Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

TAR 23:12, 03 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
Johanka77 napisał(a)


Nieeee... roślinek, co do Was dziś przyszły
aaa zmeczona jestem, w sklepach internetowych bryndza i pustki. ale u pana trawki wszystko jest dostepne. i w ogrodniczych stacjonarnych jest sporo roslin. przez covida wszyscy sie rzucili na netowe zakupy. a stacjonarnie pereleczki mozna wyhaczyc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:30, 03 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Johanka, na co mi pięć utopionych meszek i splugawione wino, jak pozostałych setki mi się do mózgu przez skórę głowy dobiera i ostatnie neurony chce mi unicestwić?

Lucy, w sumie dobrze, że tak robią, nie mnożą plastyku w postaci nikomu niepotrzebnego nadmiaru doniczek ale siurpryza była i w bloki startowe trzeba było się zapiąć, bo ja się nie znam na woreczkowych uprawach wsadziłam co się dało do gruntu, a co się nie dało (przez meszki) w doniczki na szybko poszło i podlane zostało

TARcia, daj na priv co to za spray??? Wolę mieć parchy od uczulenia niż te pogryzienia meszkowe Rozważałam w worek jutowy się przyoblec, ale one jakoś się wszędzie wbijają, żaden ciuch im nie jest straszny
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:01, 04 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Iza, no nijak tricolora na patelni u Ciebie znaleźć nie mogę albo ja gapa albo te meszki mi zaszkodziły
EDIT: a grujecznika szczęśliwie nie mam, więc mogę spokojnie spać, bez lęków, że mój grujecznik nie jest taki jak Twój
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
UrsaMaior 09:38, 04 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
malgol napisał(a)


Gdzieś słyszałam,że w paprociach lubią chować się kleszcze Jakoś się ich boję więc hamuje się przy kupowaniuTeż uważaj na wszelki wypadek bo nie wiem ile w tym prawdy


One się czają w każdych chaszczach, ale tarzać się w nich nie będę, więc zaryzykuję

TAR napisał(a)

a gdzie ich nie ma? ja przy lesie to chyba mam wszystkie plagi robalowe. kleszczy najwiecej mam w trawie. a bardziej meszek nie lubie, bo mnie uczulaja.


U mnie kleszczy nigdy nie zauważyłam, a miałam białego psa, na którym widać było wszystko. Ciekawe w sumie, bo przecież las obok, powinny być...
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:40, 04 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
TAR napisał(a)
Sfoszylam sie o grujecznika, moj nie ma takiego tempa przyrostu. A w ogole to mam 2 zwykle grujeczniki i rosna bardzo kiepsko. Dam im jeszcze ten sezon, jak sie nie ogarna wylecą na zaplocie, moze las im bardziej posłuzy.


Hmmm, nie wiem, może dla nich też ziemia za ciężka u Ciebie? Wszystkie moje rosną jak opętane, jeden tylko od przymrozków oberwał trochę.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:43, 04 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Catalinasdiary napisał(a)
Wow, robi wrażenie! Mój grujecznik wygląda dokładnie jak w dniu zakupu w 2018, czekam aż w końcu ruszy.


A dałaś mu g... do dołka? Powinien już zacząć przyrastać...
____________________
ogród pod lasem
TAR 09:43, 04 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
bo kleszcze falowo jakos sie pojawiaja, wczesna wiosna mnostwo (marzec, kwiecien poczatek maja), na moich bialasach tez widac i zywe sciagam, jak sie wbija to od razu kaput, biale sa zabezpieczone. potem jest chwila spokoju i pod koniec czerwca i lipiec chyba drugi wysyp, tak obserwuje po czestotliwosci pojawiania sie na bialych. potem 3 fala wrzesien-pazdziernik
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 09:44, 04 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Magara napisał(a)
Ha, melduję niniejszym, że dostałam paczkę ze sklepu wodnego i chyba pierwszy raz w życiu (znaczy od trzech lat) nie psioczyłam na zakupy netowe
Roślinki zacne, ślicznie zapakowane i, co najważniejsze - są, po kilku dniach od zamówienia


Sklep w porządku, ja zawsze byłam zadowolona Właśnie dostałam paczkę z innego, po 2 dniach od zamówienia. Jeśli ktoś chce, to podam na priv.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:44, 04 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Johanka77 napisał(a)
Ja mam na nie sposób!
Wino!

Jak naleję sobie kieliszek na tarasie, zawsze się tak z 5 utopi...


Nie dość, że gryzą, to jeszcze pijaczki Co za france!
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:45, 04 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
TAR napisał(a)

jutro przyjda kolejne a w poniedzialek i wtorek ostatnie 3 dostawy i koniec na razie


Co kupiłaś, gadaj!
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies