Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

tabliczkazna... 22:50, 14 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
No, naprawdę dzięki
Marysiu, coś u Ciebie z linkiem w podpisie sie pokićkało. Nie da sie zajrzeć do Ciebie :/

Co do pomysłów, to mam nadzieje, ze już niedługo pokaże Wam meble tarasowe własnej roboty i stanowisko grillowe wg mojej (no dobra, maz tez sie w to włączył) koncepcji.
Tymczasem od dwóch dni wojuje w myślach z rabata rododendronowa. Bo cos im muszę dosadzic, nadać jej bardziej regularny kształt i dodać koloru go tej ciemnej zieleni.
Marzy mi sie choć w części, na samym dole kopytnik, hosty i zurawki (bo pokochałam je miłością absolutna ) Ale zastanawiam sie nad wyższym piętrem. Co tam macie pod rh? Moze cos mi wpadnie w oko... Byle nie w zolciach.

Ania. Nie odpuścisz. Bo pewnie padniesz na twarz, ale szczęśliwa, ze cos tam sobie pokopalas, podlałas, skubnelas, wsadzilas. Mylę sie?

____________________
Marta
tabliczkazna... 22:56, 14 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Marysiu, a trawę sialas jednogatunkowa czy mieszankę? Bo to jeden z sekretów: musi być mieszanka, na dobrej glebie, często cięta, ale nie za nisko (bo wypali ja), chwasty nie bedą miały gdzie wschodzic. No i nawozic, dobrym nawozem.
____________________
Marta
ModraSowa 23:07, 14 cze 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)
No, naprawdę dzięki
Marysiu, coś u Ciebie z linkiem w podpisie sie pokićkało. Nie da sie zajrzeć do Ciebie :/

Co do pomysłów, to mam nadzieje, ze już niedługo pokaże Wam meble tarasowe własnej roboty i stanowisko grillowe wg mojej (no dobra, maz tez sie w to włączył) koncepcji.
Tymczasem od dwóch dni wojuje w myślach z rabata rododendronowa. Bo cos im muszę dosadzic, nadać jej bardziej regularny kształt i dodać koloru go tej ciemnej zieleni.
Marzy mi sie choć w części, na samym dole kopytnik, hosty i zurawki (bo pokochałam je miłością absolutna ) Ale zastanawiam sie nad wyższym piętrem. Co tam macie pod rh? Moze cos mi wpadnie w oko... Byle nie w zolciach.

Ania. Nie odpuścisz. Bo pewnie padniesz na twarz, ale szczęśliwa, ze cos tam sobie pokopalas, podlałas, skubnelas, wsadzilas. Mylę sie?


Marta, kochana, pewnie,że sie nie mylisz. Wczoraj ciemno, pada a ja murek z kamieni układam. Ale od czego jest lampa przed domem i kaptur przy kurtce?
Dobrze,ze mam wspaniałego Męża. Jak jest w domu, to ja moge poszaleć w ogródku. Wszystko facet potrafi zrobić, no ze świecą takiego szukać
Na te Twoje pomysły to już cyt."drobię z radości"(ciekawe czy wiesz z jakiej to bajki?)
Rabata rododendronowa temat mi bliski, idzie na nastepny ogień. Też ciemno i na tle ciemnej ściany. Nie orientowałam się jeszcze za bardzo więc za dużo Ci nie doradzę ale może trzmielina jakaś, albo... białe żurawki
Marysiu, i ja dziękuję za pochwałę, zapraszam. Koniecznie aktywuj link, chętnie zobaczymy co tam wyprawiasz, tym bardziej,że gdzieś blisko mnie
____________________
Ania Ogród to życie
marysiak 11:59, 15 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Już pisalam do wątku technicznego z prośbą o pomoc, takze czekam.
O trawie dużo czytałam, za nim ja posiałam, ale wyszło jak wyszło. Była mieszanka, ale problem u mnie to ziemia totalnie gliniasta. Poza tym mieliśmy wykopany dół do GWC na ok 2m przez całą długość działki i ta ziemia jakby nie było jalowa wylądowała na górze. A w ogrodzie trzeba być cierpliwym, a ja chciałam już, więc kończyn a kwitnie, ze ahh
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
tabliczkazna... 18:56, 15 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Anka, nie mam pojęcia )) z jakiej? )

Mój maz tez przydatny )) Gdyby sie nie zajmował dziećmi to prace w ogrodzie nie szłyby wcale.

Dzisiaj jadąc sobie droga do Sieradza, zobaczyłam wyprzedaż w szkółce o kupiłam 10 cisow Wojtek na ekran, 2 cisy Aurea Decora do formowania na przyszłym niby-skalniaku i trzy świerki Echiniformis.
Lubię te zakupy...
____________________
Marta
MamaMagda 21:09, 15 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
oooo niezle zakupy! a gdzie zdjecia?
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 23:45, 15 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MamaMagda napisał(a)
oooo niezle zakupy! a gdzie zdjecia?


No właśnie, właśnie… Nie zdążyłam, bo mój syn dziś zaczął raczkować i tak się tym zafascynował, że musiałam pilnować, aby pecynki sobie nie obił. Spać nie chciał iść, tak go ta nowa umiejętność pochłonęła

Jutro cyknę
____________________
Marta
Ania74 08:05, 16 cze 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Jak znajdę chwilę, to przeczytam dokładnie cały wątek A na razie zaznaczam i dołączam do grona matek z dzieciaczkami w wieku niewielkim Moje mają kolejno 2x5 lat i 1 x 2 latka. I też jest wesoło, a czasem strasznie
Pozdrawiam
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
tabliczkazna... 09:22, 16 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Ania74 napisał(a)
Jak znajdę chwilę, to przeczytam dokładnie cały wątek A na razie zaznaczam i dołączam do grona matek z dzieciaczkami w wieku niewielkim Moje mają kolejno 2x5 lat i 1 x 2 latka. I też jest wesoło, a czasem strasznie
Pozdrawiam


O! Bliźnięta! Jesteś moja bohaterka! ))
Zapraszam jak najcześciej, a ja już kiedyś u Ciebie byłam i sie zgubiłam. Teraz zahacze.
____________________
Marta
Ania74 09:31, 16 cze 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Jaka tam bohaterka! Czasem targają mną takie emocje, że... Matczyne dylematy, ot co!
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies