Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

Marga 10:00, 18 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Zeta napisał(a)
Sadzenie i grzebanie w ziemi wciąga ....ślicznie komponujesz rabaty ...ja uwielbiam plamy kolorów ....a ty sadzisz po kilkanaście sztuk roślin....efekt za parę lat będzie powalający

Zeta, miło że wpadłaś
Wciąga i to bardzo...szczególnie sadzenie i koszenie trawy. Dla mnie to najlepsza terapia odstresowująca
Dziękuję za miłe słowa, ale pochwały za kompozycję rabat nie należą się mnie . Ja tylko sadzę i czasami lekko improwizuję jak mi się coś nie zgadza z wymiarami
pozdrawiam i zapraszam ponownie
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 10:07, 18 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Ewkakonewka napisał(a)
Ściółkowanie trawą skoszoną też ograniczy chwasty. Testowałam z gazetami i bez. Polecam z gazetami. Efekt zdecydowanie skuteczniejszy. Mam tak zrobioną część w jagodniku od kilku tygodni i nic tam już nie dotykam, natomiast druga część, tam gdzie była sypana sama trawa, plewiona już była ze 2 razy w tym czasie.
Macham

Hej Ewa!
Dzięki za podpowiedz. Jak pisałam wyżej już trochę wysypałam trawy na rabaty, teraz mus skombinować gazety. Średnio chce mi się pielić wkółko jedną rabatę, bo przygotowywuje juz następną. Chyba wybiorę się w poniedziałek na skup surowców i odkupię od nich trochę. Innego pomysłu nie mam.
Miło mi że wpadłaś i zapraszam częściej z podpowiedziami
____________________
Ogród dla moich synków
ewelaa74 14:26, 21 lip 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Hej, hej! Pozdrawiam okolice Lublina. A gdzie to się podziewasz? W ogrodzie? Dalej dziergasz na tej wielkiej rabacie?
Wrzucaj fotki!
Ja pod nowo sianą trawę w zeszłym roku układałam pudełka kartonowe. A to dlatego, że miałam tego mnóstwo w garażu i chciałam się jakoś po cichaczu przed "warzywem kanapowym" ich pozbyć. Ułożyłam pudła na płasko, przykryłam je ziemią z innej części ogrodu (bo likwidowałam skalniak), i na to posiałam trawę. Faktycznie pięknie powschodziła i nie było chwastów. Natomiast w tym roku na wiosnę robiłam dosiewkę (bo mi psisko wykopało dziurę o średnicy 1,5 m) i posiałam trawę bez kartonów - to chwastów było mnóstwo. Wyrywałam je, pryskałam i nadal w tym miejscu rosną...
Myślę, że gazety i tektura "pod" to dobry pomysł.
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Marga 10:59, 22 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Ewela patentu z kartonami pod trawnik nie znałam. Zaczełam rozkładać gazety na rabacie i przykrywać je trawą. Średnio to wygląda, ale strasznie mi wszystko zarasta (dlatego zdjęć nie ma). Potem na to pójdzie cienka warstwa kory, jak radzą dziewczyny
Dużej rabaty nie mogę skończyć, bo nadal poszukuję tanich ekobordów, które będą wew rabaty. Część roślin już czeka w doniczkach na posadzenie.
Równam i wytyczam rabaty z drugiej strony, tej cienistej.
A, i kupiłam jasnopopielatą farbę do pomalowania altanki. Trudno mi się zdecydować, a może lepiej będzie tradycyjna jasno-brązowa bejca?
Dziękuję za pozdrowienia i odpozdrawiam

Gazety dostałam ze skupu makulatury od bardzo miłego pana. Pozdrawiam tu pana. Powiedziałam mu, że chcę takie jak najmniej kolorowe jak za PRL-u i ... takie dostałam ... z przemówieniem Gierka, relacją ze zjazdów (wiadomo jakich) i zakładów pracy, przewrocie na Cyprze(?!) i artykułem o premierze Potopu w kinach. Rozkładanie idzie mi wolno bo sobie podczytuję

____________________
Ogród dla moich synków
anka_ 00:52, 23 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Z rozmachem kobieto działasz, tylko podziwiać.

sylwia_slomczewska napisał(a)
A dużo magnezu ma ----- czekolada !!!!

Marga napisał(a)

Wiem To chyba mój największy nałóg. Szkoda tylko, że w biodra idzie

Dla rozgrzeszenia


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
amelia_b 08:50, 23 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Marga no ty jak coś kupujesz to w ilościach ogromnych, ale będzie miało to swój urok za troszke pomysł z trawą do ściółkowania też jest super, zawsze to taniej a i badyle nie będzie roso. Pozdrawiam
____________________
Pogubiłam się po drodze
Marga 10:47, 27 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Amelia, kupuję hurtem, bo do dobrej i taniej szkółki mam daleko i po 3 roślinki nie opłacałoby się jechać. Niestety potem biedne roślinki koczują w doniczkach czekając aż kolejny kawałek rabaty będzie dla nich gotowy. Sadzę grupami bo to moja najodleglejsza rabata i musi byc coś widać z daleka
Macham
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 10:50, 27 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
anka_ napisał(a)
Z rozmachem kobieto działasz, tylko podziwiać.



Dla rozgrzeszenia




Dzięki Aniu
Dobry tekst z tą czekoladą, teraz już nigdy nie będę miała wyrzutów sumienia


____________________
Ogród dla moich synków
Marga 11:04, 27 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Wątek zaniedbałam i mi przysnął. Mus porobić zdjęcia
Najważniejsze , że w sobotę porządnie popadało na działce! Pierwszy raz od miesiąca! Już mi nawet leszczyny powiędły z tego upału
Obecnie na działce:
-domek się maluje
-zamówione ekobordy przyjechały i już są wstępnie rozłożone...niestety zabrakło mi ok.10m
-wytyczyłam wyspę, dwa duże koła połączone razem
-kamień na ścieżki wybrany. Będzie polski łupek szarogłazowy... żółty, biały i różowy kamień jakoś mi się nie spodobał.
-trawnik (zachwaszczony strasznie) kosiłam juz 4 razy Uwielbiam kosić!
____________________
Ogród dla moich synków
amelia_b 15:22, 27 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Już się nie mogę doczekać aż zdjęcia wstanieszmój budżet niestety cienko przędzie i nawet bylinek nie kupuje czekam na jesień żeby żywopłot z grabu posadzić buziaki
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies