Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 02:24, 02 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Podziwiam już nie za samo sadzenie tylu szt do doniczek, ale za ich podlewanie w przyszłości, ja wymiękam jak mi przychodzi jeszcze doniczki podlewać oprócz ogrodu Kiku śliczny ma pokrój u Ciebie, jesteśmy z nią na podobnym etapie wzrostuKompozycje w pojemnikach zachwycające


Sylwia mam te doniczki ustawione w cieniu i nie mam z nimi problemu bo bardzo szybko je podlewam.Zaraz obok mam kran i 2 małe konewki wody wystarczają do podlania.
Kiku widziałam u Ciebie i też sobie pomyślałam że wielkością podobne tylko wydaje mi się że Twoja ma ciemniejsze i listki i kwiaty. Mam nadzieje że moja to Kiku bo kupiona w szkółce jako Kanzan ale przecież Kanzan m strzelisty pokrój. Fajnie że Ci sie podobają wiosenne nasadzenia w donicach.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 02:30, 02 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
anabuko1 napisał(a)
Gosiu, ale się zaciemiernikowałąs.
Duża ta twoja kolekcja. Jedno WAW!!!
Ogród masz zawsze piękny. A te ciemierniki przecudne.
a jak jeszcze siewki podrosną, to już będzie u ciebie raj nie tylko jeżówkowy ale bardziej ciemiernikowy
Brateczki śliczne.A w nich to twoje własne ozdoby ?Bardzo ładne


Aniu coś w tym roku trochę jeżówek mi wyginęło po zimie. Mam też trochę takich które wymagają dzielenia. Ciemierników na pewno wszystkich u siebie nie posadzę. Zależy czy one będą chciały urosnąć. Bratki też mi sie bardzo podobały, primule i stokrotki też. Ciesza te kolorki.
A co do ozdób to faktycznie część jest moich. W tym roku już nie chodziłam na ceramikę.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 02:36, 02 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
KasiaWB napisał(a)
Pięknie Gosia aleja ciemiernikowa Brawo za siewki ciemierników
Wiosna w donicach wspaniała
Serdecznie pozdrawiam!!!


Kasiu w końcu sie spięłam i zrobiłam to co powinnam już 2 lata temu. Mam nadzieje że coś z tego wyjdzie. Donice dziękują za pochwały. Przyznam że w tym roku i mnie sie wyjątkowo podobają.
Buziaki i pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
vita 09:01, 02 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Gocha napisał(a)


Idzie ponownie zakochać się w lubelskich pejzażach, dzięki, z wrażliwością wielką pkazałaś
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:07, 02 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Gocha napisał(a)
Moje ciemierniki dokupione w tym roku w końcu posadzone jakiś czas temu i tworzą mi się łączki ciemiernikowe


Ojej! To, plus siewki? Szaleństwo ciemiernikowe
Z zimowaniem zadoniczkowanych siewek nie powinnaś mieć problemu. Po murem, pod krzewami, przesypane opadłymi liśćmi. Problemem może być tylko podlewanie, u mnie poszłooo wiele zadoniczkowanych siewek z tego powodu.
Ale ruszyłaś w tym sezonie. Ambitnie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
jolanka 09:20, 02 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
No właśnie tak się przyglądałam i coś mi nie pasowało u Ciebie. A to bukszpanów nie ma
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gocha 15:03, 02 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
vita napisał(a)


Idzie ponownie zakochać się w lubelskich pejzażach, dzięki, z wrażliwością wielką pkazałaś


Wiktoria ja bardzo lubię naszą lubelska wieś. Moje okolice są naprawdę malownicze mimo tego że płasko. Dzisiaj na spacer niestety nie udało mi się wyjść. Jak sie wybierałam już po zakupach to zaczęło padać. Deszcz bardzo pożądany ale niestety nic nie można w ogrodzie a pracy naprawdę dużo i teraz wszystkie chwasty ruszą ze zdwojoną siłą.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 15:18, 02 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
vita napisał(a)


Ojej! To, plus siewki? Szaleństwo ciemiernikowe
Z zimowaniem zadoniczkowanych siewek nie powinnaś mieć problemu. Po murem, pod krzewami, przesypane opadłymi liśćmi. Problemem może być tylko podlewanie, u mnie poszłooo wiele zadoniczkowanych siewek z tego powodu.
Ale ruszyłaś w tym sezonie. Ambitnie


Vita na tych zdjęciach to są kupowane ciemierniki i pod tymi starszymi mam mnóstwo siewek które zagospodarowuję. Jak urosna mi te w doniczkach to może będę tworzyć kolejne miejsca ciemiernikowe. Dla mnie są one rośliną niezawodną i piękną. Właśnie liczyłam na to że te doniczki nie trzeba będzie zadołować na zimę. Postawię gdzieś w cieplejszym miejscu i przykryję czymś. Tylko nie wiem kiedy trzeba podlewać bo w sezonie to normalnie. A czy w zimie też trzeba będzie podlewać. Podpowiesz mi. Vita jakbyś chciała siewki ciemierników to zapraszam do mnie.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 15:21, 02 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
jolanka napisał(a)
No właśnie tak się przyglądałam i coś mi nie pasowało u Ciebie. A to bukszpanów nie ma


Jolu niestety tam właśnie nie ma obwódki i tak łyso jest teraz. Chciałam dzisiaj tam coś posadzić. Może niskie trawki i przywrotnik, bodziszek. Ale za mokro i pada. Deszcz bardzo potrzebny to nie narzekam zbytnio. Jolu Twoje zawilce są w donicach. Poprawiam się
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
anpi 15:24, 02 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Gosia na brzeg rabaty daj może jakieś trawy,seslerie szybko ruszają:jesienne albo heuflera ,a może jakieś hakonechloa? Albo brunery, tylko z tych niższych?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies