Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

jagoda99 04:43, 19 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Pozdrawiam
Bugszpan ogromny futrzak piekny pies
Boa koniecznie pokazac koniecznie
Ciurkadelko do pozazdroszczenia super
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
ewa004 10:48, 19 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Matko 4.07 a Ty nie spisz ....kobieto !!!!!
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Mag 10:59, 19 sty 2014


Dołączył: 28 lis 2013
Posty: 66
Nikita, co Ty robisz o 4 rano, wulkanie energii? Jak to biegasz? - doslownie czy po ogrodowiskowych? Czytam z przyjemnoscia Twoje posty. Jak to sie stalo, ze udalo Ci sie zaprosic Danusie do Szmaragdowego? Zazdroszcze i bardzo jestem ciekawa jakie beda efekty tej wizyty. Bede podgladac i kibicowac. Nikita, wiem, ze pisalas, ale nie pamietam - mieszkasz w ok. Pabianic?
Milej niedzieli.
____________________
Ogrodowe rozterki
Nikita 12:09, 19 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ewa004 – no nie raz tak mam, przy mojej pracy zegarek od czasu do czasu przestawia mi się na tryb nocny

Mag – Madziu biegałam wirtualnie po ogrodowisku, bo szukam pomysłów na nowe rabatki, a Danusia też wirtualnie była….(a szkoda, bo chętnie bym ją w realu ugościła)
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 12:12, 19 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
jagoda99 napisał(a)
Pozdrawiam
Bugszpan ogromny futrzak piekny pies
Boa koniecznie pokazac koniecznie
Ciurkadelko do pozazdroszczenia super

Witam Jagoda, dzięki za odwiedziny.
Bukszpan naprawdę jest wielki, futrzak - straszny pieściuch, a ciurkadełko to pełen spontan – nie było w planach, ale jak je zobaczyłam….musiało być moje.
Zaraz pobiegnę do ciebie – tak cichutko, na paluszkach, żeby cię nie obudzić, bo pewnie jeszcze śpisz….
Ale najpierw, dla ciebie boa (jest troszkę niesmiała, więc pod listki wlazła)……..tylko ciiiii….nie mów nikomu, bo się ludziska na forum boją…..

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 13:54, 19 sty 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Połaziłam troszkę po waszych ogrodach i mam taki ból głowy, że ani „Panadol extra”, ani „Iburpom forte” nie pomoże. To mi się podoba, a tamto jeszcze bardziej, to bym chciała ale boję się. Jedno już wiem na pewno, że w celu przełamania monotematycznej zieleni mus wprowadzić kolor w ilościach hurtowych.
Lecz……..
1 - tęczowy misz-masz to nie koniecznie, raczej (tak jak radzi Danusia) piękne barwne plamy
2 - kwiatowy ogród to raczej nie moja bajka, bardziej od ukwieconych łąk zachwycają mnie kolorowe krzaczki i iglaczki, ale nie mówię „nie”- jestem otwarta na propozycje
3 – ze wzglądu na mój weekendowy system pracy na działce wolałabym rośliny z gatunku „samowystarczalne” odmiana „posadź i zapomnij”…. – wiem, wiem, tak się nie da.
4 – pozostałe kwestie pozostawiam do negocjacji.

Rozpoczynam rekrutację roślin na moje rabatki. Na listę kandydatów wpisuję:
- bukszpany
- tuja DANICA
- berberys (czerwony): ADMIRATION, ATROPURPUREA lub ORANGE ROCHET
- berberys (żółty): AUREOLA lub SUNNY
- klon palmowy GARNET
- rododendrony
- hosty
- żurawki (odmiany żółte i czerwone)
- wrzosy i wrzośce
- trawy: miskant VARIEGATUS, turzyca EVERGOLD, imperia cylindrica „RED BARON” , konwalnik (czarna trawa), hakonechloa wysmukła "AUREOLA", kostrzewa sina

Jest też lista rezerwowa, tutaj zakwalifikowały się:
- jałowce płożące (ale mam już 19 szt.)
- owies wiecznie zielony
- golteria
- kosodrzewina
- świerk NIDIFORMIS
- cis ELEGANTISSIMA (źródła tajne przez poufne donoszą, że prawdopodobnie dostanę w prezencie 3 szt. na wiosnę)



____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
zbigniew_gazda 14:31, 19 sty 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
A o rozchodniku okazałym i lawendzie to Ty nie zapomniała? Też bezobsługowe są.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
elzbieta_g 16:53, 19 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
dzięki za odwiedzinki ja Twój wątek odwiedzam regularnie i poczytuje wszystko... z pięknym wierszykiem na czele wężyków się kapkę boje ale Twój boa myślę, że przez ekran nie przelezie
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Pola 16:56, 19 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Nikita napisał(a)
Połaziłam troszkę po waszych ogrodach i mam taki ból głowy, że ani „Panadol extra”, ani „Iburpom forte” nie pomoże. To mi się podoba, a tamto jeszcze bardziej, to bym chciała ale boję się. Jedno już wiem na pewno, że w celu przełamania monotematycznej zieleni mus wprowadzić kolor w ilościach hurtowych.
Lecz……..
1 - tęczowy misz-masz to nie koniecznie, raczej (tak jak radzi Danusia) piękne barwne plamy
2 - kwiatowy ogród to raczej nie moja bajka, bardziej od ukwieconych łąk zachwycają mnie kolorowe krzaczki i iglaczki, ale nie mówię „nie”- jestem otwarta na propozycje
3 – ze wzglądu na mój weekendowy system pracy na działce wolałabym rośliny z gatunku „samowystarczalne” odmiana „posadź i zapomnij”…. – wiem, wiem, tak się nie da.
4 – pozostałe kwestie pozostawiam do negocjacji.

Rozpoczynam rekrutację roślin na moje rabatki. Na listę kandydatów wpisuję:
- bukszpany
- tuja DANICA
- berberys (czerwony): ADMIRATION, ATROPURPUREA lub ORANGE ROCHET
- berberys (żółty): AUREOLA lub SUNNY
- klon palmowy GARNET
- rododendrony
- hosty
- żurawki (odmiany żółte i czerwone)
- wrzosy i wrzośce
- trawy: miskant VARIEGATUS, turzyca EVERGOLD, imperia cylindrica „RED BARON” , konwalnik (czarna trawa), hakonechloa wysmukła "AUREOLA", kostrzewa sina

Jest też lista rezerwowa, tutaj zakwalifikowały się:
- jałowce płożące (ale mam już 19 szt.)
- owies wiecznie zielony
- golteria
- kosodrzewina
- świerk NIDIFORMIS
- cis ELEGANTISSIMA (źródła tajne przez poufne donoszą, że prawdopodobnie dostanę w prezencie 3 szt. na wiosnę)




Widzę, że guścik mamy podobny, u mnie jeszcze kilka róż o hortensje... a jakie kolorki preferujesz...
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Bogdzia 19:45, 19 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Obawiam się ze nie zasnęłabym mając w domu takie stworzenie (wąż).
Plany masz ambitne a ponieważ dużo jeździsz to pewnie nie bedziesz miała trudności ze zdobyciem tych zaplanowanych roslin w najlepszej jakości ale rh nie szukaj po świecie bo najlepiej kupic je u Twojego niemal sasiada pana Ciepłuchy w Konstantynowie. Miło ze znam Twoje imię , zawsze to fajniej tak o Tobie myślec niz o Nikicie (Chruszczow) choc oczywiscie tego nicku bedziemy używac jeśli tak wybrałas.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies