Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 19:12, 21 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Agatorek napisał(a)
Widzę, że u większości z nas zaczynają się jakieś działania ogrodowe .
Trzeba (można ) korzystać z pogody, jak się trafi „okienko”.

U nas niestety też zapowiadają wichury na jutro :/.


U mnie niestety okienka ostatnio wypadają - może jutro chociaż na godzinę uda się wyskoczyć po pracy do ogrodu, jeśli nie, to prawdopodobnie dopiero przyszły tydzień, czyli początek marca. A cebulowe wychodzą na potęgę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:15, 21 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Alija napisał(a)
Ja też już trochę działałam w ogrodzie, bo była ładna pogoda. Dziś od rana deszcz, ale przecież to dopiero luty, więc zazwyczaj o tej porze był śnieg, więc i tak jesteśmy do przodu.
Piękne róże powyżej, zachwycam się nieustająco.


Masz rację, że to dopiero luty, a wiosna przed nami. Miejmy tylko nadzieję, że nie przyjdą silne mrozy, bo z małymi ogród sobie poradzi
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magara 00:34, 24 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Zaglądam
Jak dobrze, że niektóre ogrody mają wizytówki. Na Ogrodowisku ciężko jest być na bieżąco, a jak niektóre wątki umknęły to nadrobić się już nie da Chyba czas na zmiany w regulaminie i wprowadzenie obowiązku wizytówek, przynajmniej przy jakimś pułapie stron

Twoją obejrzałam z dużą przyjemnością - piękny masz ogród, właśnie takie miejsce, w którym coś zawsze kwitnie, żyje, cieszy - chciałabym stworzyć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Napia 19:31, 02 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magara napisał(a)
Zaglądam
Jak dobrze, że niektóre ogrody mają wizytówki. Na Ogrodowisku ciężko jest być na bieżąco, a jak niektóre wątki umknęły to nadrobić się już nie da Chyba czas na zmiany w regulaminie i wprowadzenie obowiązku wizytówek, przynajmniej przy jakimś pułapie stron

Twoją obejrzałam z dużą przyjemnością - piękny masz ogród, właśnie takie miejsce, w którym coś zawsze kwitnie, żyje, cieszy - chciałabym stworzyć


Wizytówkę zrobiłam dopiero rok temu, po kilku latach od założenia wątku, ale przyznam, że zdopingowało mnie właśnie to, że oglądałam na Ogrodowisku tyle pięknych ogrodowych wizytówek. To jednak duże ułatwienie obejrzeć wizytówkę Nie wiem jednak, czy nakazy są tu najlepszym rozwiązaniem Nie jestem do tego przekonana

Cieszę się, że dobrze się czułaś w moim ogrodzie Zapraszam ponownie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:38, 02 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Jest początek marca, a przedwiośnie, mimo ostatnich kilku mroźnych nocy, już jest. Kwitną pierwsze krokusy, te najmniejsze, oraz irysy cebulowe, które bardzo lubię



____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Ewa777 19:46, 02 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
Magara zachęciła mnie do obejrzenia Twojej wizytówki Ogród wyglada imponująco Podziwiam
Wstyd się przyznać, ale nie stworzyłam jeszcze wizytówki swojego ogrodu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Napia 19:51, 02 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Nie mam zbyt wiele czasu ale w wolnych chwilach staram się po pracy chociaż na chwilę wpaść do ogrodu. Cały czas robię porządki - ścinam wyschnięte liście bylin, przycinam hortensje, grabię liście. Sporo tego, ale powolutku praca przesuwa się do przodu. Życzyłabym sobie, by podobna pogoda utrzymała się jeszcze jakiś czas, aby spokojnie ogarnąć najpilniejsze sprawy.

Wczesna wiosna, gdy brak jeszcze liści na drzewach, uwidoczniła niestety, jak bardzo zostały zniszczone bukszpany. Na zdjęciu żywopłocik przy różach, który na razie nie daje oznak życia. Szukam innych roślin, które mogłyby zastąpić bukszpan w ogrodzie i o ile z większymi formami właściwie nie powinno być większego problemu, o tyle kłopot mam z małym - w kilku miejscach mam niską obwódkę z bukszpanu i chciałabym uzyskać podobny efekt. Może ktoś miałby jakiś pomysł na niską ładną roślinkę na obwódkę i nie za miliony monet ?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 19:56, 02 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ewa777 napisał(a)
Magara zachęciła mnie do obejrzenia Twojej wizytówki Ogród wyglada imponująco Podziwiam
Wstyd się przyznać, ale nie stworzyłam jeszcze wizytówki swojego ogrodu


Dziękuję Na zdjęciach zawsze ładniej wygląda niż w rzeczywistości

Mnie też zajęło to sporo czasu - zupełnie nie mogłam się zebrać
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Milka 12:30, 07 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agnieszko, czyli tez powoli zaczynasz sezon. Zimno, więc trudniej się pracuje.
Ale jeszcze ciut i może się ta pogoda poprawi, co rok jakby późniejsza ta wiosna.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
olciamanolcia 12:34, 07 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7114
Napia napisał(a)
Jest początek marca, a przedwiośnie, mimo ostatnich kilku mroźnych nocy, już jest. Kwitną pierwsze krokusy, te najmniejsze, oraz irysy cebulowe, które bardzo lubię





śliczne iryski. Ten bordowy mnie urzekł
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies