Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Mary 20:47, 29 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3517
Makao napisał(a)
A masz może jakąś kalinę w słońcu?

Wydaje mi się, że Watanabe rosła u Zielonej Marty w słońcu. Martę na Instagramie można znaleźć.
Tutaj link do zdjęcia z wątku Admete, która zrobiła dla nas spacer po Marty ogrodzie, gdy Zielona Marta znikła już w forum.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2242-jak-zamienic-gline-w-wymarzony-skrawek-ziemi?page=776#post_6
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
TAR 21:08, 29 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7856
hmmm kobyla z tego derenia, moze jednak pomoc Ci sie przyda, te moje w porownaniu to malenstwa.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 21:24, 29 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8398
No tak, jest bydlę. Przesadzanie mi niestraszne, w zeszłym roku przeniosłam kalinę Cascade, też takie bydlę. Może i z tym dereniem się uda.
____________________
ogród pod lasem
Agatorek 21:29, 29 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
A gdzie go będziesz przesadzać?
Bo jak nie masz już miejsca, to wiesz…
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
TAR 21:44, 29 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7856
A to spoko, podwaz najpierw widlami jak lekko pojdzie to powinno byc ok z reszta, ale ja bym nie dala rady tego podniesc. Musze przemyslec moje derenie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:03, 29 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7039
UrsaMaior napisał(a)


Poluj na sabińską, cudowna jest!


Czytałam o niej trochę. W zimie dekoracyjna podobno - serio tak jest?
No i mam takie podobne no name, rozsadzone gdzie się da, zastanawiam się czy to nie ona

Z przeprowadzką derenia to trochę w szoku jestem, że się cykasz, TY???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
UrsaMaior 08:31, 30 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8398
Agatorek napisał(a)
A gdzie go będziesz przesadzać?
Bo jak nie masz już miejsca, to wiesz…


Jeszcze nie zdecydowałam ostatecznie hahah U Ciebie miejsce jest, jak rozumiem?;D
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 08:40, 30 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8398
Magara napisał(a)

Czytałam o niej trochę. W zimie dekoracyjna podobno - serio tak jest?
No i mam takie podobne no name, rozsadzone gdzie się da, zastanawiam się czy to nie ona

Z przeprowadzką derenia to trochę w szoku jestem, że się cykasz, TY???


Tak, to piękna trawka o każdej porze roku Mam zwykłą i Thinny Thin, ale różnicę widać z bardzo bliska lub gdy TT jest w masie - wtedy różnica koloru jest łatwiejsza do zauważenia.

Hahhaa nie to, że się cykam, tylko derenie lepiej ruszać w stanie bezlistnym, to po pierwsze, a po drugie akurat kousę będę przenosiła pierwszy raz i nie znam jeszcze korzeni. W zeszłym roku przesadzałam u koleżanki, ale to się nie liczy, bo kurdupel No a mój to sama widzisz...
Większość roślin ma w nosie moje kombinacje, ale niektóre sprawiają niespodzianki. Bardzo słabo zniosła przenosiny wisienka Kojunomai, mimo, że bryłka nieduża i wykopałam z zapasem. Do końca sezonu smętnie wyglądała i zrzuciła listki. Z kolei magnolie, które niby grymaszą, kompletnie się nie przejęły.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 08:42, 30 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8398
TAR napisał(a)
A to spoko, podwaz najpierw widlami jak lekko pojdzie to powinno byc ok z reszta, ale ja bym nie dala rady tego podniesc. Musze przemyslec moje derenie


Ja też nie dam rady sama, muszę kogoś zorganizować. Dołożyłam mu w zeszłym roku dodatkową pętelkę linii kroplującej, niestety bez efektu. Obok niego rośnie florida i daje czadu co roku...
____________________
ogród pod lasem
Kasya 08:45, 30 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42753
UrsaMaior napisał(a)


Ok, będę próbowała. To ta.



Dobrze ze siedzę
To czekam jeszcze kiedy sosny zaczniesz przesuwać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies