Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

Gardenarium 12:52, 25 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo proszę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rowekkk 12:39, 26 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 4
Witam po czasie



W związku z radami postanowiłem areować i wygrabić miesca przesuszone. Całość nawiozłem nawozem wieloskładnikowym Rosafert +- 2 kg na 1m2. Opryskałem chwastoxem w dawce z opisu i topsinem. Skosiłem dobrze podlałem i wyjechałem na wakacje. Po przyjeździe tj tydzień czasu trawa wygląda jak przepraszam łaciata krowa. W miejscach gdzie jest opalona zauważyłem że nawóz jest mało rozpuszczony Podlewaczki ustawiłem na 30 min na sekcję 4 rano codziennie ale i tak chyba lipa ponieważ w Polsce podobno było grubo bez grama deszczu.

Efekt taki aktualnie poprzypalana przerzedziła się słabo rośnie to widok po tygodniu od koszenia. Jedyny plus nie ma grzybów.




Gardenarium 14:02, 26 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu gdzie zielone woda rozpuściła nawóz, a tu gdzie żółte - albo za mało nawozu, albo się nie rozpuścił i przypalił.

Lej wodę. Po nawozie to najlepiej puścić nawadnianie wymuszone ze 3-4 razy z rzędu, albo pewne jest lanie z węża, bo widzisz czy się rozpuściło/.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mikolaj123r9 15:15, 26 cze 2018

Dołączył: 18 kwi 2018
Posty: 23
rowekkk napisał(a)
Witam po czasie



W związku z radami postanowiłem areować i wygrabić miesca przesuszone. Całość nawiozłem nawozem wieloskładnikowym Rosafert +- 2 kg na 1m2. Opryskałem chwastoxem w dawce z opisu i topsinem. Skosiłem dobrze podlałem i wyjechałem na wakacje. Po przyjeździe tj tydzień czasu trawa wygląda jak przepraszam łaciata krowa. W miejscach gdzie jest opalona zauważyłem że nawóz jest mało rozpuszczony Podlewaczki ustawiłem na 30 min na sekcję 4 rano codziennie ale i tak chyba lipa ponieważ w Polsce podobno było grubo bez grama deszczu.

Efekt taki aktualnie poprzypalana przerzedziła się słabo rośnie to widok po tygodniu od koszenia. Jedyny plus nie ma grzybów.







Na pewno taka dawka tego Rosafertu poszła czy błąd w pisowni.
rowekkk 15:33, 26 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 4
na 100 błąd
Gardenarium 08:39, 27 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, ta dawka to na pewno błąd, bo 2 kg/m2 to by żaden trawnik nie wytrzymał.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
roogi23 12:54, 11 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 3
Witam potrzebuje pomocy mój trawnik ma 2 lata jest gesty nawet bardzo, koszony regularnie podlewany też nawożony(nawóz skład na zdj) zaczęły pojawiać się na nim plamy brązowawe jak się ich pozbyć może to grzyb? Zdjęcia słabo to oddają ale to widać.
roogi23 12:56, 11 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 3
Magda78 14:31, 11 lip 2018

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 11
Witam, Pojawiły mi się ostatnio na trawniku takie suche miejsca w postaci plam. Co to może być , jeśli trawnik był podlewany to równomiernie wiec nie może mieć tam sucho. Na grzyba to nie wygląda ale profilaktycznie opryskałam topsinem. Czy to wygrabić i dosiewać czy wertykulator włączyć teraz. Czy podsypać nawozem?
Aha i nie patrzcie na mocną zieloną trawę , robiona była dosiewka i woda była w ilości razy 3 Pomożecie?!
ElzbietaFranka 16:59, 11 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
roogi23 napisał(a)
Witam potrzebuje pomocy mój trawnik ma 2 lata jest gesty nawet bardzo, koszony regularnie podlewany też nawożony(nawóz skład na zdj) zaczęły pojawiać się na nim plamy brązowawe jak się ich pozbyć może to grzyb? Zdjęcia słabo to oddają ale to widać.



Sprawdź ziemię wykop kawałek trawnika np na szer szpadla taki kwadrat i zobacz czy mokro czy sucho. Może w tym miejscu albo za sucho woda przy podlewaniu nie dochodzi lub jest niecka za dużo wody i trawa zaczyna gnic.
Od tego trzeba zacząć.
Jak dużo wody mógł grzyb się zadomowić.
Tak prawdę mówiąc może być dużo przyczyn. Zrób fote w zbliżeniu tego miejsca
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies