Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Napia 11:59, 19 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Piękna metamorfoza! Rabata bardzo odmieniona i taka wdzięczna. Zdjęcia z poprzednich lat pokazują, jak bardzo zmienił się ogród, to bezcenna pamiątka Pozdrawiam i życzę miłego weekendu
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Sebek 18:38, 19 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Twoje archiwalne zdjęcia sprzed 10 lub więcej lat uświadamiają mnie w przekonaniu, że muszę zainwestować w dobre sekatory Jeeeny jak to wszystko pięknie u Ciebie urosło Jestem za tym, żeby przed limkami postawić ławeczkę - będzie to ślicznie wyglądać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwk4 19:58, 19 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Napia napisał(a)
Piękna metamorfoza! Rabata bardzo odmieniona i taka wdzięczna. Zdjęcia z poprzednich lat pokazują, jak bardzo zmienił się ogród, to bezcenna pamiątka Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

Dziękuję Agnieszko za miłe słowa. Faktycznie, czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wszystko wielkie rośnie. Te stare zdjęcia są trochę przypadkowe, wtedy nikt nie latał z aparatem i nie pstrykał ogródka. Klisza była za droga i miała tylko 36 klatek, hi, hi
a teraz za jednym wyjściem do ogrodu tyle pstrykamy
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:03, 19 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek napisał(a)
Twoje archiwalne zdjęcia sprzed 10 lub więcej lat uświadamiają mnie w przekonaniu, że muszę zainwestować w dobre sekatory Jeeeny jak to wszystko pięknie u Ciebie urosło Jestem za tym, żeby przed limkami postawić ławeczkę - będzie to ślicznie wyglądać

Sebku, sekator konieczny. Małe nożyce mam już czwarte, 3 pary się rozsypały, a mistrzynią przycinania nie byłam. 2 lata korzystamy z nożyc elektrycznych do żywopłotu i chyba trzeba wymienić, bo ostatnio zdychały przy cięciu żywopłotuz ligustru.
Jeśli chodzi o limki, to sąsiedzi pytają się, czemu jest tak pusto pod dębem, a ja czekam cierpliwie do 1-go, aby kupić limki. Tak za nimi tęsknię. Martwię się tylko, czy dostanę. W szkółce ostatnio nie było limek, a wysyłkowo ... Może ktoś poleci, gdzie zamówić wysyłkowo, aby były ładne. Potrzebuję 4 piękne krzaczki (albo 5). Więcej się nie zmieści tam.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:19, 19 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziś pospacerowałam po ogródku i swociłam moją rabatkę. Popadało, więc mam nadzieję, że wszystkie przesadzone roślinki się przyjmą. Chyba lepiej teraz przesadzać, niż w lipcu. I tak nie mogę doczekać się efektu końcowego.

Nie ma już na rabatce świerku, a roślinki zostały przesadzone w 3 linie. Na drugi rok powinno być ciekawie.
PRZED

i PO

Dopiero na fotkach zwróciłam uwagę, że zawijaskowa linia jest trochę ostra. Po zdjęciu obrzeży trochę ją wyrównam. Chwilowo brakuje mi czasu. Ale jeszcze tydzień intensywnej pracy i urlop. Za drzewkiem rabatka jeszcze do przeróbki. Chwilowo zostaną tam byliny, ale w planie mam tam róże i obwódka bukszpanowa chyba. Tylko skąd wziąć tanie bukszpany? Koło drzewa mam bodziszki, ale jakieś inne, takie małe i w tym roku jeszcze nie kwitły.

____________________
Ogródek Iwony II
Sebek 20:25, 19 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Iwk4 napisał(a)

Sebku, sekator konieczny. Małe nożyce mam już czwarte, 3 pary się rozsypały, a mistrzynią przycinania nie byłam. 2 lata korzystamy z nożyc elektrycznych do żywopłotu i chyba trzeba wymienić, bo ostatnio zdychały przy cięciu żywopłotuz ligustru.
Jeśli chodzi o limki, to sąsiedzi pytają się, czemu jest tak pusto pod dębem, a ja czekam cierpliwie do 1-go, aby kupić limki. Tak za nimi tęsknię. Martwię się tylko, czy dostanę. W szkółce ostatnio nie było limek, a wysyłkowo ... Może ktoś poleci, gdzie zamówić wysyłkowo, aby były ładne. Potrzebuję 4 piękne krzaczki (albo 5). Więcej się nie zmieści tam.


Julia ostatnio zamówiła i przyszły super sadzonki Tylko Silver Dollarów - które są równie piękne
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4667-maly-ogrod-julki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwk4 20:28, 19 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Na frontowej rabatce zaczynają kwitnąć liliowce i lilie. Wreszcie!!!
U wszystkich były już 2 tygodnie, u mnie dopiero teraz:

Kto wie, jak nazywają się te fioletowe kwiatki koło lilii?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:31, 19 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Deszczową porą:
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:39, 19 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek napisał(a)


Julia ostatnio zamówiła i przyszły super sadzonki Tylko Silver Dollarów - które są równie piękne
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4667-maly-ogrod-julki

Sebku, tak się napaliłam na limki. Wydaje mi się, że są wyższe, więc będzie je widać zza ławeczki. Te u Juli widziałam, faktycznie są piękne. Widziałąm też na allegro, w różnych cenach, tylko, czy to, co pokazują jest takie, jakie dostanę? W szkółce kupowałam Vanilla fraise, były 2 ceny i te droższe były 2 razy większe, a cena w miarę. Mój M zdecydował, że weźmiemy te ładniejsze. Czasami jest tak, że kto tanio kupuje, ten 2 razy ma wydatek, niestety...
Nie stać mnie na lipę... Silvery też są piękne, ale te kupię na inną rabatkę później. W tym roku porobiłam sobie kilka sadzonek horensji ogrodowej i chwilowo nie wiem, gdzie posadzić, hi, hi. Po prostu zakochałam się w nich.
____________________
Ogródek Iwony II
Kamajla 20:52, 19 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Iwonko, ja mam blisko do nich, mogłabym zobaczyc i wybrać dla Ciebie
http://www.ogrodkroton.pl/towar.3636.hortensja.bukietowa.lime.light-hydrangea.paniculata.lime.light.html
ale wiem, że można taniej kupić , to nie wiem, czy chcesz
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies