Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 16:23, 01 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Hehe Spróbuję tam skoczyć w najbliższym czasie, powinien jeszcze stać, bo niezbyt ładny egzemplarz. Wątpię, żeby ktoś się skusił.
____________________
ogród pod lasem
Marzenaka 17:09, 01 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
UrsaMaior napisał(a)
Iwona, zobacz co mam. Wczoraj zajrzałam do szkółki i obok lekko sfatygowanego białego rozchodnika, który wyglądał jak Twój znalazłam ułamane mini gałązki. No więc buchnęłam Wsadziłam do doniczki, coś jeszcze trzeba robić?

Pisałam właśnie na moim wątku, że ułamałam raz pod sklepem rozchodniki, wsadzialam do ziemi i obecnie kwitną mi. Podlewałam jedynie.
____________________
Ogród Marzeny
UrsaMaior 17:12, 01 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Ooo no to jest szansa, że się uda Mam dwie sztuki Moonlight Serenade i dwie sztuki tego białego Iwonkowego. Słabo mi idzie ukorzenianie tak generalnie, ale może z nimi będzie inaczej...
____________________
ogród pod lasem
Toszka 17:32, 01 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie martw się, jak specjalnie sieję to nic mi nie wyrasta. Jak samo się wysieje to rośnie jak chwast...wszędzie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 17:55, 01 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Mnie w tym roku nie udała się nawet maciejka. Może to mieć jednak związek z faktem, że Krzyś ją namiętnie podlewał. Pewnie utopił

Coś mi tulipanowiec niedomaga. Zapytałam w drzewach liściastych, ale chyba jeszcze bez odpowiedzi. Na coś Ci to wygląda?
____________________
ogród pod lasem
Mirka 19:00, 01 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
UrsaMaior napisał(a)
Iwona, zobacz co mam. Wczoraj zajrzałam do szkółki i obok lekko sfatygowanego białego rozchodnika, który wyglądał jak Twój znalazłam ułamane mini gałązki. No więc buchnęłam Wsadziłam do doniczki, coś jeszcze trzeba robić? Dotarły też małe perovskie.

Obetnij kwiaty Pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
UrsaMaior 19:02, 01 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Mirka, dzięki, robi się!
____________________
ogród pod lasem
ele2001 20:51, 01 wrz 2016


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Wygląda na czarną plamistość tylko już w dość mocnym stadium spal wszystko co opadnie i przemiennie topsin, score, tiotar..


UrsaMaior napisał(a)
Mnie w tym roku nie udała się nawet maciejka. Może to mieć jednak związek z faktem, że Krzyś ją namiętnie podlewał. Pewnie utopił

Coś mi tulipanowiec niedomaga. Zapytałam w drzewach liściastych, ale chyba jeszcze bez odpowiedzi. Na coś Ci to wygląda?
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
UrsaMaior 20:53, 01 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
A niech to Dużo tych listków nie ma, jutro oskubię i będę psikać. Dzięki!
____________________
ogród pod lasem
Toszka 09:03, 02 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mnie to nie wygląda na czarną plamistość. Może mieć sucho. Tulipanowiec podobny jest do magnolii - to pijak. Od jakiegoś czasu mamy spore skoki temperatur - dzień gorący, noc mocno chłodna. Jak by tego było mało...wrzesień
Ogólnie to zdrowe drzewo pod warunkiem kwaśnego (lekko, nie tak jak rodki) ph i wody. Z drugiej strony nadmierna jesienna wilgoć sprzyja późniejszemu przemarzaniu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies