Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 13:29, 14 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8225
Alchymist, pierwsze 2 sezony, z tego niestety nie mam fotek. Na końcu pędy, które powycinałam w tym roku. U mnie rośnie przy filarze i to nie jest dobre miejsce. Powinien mieć jako podpórkę jakąś altanę, na które mógłby rozłożyć te ogromne pędy. Nie polecam na miejsce, o którym pisałaś, za ciasno mu będzie.







____________________
ogród pod lasem
April 13:41, 14 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Potwór on, ale śliczny Pachnie podobno cudnie? Szkoda że tylko raz kwitnie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 14:07, 14 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8225
Kwitnie bardzo długo, kilka tygodni, a w tym czasie stare kwiaty zmieniają kolor, pojawiają się nowe, jak symfonia. Niesamowity jest.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:24, 14 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8225
TAR napisał(a)
Iza napisz jak Ci przezimowal ten ambrowiec kupiony w zeszlym roku, ten taki o luznym pokroju. Znalazlam podobne i sie czaje na niego jak szczerbaty na suchary. Ale wszedzie pisza ze lubia przemarzac. i jeszcze jedno jesienia dlugo liscie trzyma?


Szlag, ostatnie zdjęcie ambrowca mam z 21 października, potem już nie pstrykałam i nie pamiętam. Muszę zwrócić uwagę w tym roku.

____________________
ogród pod lasem
Magara 21:34, 14 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Iza, dzięki za pamięć
podoba mi się ta/ten alchymist, a i same zalety z tego co piszesz
czemu uważasz, że w tym planowanym przeze mnie miejscu na róże będzie jej/mu za ciasno?
planuję dać pomiędzy barierką tarasu a dachem pergolę (no kratownicę taką ), właśnie po to żeby ta róża planowana mogła się piąć i rozrastać, gdzie źle kombinuję w sensie tego "za ciasno"???
EDIT: miejsca by miała jakieś 150 cm w podłożu i do rozkrzewiania się, a w górę ile wzlezie, gdyby chciała to i niech po dachu lezie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 22:26, 14 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Nooo, piekny jest. Moj podobny pokrojem. Ale w sklepie mieli jeszcze wersje kolumnową. Jesli one sie tak przebarwiaja jak zdjecia w necie pokazuja to ja bede cala happy. Z grujecznikami, dereniami i jarzabami zrobia niezly pokaz
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 11:48, 15 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8225
Magara napisał(a)

czemu uważasz, że w tym planowanym przeze mnie miejscu na róże będzie jej/mu za ciasno?
planuję dać pomiędzy barierką tarasu a dachem pergolę (no kratownicę taką ), właśnie po to żeby ta róża planowana mogła się piąć i rozrastać, gdzie źle kombinuję w sensie tego "za ciasno"???
EDIT: miejsca by miała jakieś 150 cm w podłożu i do rozkrzewiania się, a w górę ile wzlezie, gdyby chciała to i niech po dachu lezie


Nie o miejsce w pionie mam obawy u Ciebie, ale o boki. Ona jest wielka i bardzo ciężka, najlepiej jeśli ma miejsce w poziomie, bo wtedy pięknie kwitnie na bocznych pędach. U mnie ciągle spada na boki, bo sznurki jej nie są w stanie utrzymać, parę razy zatarasowała mi wjazd na posesję i sama nie mogłam sobie poradzić z jej ogarnięciem.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 11:49, 15 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8225
TAR napisał(a)
Nooo, piekny jest. Moj podobny pokrojem. Ale w sklepie mieli jeszcze wersje kolumnową. Jesli one sie tak przebarwiaja jak zdjecia w necie pokazuja to ja bede cala happy. Z grujecznikami, dereniami i jarzabami zrobia niezly pokaz


Mój był przebarwiony obłędnie Niestety w tym roku pewnie takiego pokazu nie będzie, bo w szkółce stał na patelni, a u mnie wiadomo.
____________________
ogród pod lasem
Magara 21:42, 15 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Iza, dzięki za uwagi będę myśleć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 21:47, 15 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
UrsaMaior napisał(a)


Mój był przebarwiony obłędnie Niestety w tym roku pewnie takiego pokazu nie będzie, bo w szkółce stał na patelni, a u mnie wiadomo.


Bedziesz u mnie mogla popodziwiac, moj na razie bedzie na patelni, to on ma robic docelowo cien na rabaty
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies