Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Toszka 20:59, 30 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jejku...WIDZĘ!!!

Może gapa ze mnie, bo już podawałaś, ale jak się nazywają te jezówki?

Perowskia normalna czy niska?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 21:02, 30 sie 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Ale nie ciemność? Jeżówka Orange Skipper, a perowskia Blue Spire.
____________________
ogród pod lasem
Toszka 21:07, 30 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przed 'Blue Spire" nie było "Little"?

pytam, bo standardowa perovskia to wielki krzak, lekko licząc circa 1,50 w porywach do 2. Z wiekiem, nawet jak tnie ją się do ziemi. I sieeeeejeee siem jak gooopia I dodatkowo szeroka!

jeśli tak, to na wiosnę daj ją za ML. Będzie świecić na niebiesko
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 21:07, 30 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kurde ładna ta rabata, ładna ta jeżówka Ursa znowu notuję nazwę, to moje kolory
____________________
Ania Ogród Ani :)
lojalna_ 21:10, 30 sie 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Notuj ja mam tak mało miejsca ze nie moge notować wszystkiego co mnie zachwyca ...masz Ci los .....
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
UrsaMaior 21:12, 30 sie 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
A niech to, w zachwycie nad jeżówką nie zwróciłam uwagi, jutro zerknę. W razie czego powędruje w inne miejsce, a tu poszukam tej małej.

Ania, notuj, notuj, ja też mam swój kajecik

Jola, łączę się w bólu częściowo, ja mam mało słonecznego, a jak coś mi się spodoba, to zazwyczaj woli właśnie słońce
____________________
ogród pod lasem
Toszka 21:26, 30 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moja Perovskia standard wędrowała z miejsca na miejsce... z wiekiem i wzrostem.
Najpierw była koło buka Purple Foutain, bo fajnie kolory grały. Buk ospały, Perovskia szybka i bezczelnie zaczęła grać pierwsze skrzypce... nie taki był plan. Potem przeszła dalej za buksowe kule. Polegiwała na nich jak...hm... panna wolnych obyczajów No, mówię wam - bezczelna taka I jaka puszczalska - wszędzie gdzie zaledwie rok była tam się namnożyła - przez rozłogi i nasiona

teraz wspiera hotel dla owadów, nad azaliami (dół specjalnie dla niej szykowałam, bo kwaśne nie dla niej). I chyba tu zostanie...

Natomiast co raz bardziej kocham "Little" i ona mnie chyba też, bo ku chwale niebios wysiała się, pomimo, że licencjonowana Wprawdzie dużo dzieci nie ma, ale przy jej cenie to i to cieszy
Ta 'Little" taka nieśmiała, niewinna, dyskretnie wygląda to tu, to tam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasya 21:30, 30 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
no wlasnie, chyba musze poszukac tej mniejszej bo ta zwykla jest masakrycznie wielka
rabatka z jezowkami ladna to moj ulubiony kolor jezowek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UrsaMaior 21:30, 30 sie 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Aaa też mam tego buka. Faktycznie, stoi w miejscu, dobrze, że dużego kupiłam. Ty masz rację, Iwona, jeśli to duża to pójdzie do buka, tam akurat mam wolny placyk.

Kasia, dzięki, pochwały przekażę głównemu projektantowi;D
____________________
ogród pod lasem
Toszka 21:38, 30 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie, nie dawaj jej do buka. Po deszczu potrafi się rozłożyć i leży. Nawet jak ma sucho jak pieprz. Leży po deszczu pod ciężarem kwiatów. Ja swoją podwiązuję - wpijam od tyłu palik i szarym sznurkiem obwiązuję mocując do palika. Wtedy stoi jak zaklęta
Na mój gust to świetna roślina drugiego planu - rabata nabiera sensu jak w filmach Monty Pythona, gdzie drugi plan jest drugim planem dopóki nie spostrzeżesz co tam się wyprawia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies