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Bluszcz będzie napewno przy takich 2 drewnianych słupach podtrzymujących daszek nad wejściem. Te słupy są przy donicach, więc zamierzam tam puścić bluszcz.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 18:02, 23 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Loosiuu napisał(a)
Trzmielina nie będzie zwisać ładnie z donic. Dobrze będzie wyglądać cięta w kostkę, a jak chcesz coś liściastego zwisającego to irga najlepsza chyba

Sosna górska jest fajnym krzewem, lecz tak jak Marcin napisał nie będzie zasłaniać w całości, bo jest za niska.

Dobrze mógł by wyglądać ekranik z Taxus baccata Cisu pospolitego 'David' lub 'Elegantissima', a przed nim jakieś trawki z cienkimi liśćmi lub żurawki w pomarańczowych odcieniach lub hosty np. 'Halcyon' czy 'Fire and Ice' zależnie od upodobań kolorystycznych Wtedy kompozycja symetryczna z obu stron by musiała być, a środek np miskanty z czymś jeszcze.


A te cisy można strzyc?, bo jest jeszcze Aurea Decora albo Fastigiata Aurea, które tez by się nadały do zasłonięcia donic. A z płożących do donic po na pewno jałowiec Golden Carpet.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
paulina_ns 19:24, 23 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Violu, jak mi się sadzonki z trzmieliny ukorzenią, to Ci podeślę na wiosnę jak będziesz chciała
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies