Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

goniak 16:27, 09 mar 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Bez problemu kupisz Pinivit na Allegro
Ostatnio widziałam też w Obi.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Artrax 19:10, 09 mar 2013

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
Ze sie wtrace, w Rzeszowie w firmie PNOS napewno mozna dostac Pinivit i jest tam tego mnóstwo
____________________
Gardenarium 22:32, 10 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Edi00 napisał(a)
Danusiu za tym Pinivitem chodzę od miesiąca- odkąd o nim przeczytałam i sprzedawcy są baaardzo zdziwieni tym nawozem
A może jeszcze za wczesnie na takie rzeczy na Podkarpaciu?
Powiedz mi, gdzie go kupujesz?

PS Tak w ogóle to wstyd mi pokazywać takie zabiedzone rosliny na forum, ale chyba tylko tak mogę im pomóc...


Nie powinnam tego pisać, ale co to za sprzedawcy skoro nie słyszeli o Pinivicie, aż mi za nich wstyd. Wpisz w google i dowolny sklep wyskoczy, zamówisz i kurier przywiezie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Artur321 16:59, 13 mar 2013

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 81
Czy niektóre tuje przebarwiają się na żime na lekko brązowy kolor, bo ja mam takie które rosną koło siebie na takiej samej glebie i jedna jest soczysie żielona żimą a druga lekko ruda?
____________________
u Artura w ogrodzie
Sebek 19:06, 13 mar 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niektóre iglaki zmieniają swój kolor pod wpływem niskich temperatur - tuje też To normalne zjawisko Wiosną powinny już być obie zielone
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 12:35, 27 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
selene napisał(a)
witam.problem mam nastepujący.otóż na swoich drzewkach iglastych(nazwy nawet nie znam,jesli ktoś miły będzie podpowiedziec bede wdzięczna) zaczęły usychać igły.Zastosowałam preparat na brązowienie igieł opryskiem ale nie wiele dał,więc pewnie to jakaś choroba ????
co zastosować na te drzewka aby im pomóc?
1) tu moze nie widać ale oprócz brązowienia w środku brązowieje także od dołu,do tego brzydko się rozgałęzia od góry.Próbowałam formować ale kiepski efekt


i drugie drzewko,brązowieje od dołu

drzewka są obok siebie,dodatkowo obok rosną jeszcze 2 cyprysy ale im nic nie jest,

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:37, 27 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten u góry to chyba Platycaldus orientalis albo cyprysik a drugi na pewno cyprysik. Obydwie rośliny rosną pod samą ścianą, na pewno mają za mało wilgoci a sporo słońca.

Brązowienie w środku jest normalne, tuje i cyprysiki tak mają, natomiast pozostałe gałązki poczyść, poobcinaj, odżyw roślinę Pinivitem w płynie a nie sypaniem granulek pod krzew, podlewaj, daj dobra ziemię dla iglaków o pH lekko kwaśnym i będzie dobrze. Zadbaj o nie, samo pryskanie na grzyba czy na brązowienie jest niepotrzebne.

Tego u góry dowiąż bo śnieg go zniekształcił w zimie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:37, 27 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
selene napisał(a)
Ziemią do iglaków już podsypywałam ,jak również korą ale mam psa co regularnie kopie pod tymi drzewkami dziury więc ta kora jest już cała wymieszana z ziemią.Drzewka rosną w miejscu gdzie tak naprawde nie ma dużo słońca.Jest ono tam tylko popołudniu przez 3-4 h. gdyż z 3 stron są mury.Staram się podlewać regularnie,niestety wcześniej przed moim zamieszkaniem tu nie bardzo o to dbano.Może nie bardzo widać ale te drzewka mają ok.10 lat,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabrysia_ 11:43, 04 kwi 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
goniak napisał(a)
Bez problemu kupisz Pinivit na Allegro
Ostatnio widziałam też w Obi.


Zanotowałam sobie nazwę,teraz tylko muszę kupić
Dzięki!
____________________
tomasz_zon 11:44, 06 kwi 2013

Dołączył: 06 kwi 2013
Posty: 1


witam. mam prośbę o pomoc, dziś zauważyłem na mojej tui donice czarne końcówki igieł. Co to może być?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies