Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi!

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi!

Matka 17:10, 20 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusiu, a na czy polega wystawa starych narzędzi?
____________________
U Matki
Gardenarium 17:16, 20 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
No, że te wszystkie antyki co mam i nawet działają (stare nożyce, sekatory, łopatki, szpadle (rocznik 1939) powieszę na ścianie, żeby była ładna ekspozycja i będę pokazywać i sama patrzeć na nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 17:18, 20 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Eee, fajny pomysłpokażesz?
____________________
U Matki
zbigniew_gazda 17:55, 20 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11188
Grażynko - zuch z Ciebie dziewczyna a jaka pracowita i dokładna. Też mam piwnicę ale porządek nie taki jak tutaj widzę. Teraz słyszy się a po co mi piwnica jak i tak wszystko kupuję . I nie robią ludziska piwnic. Ale tyle jest drobiazgów i można to przechować właśnie w piwnicy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
monteverde 18:06, 20 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Grama,bierzesz sadzonki oleandra z górnych partii tzn.młodych przyrostów czy starszych gałązek,bo ja jak na razie to swój oleander przecięłam na pół i podzieliłam się nim ,ale chciałam zrobić sadzonki sama
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 19:08, 20 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
Bogda, oczywiście że pokażę wszystkie narzędzia , a jakżeby nie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 10:16, 21 sty 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Oleandry rozmnażam z młodych przyrostów wiosną Zakwitną za rok. Rok temu wiosną przycięłam drastycznie duży okaz,który był niby zmarznięty,czy zaschnięty. Poodbijał pięknie,zagęścił się,nabrał wyglądu i jest nie do poznania. A jednak,sekator to podstawowe narzędzie ogrodnika i należy go używać.
W "martwym "sezonie trwają u nas prace stolarskie. Powstają tarasowe osłony na donice.


____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 10:54, 21 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
Czyli bez dna? A w środku różne donice wstawiane?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Danusza 11:57, 21 sty 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
grama napisał(a)
Tak Justynko,do tego właśnie służy ten konar. A żaby i ropuchy,Danusiu mieszkają na skarpie pod kamieniami i jest ich tam bez liku.
A teraz ciąg dalszy tego,jak powstawał nasz ogród.
Po pewnym czasie zauważyliśmy,że na wychuchanym trawniku pojawiła się okropna żółta plama. Nic nie pomagało,ani dodatkowe nawożenie ani podlewanie. No i stało się jasne,tam jest szambo i cienka warstwa ziemi nie pozwoli na porządne zadarnienie. Zdjęliśmy darń,otoczyliśmy starą cegłą[kosiarka],położyliśmy geowłókninę i zrobiło się miejsce na rośliny,które zimowały w piwnicy. Olendry,oliwka,mirty,agawa,czyli...rabata śródziemnomorska! Doszły jeszcze jaskrawe "wykrzykniki" z roślin sezonowych i pozostał problem pokrycia geowłókniny materiałem przypominającym plaże Chorwacji. W centrach ogrodniczych nie było niczego takiego,a i ceny zawrotne. Wstąpiłam kiedyś do zakładu kamieniarskiego i zobaczyłam cuda. Popakowane w ogromne kosze odłamki jasnych marmurów czekały na wywózkę w nieznane. Pogadałam,dostałam kilka odłamków i zrobiłam próbę łupania. Łupało się nieźle i powstawało to,o co mi mniej więcej chodziło. M.patrzał z politowaniem,a po czasie pokumał się z właścicielem zakładu,zwoził odpady i łupał na potęgę.I tym sposobem zniknął problem żółtej plamy,a powstało miejsce na rośliny,które u nas nie zimują w gruncie. Oprócz Japonii,mam teraz kawałek Chorwacji,Grecji,czy kto co woli.



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



oleandry zawsze w moim ogrodzie przypominaja mi klimat śródziemnomorski i Włochy ładnie masz wyeksponowane
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Danusza 12:03, 21 sty 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
grama napisał(a)
Jeszcze kilka ogrodowych obrazków obrazków.


Uploaded with ImageShack.us

Danusiu,poradź co podsadzić pod te berberysy przy ziemnej ścieżce? Denerwuje mnie ta naga ziemia na dole pod nimi,a zachwycają kolory. Stanowisko słoneczne. Da się czymś to zagęścić?


Uploaded with ImageShack.us

Ktoś napisał na forum,że to oklepane zestawienie,a mnie się podoba i nie jest kłopotliwe w utrzymaniu. Doświadczenia z innymi trawami miałam-wydmuchrzycy nie mogłam wytępić[posadzona w kubłach] inne siały się bez pamięci,a z tymi spokój. Mnożę sama,tylko nie wiem, jak to zrobić z miskantem. Może ktoś wie?




tych bezberysów zazdroszcze ci , a może żurawki by pasowały pod nimi?
Moje ulubione jaśminowce. Odmiana Aurea. Zapach oszałamia,dziś już przerosły wysokość tarasu



Przylatują co roku,więc wyglądam ich każdej wiosny. Za skarpą mają wspaniale żerowisko. Tu tylko jeden,bo partner w gnieździe.
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies