Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Helen 15:26, 04 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
UrsaMaior napisał(a)


Sklep w porządku, ja zawsze byłam zadowolona Właśnie dostałam paczkę z innego, po 2 dniach od zamówienia. Jeśli ktoś chce, to podam na priv.

Bardzo chętnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 22:05, 04 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Iza, dzięki za zdjęcia tricolora Nie pojmuję jak mogłam je przegapić wcześniej
Dziś kupiłam tricolora ale malutkiego, jakieś 50 cm i nie pendula - ale już wiem, że będzie cieszyć Choć nie do końca jestem pewna co to z jego pokroju będzie...
Pendulę też kupiłam zwykłego czerwonego i też jestem zadowolona
No cieszę się na te buki jak głupia dlatego tak się chwalę

A masz Ty może brzozę purpurową??? - bo też została nabyta, pendula, wieeeelka (przynajmniej jak dla mnie 180 cm w kłębie to wieelka ) Miałam opory, ale sponsor był zdecydowany i zdesperowany żeby kupić coś co ON SAM wybrał
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mary 22:37, 04 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
To ja też poproszę o ten sklep i o ten wcześniejszy "wodny" też.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
TAR 08:33, 05 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
Magara napisał(a)
Iza, dzięki za zdjęcia tricolora Nie pojmuję jak mogłam je przegapić wcześniej
Dziś kupiłam tricolora ale malutkiego, jakieś 50 cm i nie pendula - ale już wiem, że będzie cieszyć Choć nie do końca jestem pewna co to z jego pokroju będzie...
Pendulę też kupiłam zwykłego czerwonego i też jestem zadowolona
No cieszę się na te buki jak głupia dlatego tak się chwalę

A masz Ty może brzozę purpurową??? - bo też została nabyta, pendula, wieeeelka (przynajmniej jak dla mnie 180 cm w kłębie to wieelka ) Miałam opory, ale sponsor był zdecydowany i zdesperowany żeby kupić coś co ON SAM wybrał


ciekawa jestem jak bedzie u Ciebie rosla czerwona brzoza, u mnie w poprzednim tak sobie, listki miala cherlawe ale ponoc one tak maja. Opinie sa rozne na ich temat.

Tricolory chyba jednak nie sa Pendule tylko taki pokroj na poczatku pokazuja no chyba, ze sa szczepione. Ładne zakupy.

Zdecydowalam sie pozbyc brzoz Doorenboos i Long Trunk. Nie lubie, nie chce, generalnie nie.
A grujecznikom dam szanse w lzejszej ziemi, znalazlam im juz dobre miejscowki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 09:33, 05 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
Magara napisał(a)
Iza, dzięki za zdjęcia tricolora Nie pojmuję jak mogłam je przegapić wcześniej
Dziś kupiłam tricolora ale malutkiego, jakieś 50 cm i nie pendula - ale już wiem, że będzie cieszyć Choć nie do końca jestem pewna co to z jego pokroju będzie...
Pendulę też kupiłam zwykłego czerwonego i też jestem zadowolona
No cieszę się na te buki jak głupia dlatego tak się chwalę

A masz Ty może brzozę purpurową??? - bo też została nabyta, pendula, wieeeelka (przynajmniej jak dla mnie 180 cm w kłębie to wieelka ) Miałam opory, ale sponsor był zdecydowany i zdesperowany żeby kupić coś co ON SAM wybrał


Buki to piękne, szlachetne drzewa, cieszę się razem z Tobą Ja je kocham po prostu, te wiosenne listeczki mrauuu! Mój Tricolor faktycznie wygląda pendulowato, nie wiem czy tak mu zostanie... mogłoby w sumie. Zwykłą pendulę też mam, miejsce jej głupio wybrałam, dobrze, że nie rośnie za szybko.

Tej brzozy nie mam.

____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:37, 05 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
TAR napisał(a)


Zdecydowalam sie pozbyc brzoz Doorenboos i Long Trunk. Nie lubie, nie chce, generalnie nie.
A grujecznikom dam szanse w lzejszej ziemi, znalazlam im juz dobre miejscowki


No i bardzo dobrze, po co się męczyć. OLX to fajna sprawa, posprzedawałam tam sporo róż. Teraz wystawiłam morwę, zobaczymy. Cenę dałam 150 zł niższą od szkółkowej, może ktoś się skusi.

Grujeczniki najwyraźniej lubią lekko. Widzę, że sporo jest takich roślin i zupełnie niepotrzebnie biadoliłam na mój cudny piaseczek;D
____________________
ogród pod lasem
malgol 10:38, 05 cze 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A są jakieś małe ,karłowe formy buków? Wiem ,że to pewnie głupie pytanie,ale na duże nie moge sobie pozwolić a chciałabym małe drzewko na rabacie rogalowej ,ale żeby cienia na leżaki nie rzucało Jak to zrobić, powie mi ktoś?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
TAR 10:51, 05 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
UrsaMaior napisał(a)


No i bardzo dobrze, po co się męczyć. OLX to fajna sprawa, posprzedawałam tam sporo róż. Teraz wystawiłam morwę, zobaczymy. Cenę dałam 150 zł niższą od szkółkowej, może ktoś się skusi.

Grujeczniki najwyraźniej lubią lekko. Widzę, że sporo jest takich roślin i zupełnie niepotrzebnie biadoliłam na mój cudny piaseczek;D


wiesz co, czasem niepotrzebnie sugeruje sie opisami w katalogach roslin, sa mylace i bledne a zapominam o bazowaniu na wlasnym doswiadczeniu. moj poprzedni ogrod to wlasnie byly piachy i troche nawiezionego czarnoziemu pomerdane z istniejaca. Grujeczniki rosly mi jak szatany. a w opisach maja, ze bogata zyzna i wilgotna gleba. guzik prawda lubia piachy. ten sam blad zrobilam z jarzabami chociaz na suchej mierzei i za plotem w lesie rosna pieknie to wsadzilam do mokrego. z kolei zauwazylam, ze buki mi nie rosly i gdzie je widze to raczej w mokrej ziemi siedza. u Ciebie najwyrazniej im sluzy mimo, ze piach ale podlewany moje buki w obecnej glebie maja sie wysmienicie.

w zyciu bym nie pomyslala, ze mozna puscic drzewa na olx super, moze ktos sie zglosi. mam jeszcze kilka roslin wiekszych, ktorych chetnie sie pozbede a sa na tyle mlode, ze z wykopkami nie bedzie problemu. Napisz mi tylko czy sama temu komus wykopywałaś czy ktos przyjezdzal i na swoja odpowiedzialnosc to robil? ja tez wystawiam za nizsza od szkolkowych. tyle aby uzbierac na nowe zwyklaki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:56, 05 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
malgol napisał(a)
A są jakieś małe ,karłowe formy buków? Wiem ,że to pewnie głupie pytanie,ale na duże nie moge sobie pozwolić a chciałabym małe drzewko na rabacie rogalowej ,ale żeby cienia na leżaki nie rzucało Jak to zrobić, powie mi ktoś?


szczepione widzialam pendule, ja mam tez zielonego pendule nieszczepionego, taki sam u sasiadow po 12 latach ma jakies 3 metry wysokosci i podobnie szerokosci, a na pewno znajac ich, patyczka nie kupowali wiec wolno przyrasta. Maja tez Purple Fountain co roku czubek mu tna, ma ok. 6 metrow i z 4 w obwodzie. Black Swan ma podobny pokroj do Purple Fountain i mozna ciac.Z małych bukow jeszcze Rohan Weeping. Generalnie to buki lubia ciecie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 11:06, 05 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
Karłowa odmiana to Mercedes, fajna, taka rozczochrana
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies