Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Judith 11:52, 04 mar 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
April napisał(a)
Niemiecki to mój ulubiony język Wolę od angielskiego


Jeśli mogę przyłączyć sie do tej rozmowy...
Ja tez bardzo lubie język niemiecki. I wydaje mi się, ze jesteśmy w mniejszości. Ludzie maja wdrukowaną w podświadomość niechęć do j. niemieckiego, a obecnie ta niechęć jest jeszcze podsycana...
Ja natomiast mam tylko fantastyczne skojarzenia - nastoletnie wakacje spędzane u rodziny w kolorowym, czystym kraju w czasach, gdy u nas było szaro, brudno i biednie...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 12:13, 04 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Ja się odnoszę jedynie do języka jako takiego. Lubię niemiecki za porządek, proste zasady. Wymowa jest dość twarda ale mi to akurat odpowiada. Nie znoszę języków "sepleniących".
W angielskim dobijały mnie zawsze idiomy. Żeby się domyślać o co chodzi to trzeba być na haju...
Francuskiego nie znam ale podoba mi się jego śpiewność i chropowatość zarazem. No i hiszpański brzmi dla mnie super.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 12:24, 04 mar 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42211
Ja właściwie tylko angielski... ale niektóre jezyki są zaskakujące
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Judith 12:30, 04 mar 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Brytyjski angielski ma w sobie coś, co wzbudza we mnie dreszczyk ekscytacji. A amerykański ma z kolei luz i nonszalancję. Mówię cały czas o emocjach oczywiście . Hiszpanskiego nie znam, ale moje dziecię sie go uczy i sprawia tym przyjemność zarówno sobie jak i swoim rodzicom .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
UrsaMaior 12:35, 04 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
Kasya napisał(a)
... ale niektóre jezyki są zaskakujące


____________________
ogród pod lasem
tulucy 12:35, 04 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
U mnie kolejność lubienia chyba związana z łatwością nauki. Niemiecki (uporządkowany) - angielski (tak, tak, phrasal verbs i idiomy i czasy) - francuski (il y a mnie dobijało). Rosyjskiego nie uwzględniam, bo miałam go dawno temu i mało.

I co by nie mówić, wiele daje to, kto nas tego języka uczy... jak i każdego innego przedmiotu...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 12:59, 04 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Kasya napisał(a)
Ja właściwie tylko angielski... ale niektóre jezyki są zaskakujące


Padłam...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 13:13, 04 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
April napisał(a)
Ja się odnoszę jedynie do języka jako takiego. Lubię niemiecki za porządek, proste zasady. Wymowa jest dość twarda ale mi to akurat odpowiada. Nie znoszę języków "sepleniących".
W angielskim dobijały mnie zawsze idiomy. Żeby się domyślać o co chodzi to trzeba być na haju...
Francuskiego nie znam ale podoba mi się jego śpiewność i chropowatość zarazem. No i hiszpański brzmi dla mnie super.


To jest bardzo ciekawe, jak Polacy odbierają niemiecki, jako język twardy, a sami Niemcy i Anglicy uwazajæ, że niemiecki jest miękki

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 13:31, 04 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Piękny oczar, zbieram się żeby swojego obfocić ale pogoda byle jaka i bardzo słabe światło... :/
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
TAR 13:37, 04 mar 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
włoski, taki spiewajacy. nawet kłotnie brzmia sexi
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies