Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen słońca

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen słońca

malgorzata_s... 14:39, 23 sty 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
A ja ich troszkę rozumiem Ja w bloku chyba bym umarla A tu chociaż mało miejsca to można choć fotel na trawie postawić Piaskownicę dla dziecka zrobić bez odchodów zwierzęcych itp Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
wiunia 17:10, 23 sty 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Witam Cię Natalio, przeczytałam Twój watek i tak jakbym czytała o sobie ( w kwestii środków na stworzenie ogrodu ) Jestem jednak dobrej myśli, że kiedyś usiądę na ławeczce i powzdycham do wymarzonych i już realnych widoków w moim ogrodzie - i tego będę się trzymać Pozdrawiam Cię serdecznie i zaznaczam wątek do częstych odwiedzin
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
gdzie_idziesz 22:20, 23 sty 2014


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Witaj Wiuniu
Przy najbliższej okazji pospaceruję sobie po Twoim kawałku świata. Bo tak jak mój - ma być ukojeniem dla zmysłów.
Też marzę o takich chwilach na ławeczce, pełnych satysfakcji z osiągniętego celu.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Natalia słoneczny zakątek
gdzie_idziesz 00:29, 26 sty 2014


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Pokażę Wam kilka zdjęć z ogrodu mojej mamy. Jak się uczyć to od najlepszych

Te bukszpany miejscami mają prawie dwa metry wyskokości! Mają około 20 lat.

W stawie ryby mnożą się jak szalone.Jest też tam mnóstwo żab i przylatują regularnie dzikie kaczki.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
gdzie_idziesz 14:50, 27 sty 2014


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Zmuszona zostałam do zrobienia sobie minimum tygodniowej przerwy w życiorysie. Jak myślicie, czy można już wysiewać nasiona jednorocznych? (teoretycznie powinnam leżeć)
U nas zima. Jako że jesteśmy jedynymi osobami dokarmiającymi ptaki, jest ich u nas mnóstwo. W 3 dni zjadły pół kilograma ziaren. Mogłyby być trochę oszczędniejsze w apetytach, ziarno mi się kończy, nie bardzo mam gdzie i kiedy kupić. Ale fajnie można popatrzeć, przylatują po kilkadziesiąt sztuk.
Trzymajcie za mnie mocno kciuki. Bardzo mocno. Czekam na ważny telefon i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Prostrze życie by się stało, gdyby udało mi się zmienić pracę.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
wiunia 18:17, 27 sty 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Natalko trzymam kciuki baaarrrdzo mocno !!! Dbaj o siebie ! A co do wysiewania nasion to niestety nie pomogę Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
aniula 19:40, 27 sty 2014


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Natalko, ogród mamy piękny!
No to wiadomo już, że talent ogrodniczy w genach.

a właśnie w kwestii środków finansowych na ogród - u mnie też bardzo kiepsko...
w zeszłym roku wyhodowałam sobie z nasionek prawie 30 kępek macierzanki piaskowej (mogłam nawet podzielić na więcej, ale w razie potrzeby mogę jeszcze rozsadzić), 20 - karmnika ościstego i też prawie 30 pierwiosnków ząbkowanych.
Teraz zastanawiam się czym w tym roku parapet zapełnić
____________________
Ania Ogródek na betonie
gdzie_idziesz 21:04, 27 sty 2014


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Witaj Aniula.
Z tym karmnikiem ościstym to bardzo dobry pomysł!
Nawet nie wpadłam na to, by go wysiać, tylko bezskutecznie szukam w centrum ogrodniczym podczas tych rzadkich wizyt. Niestety mamy w okolicy bardzo kiepskie centrum ogrodnicze. Są głównie "modne" i popularne rośliny, trudno znaleźć coś orginalnego. Byłam tam ostatnio w październiku po nasiona warzyw. Pani potraktowała mnie jak kosmitę - no bo kto przy zdrowych zmysłach wysiewa warzywa jesienią. Nasion nie ma i nie będzie. Dopiero na wiosnę. Cóż, bez komentarza.
Ja wysiałam wreszcie lawendę na parapecie. Ze trzy miesiące trzymałam nasiona w zamrażarce. Ciekawa jestem czy coś z tego będzie, bo widzę że te nasiona, które nie są przykryte ziemią pleśnieją.
Many ogród jest bardzo stary, ma prawie 30 lat. Mama nigdy nie formowała i nie ograniczała roślin. Kosodrzewiny wyglądają jak drzewa.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
renatamama3 09:37, 28 sty 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Hej ,Natalio mama ma śliczne oczko.Chętna jesteś na te roślinki wiosną co wcześniej pisałam .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
gdzie_idziesz 12:59, 28 sty 2014


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Witaj
Pewnie, że jestem chętna.
Pogadamy bliżej wiosny
Ale miło jest już teraz planować zmiany ogrodowe
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies