Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 21:26, 04 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Hej Ewa! Niee, mam aralię Sun king, ale w innym miejscu. Tu tylko derenia pagodowego i IH.
____________________
ogród pod lasem
Mysza 23:05, 04 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
UrsaMaior napisał(a)


Jest niesamowita, tylko pamiętaj, że to gigant, musisz mieć na nią miejsce. Ja nie zdawałam sobie z tego sprawy, posadziłam przy filarze i teraz mam problem, bo ona powinna mieć się gdzie rozkładać:/ No ale jakoś próbuję sobie radzić i podwiązuję - zobacz na fotki. Alchymist kwitnie raz ale dłuuuugo, więc możesz posadzić go z jakimś powojnikiem, który będzie mógł się po nim piąć i kwitnąć po nim





Iza dziękuję za info.
Piękne zdjęcia.
Myślę, że podpowiedź z powojnikiem super. Wykorzystam
____________________
Gosia
Pszczelarnia 23:31, 04 sty 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ach te brzozy w bukiecie!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magara 23:49, 04 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Iza, Twój ogród mnie zachwyca jak zawsze i w takim samym tempie wpędza w doła Zaraz potem wypędza i napędza do działania
Odnośnie alchymist - mam ją od paru lat (przez Ciebie ) zapisaną w notatkach, że jak będę w końcu mieć skończony taras i pergolę na jednej ścianie to tylko ta na tą pergolę, plus powojnik do niej
Potem mam zapisane, że Iza odradza bo alchymist to potwór nie do ogarnięcia - no i głupia cała jestem
Ona piękna, ja ogłupiała A taras prawie skończony, wiosną chcę w końcu sadzić
U mnie by miała jakieś 50-70 cm podmurówki, potem kolejne 240 cm pergoli (takiej kratkowanej, z mocniejszych listewek), a potem już tylko dach, na szerokość by miała min. 150 cm a potem co zawłaszczy to jej - dalej odradzasz w tych warunkach???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
UrsaMaior 10:27, 05 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Pamiętam, że przestrzegałam, faktycznie To jest silnie rosnąca róża, u mnie do dachu dorosła już w pierwszym sezonie. I problem nie tyle z wysokością, bo zawsze można do słupa przywiązać. Problem z rozpiętością tego "wachlarza" pędów wyżej. To są grube pędy, więc albo muszą się na czymś opierać, albo wymagałyby przymocowania do ściany. Na dodatek to jest spory ciężar, u mnie sznurki pękają pod jej ciężarem notorycznie. Myślę, że optymalnie byłoby posadzić ją przy jakimś małym domku ogrodnika, na którego daszku mogłaby sobie leżeć.
____________________
ogród pod lasem
malgol 11:30, 05 sty 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)
Grzebię w fotach i po prostu nie mogę pominąć tej



Cudo
Widze ,że kolezanka już się odhibernowała?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 12:44, 05 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Gośka, chwilowo Wymyśliłam przesadzanie na wiosnę hahah
____________________
ogród pod lasem
TAR 13:31, 05 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
UrsaMaior napisał(a)
Gośka, chwilowo Wymyśliłam przesadzanie na wiosnę hahah


co znowu demolujesz?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:37, 05 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Chyba jednak za długo oglądałaś zdjęcia swojego ogrodu

Zamiast wstawić tutaj to dumałaś. Nie mogło się skończyć inaczej
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 13:58, 05 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Derenie Kelsey na miejsce IH, które z kolei powędrują na miejsce Elegantissim. To tak na początek;D
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies