Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 19:43, 02 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
anpi napisał(a)
Gosia na brzeg rabaty daj może jakieś trawy,seslerie szybko ruszają:jesienne albo heuflera ,a może jakieś hakonechloa? Albo brunery, tylko z tych niższych?


Aniu dzięku za doradzenie. posadziłam kawałek - 8 szt. Hameln Gold z podzielonej jednej kępy. Strasznie trudno wykopać i podzielić było. Kolejny kawałek to jeżówki - moje siewki ale chyba nie takie zwykłe bo chyba nizsze i różne kolory - zobaczymy w sezonie jakie są. I jeszcze kolejny kawałek to przywrotnik. Nie mam kasy więc myszę ze swoich zasobów - zero zakupów. A hakonki u mnie nie chcą rosnąć.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Ewa777 21:23, 02 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Gosiu, masz największą kolekcję ciemierników jakiej u nikogo nie widziałam Już sama ta łączka jest cudowna, a jeszcze masz tyle sadzonek porobionych. Sezon zaczęłaś bardzo pracowicie. Bardzo malowniczo wyglądają krajobrazy z kwitnącymi drzewami owocowymi i u Ciebie w ogrodzie i na Twoich spacerach Pozdrawiamy całą Waszą rodzinkę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gocha 23:23, 02 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Ewa777 napisał(a)
Gosiu, masz największą kolekcję ciemierników jakiej u nikogo nie widziałam Już sama ta łączka jest cudowna, a jeszcze masz tyle sadzonek porobionych. Sezon zaczęłaś bardzo pracowicie. Bardzo malowniczo wyglądają krajobrazy z kwitnącymi drzewami owocowymi i u Ciebie w ogrodzie i na Twoich spacerach Pozdrawiamy całą Waszą rodzinkę


Ewuś właściwie to nawet sama nie wiem dlaczego u mnie tak dużo ciemierników. Może dlatego że je lubię, w miarę dobrze u mnie rosną i są prawie bezobsługowe. Sadzonki zrobiłam w końcu żeby mieć czyste sumienie. Właściwie to chyba jeszcze znajdę miejsce na kolejne nasadzenia ciemiernikowe. Tylko żeby nie zawiodły pokładanych w nich nadziei.
Spacery z Polą są też miłe dla oka. Wiosna jest piękna.
Całuski dla całej Waszej Rodzinki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
paniprzyroda 23:52, 02 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Szkoda, że buksy wyleciały. U mnie też jest ich sporo, ale na razie cisza.
O siewki ciemiernikowe dbaj, aby nie przesychały. Zrobiłam kilkanaście doniczek w ub. roku o tej porze i wszystkie mi zmarniały, prawdopodobnie miały za sucho, chociaż podlewałam. Może gdybym je zadołowała z doniczkami to byłoby dobrze. Natomiast na próbę zrobiłam dwie doniczki ( po kilka siewek do jednej) i zadołowałam na zimę. Przetrwały, wczesną wiosną wysadziłam je na docelowe miejsce i rosną. Piszę tak, bo szkoda byłoby Twojej pracy. Kolorowe donice super. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
dominka 23:58, 02 maj 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Gocha napisał(a)


Dzięki Aga. Już powstawiałam.




Podziwiam,
Co Ci rośnie w słomie??
Zielony jarmuż to tak, ale bordowy pierwsze widzę
Piękną masz wionę.
____________________
Aga- Zielony AZYL
Ewa777 13:42, 03 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Gocha napisał(a)


Ewuś właściwie to nawet sama nie wiem dlaczego u mnie tak dużo ciemierników. Może dlatego że je lubię, w miarę dobrze u mnie rosną i są prawie bezobsługowe. Sadzonki zrobiłam w końcu żeby mieć czyste sumienie. Właściwie to chyba jeszcze znajdę miejsce na kolejne nasadzenia ciemiernikowe. Tylko żeby nie zawiodły pokładanych w nich nadziei.
Spacery z Polą są też miłe dla oka. Wiosna jest piękna.
Całuski dla całej Waszej Rodzinki


Gosiu, jak co roku kupowałaś po 10 ciemierników, to masz już odpowiedź skąd tak dużo u Ciebie Śliczna kolekcja Fajnie, że one się tak rozrastają i sieją. Ja też je bardzo lubię Ale są porozrzucane po ogrodzie, a u Ciebie w jednym miejscu robią ogromne wrażenie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
katel 20:46, 07 maj 2020


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Gosiu kolekcja ciemiernikowa imponująca . Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
mirkaka 13:25, 12 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ciemierniki piękne, też mam mnóstwo siewek ale póki co zostawiam, nie przesadzam. Chyba bezpieczniej przesadzać jest bliżej jesieni, zawsze jest bardziej mokro.
Jarmuż masz taki wielki całą zimę?

Obwódki możesz zrobić z ciemierników, są zimozielone, zwarte i dość sztywne

Moje buksy nie mają ćmy ale chorują na grzyba, też mam już tego dosyć, kilka kul już wywaliłam, zostało kilka ale też już widzę że chore. Najlepiej tak jak Ty, ostro i definitywnie zadziałać Moje teraz zaatakowane mszycą Znów trzeba robić jakiś oprysk, nie znoszę tego
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 08:45, 24 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Walczę jeszcze o bukszpany, sporo mnie to kosztuje. Coraz częściej mam pokusę wywalić. A o ciemiernikach napiszę rzecz niepopularną. Są zbyt ekspansywne. I trudno zagospodarować masę starych, porażonych grzybem liści. Ja zaczynam wycinać nasienniki po kwitnieniu. Masakra ile siewek.
Pokaż coś Gosia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gocha 10:42, 25 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Ewa777 napisał(a)
Gosiu, masz największą kolekcję ciemierników jakiej u nikogo nie widziałam Już sama ta łączka jest cudowna, a jeszcze masz tyle sadzonek porobionych. Sezon zaczęłaś bardzo pracowicie. Bardzo malowniczo wyglądają krajobrazy z kwitnącymi drzewami owocowymi i u Ciebie w ogrodzie i na Twoich spacerach Pozdrawiamy całą Waszą rodzinkę


Ewa faktycznie dużo mam ciemierników ale one u mnie ładnie rosną więc szkoda byłoby nie wykorzystać. To miejsce im bardzo pasuje. Może jeszcze im znajdę inne miejsce i zobaczę jak tam się będą sprawowały. Gdzieś przecież muszę posadzić chociaż część tych siewek które mam nadzieję że jednak urosną. Buziaki dla Was wszystkich.
Chyba mi już trochę podrosły

____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies