Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 22:10, 01 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magara napisał(a)

Chwilowo nie trzeba, potrzeby mam zaspokojone
A tak całkiem serio to swoje czosnki sadziłam w 2021, tak mi się wydaje, zaraz będą trzy lataa inwazji nie ma


To tylko gratulować dzisiaj przyjrzałam się inwazji czosnków w moim ogrodzie i już wiem, że uporanie się wstępne z wyrastającą wszędzie zieleniną, to cały dzień najmniej
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:14, 01 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Makao napisał(a)
W ubiegłym roku też pozbyłam się sporej ilości czosnków. Wykopywałam łopatą bo nie da się ręcznie wyjąć jak chwasta. Urywają się. Część zostawiłam ale ścięłam im kwiaty jak przekwitały żeby się nie rozsiewały bo mimo wszystko lubię te fioletowe kulki górujące nad innymi roślinami


Łopata to niewątpliwie odpowiednie narzędzie, moim przypadku jednak niewskazane, bo czosnki wyrastają na ogół wśród innych cebulowych lub bylin, których mi po prostu szkoda. Działam małą wąską łopatką, zo zabiera mnóstwo czasu

Tez mi się podobały, nawet bardzo. Pracy przy nich jest jednak na tyle dużo, że chętnie pozbędę się wszystkich z ogrodu .
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:18, 01 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
antracyt napisał(a)

Aga, ja moje wkładam do jak najmniejszych doniczek i na początku trzymam w domu w najchłodniejszym pokoju. Mam ich sporo, więc ustawiam piętrowo, w piramidy Moim zdaniem, przy obecnych temperaturach spokojnie możesz je zanieść do garażu i obserwować. Jak zaczną wychodzić z ziemi to przeniesiesz je w cieplejsze miejsce i wtedy bardzo szybko ruszą. Możesz też poczekać z wsadzaniem do doniczek do momentu kiełkowania (teraz pewnie tak dużo miejsca nie zajmują). Tak naprawdę to lepiej by było, żeby nie zaczynały się budzić przed połową marca, bo jak puszczą liście to będą więcej światła potrzebować. W zeszłym roku, chyba na początku kwietnia(musiałabym to sprawdzić) wstawiałam doniczki do szklarni i tam już czekały na wsadzanie do ogrodu.
Moje wczoraj też już zeszły ze strychu Część nie wygląda najlepiej, chyba je zasuszyłam. Za ciepło się na strychu robi, bo zimy mało zimowe. No nic, jak nie będą dawać oznak życia, to na pocieszenie kupię jakieś nowe


Zuza, bardzo dziękuję Piramidy z doniczek to jest to! Myślę jednak że zostawię je w garażu, ale z uwagi na niewystarczającą ilość miejsca spróbuję je tak poukładać.

Może z Twoim zniesionymi ze strychu nie będzie tak źle Nie wiem, czy na pocieszenie, ale nowe zawsze warto kupić Ja się skusiłam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:22, 01 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Kokesz napisał(a)
Fajnie macie ze szklarniami.
Ja swoich nie mogę podpedzać bo w razie przymrozków nie mam gdzie ich schować. Też muszę sadzić do donic ale to ze względu na ślimory. Dalie sadzone od razu do ziemi, paskudy równały dosłownie z ziemią


Nie mówię, że nie - szklarnia to fantastyczny wynalazek
Ślimaki w dużej ilości jeszcze do mnie nie dotarły, ale niechybnie mnie to czeka. To nie do uniknięcie. Jest szansa, że wreszcie znajdzie się jakieś zwierzę albo ptak, który będzie się żywił tymi ślimakami.

Czyli , jeśli dobrze rozumiem, dalie sadzone w donicach ochroniły się przed najazdem ślimaków? Próbowałaś może z mączką bazaltową?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:28, 01 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Przez ostatni tydzień z uwagi na różnorodne obowiązki nie zrobiłam nic poza zakupem kilku paczek dalii w dyskontach
Natomiast jutro mam bogate plany ogrodowe - według wszelkich zapowiedzi pogodowych czeka nas jutro piękny słoneczny dzień czego sobie i Wam życzę

Zacznę od cięcia hortensji i róż - zważywszy na liczbę jednych i drugich zajmie mi to dwa dni jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli A poza tym porządki na kolejnych rabatach Ech, już się nie mogę doczekać
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gosialuk 22:37, 02 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
I jak? Udało się plany ogrodowe zrealizować?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Napia 20:49, 05 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gosialuk napisał(a)
I jak? Udało się plany ogrodowe zrealizować?


Częściowo tak Chyba jednak przeceniam swoje możliwości, bo zaplanowałam zbyt dużo, a doszło jeszcze kilka innych prac I reszta czeka na kolejny weekend
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:14, 05 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
W ostatni weekend pogoda była jak marzenie - zaplanowałam sporo prac i jak się okazało - zdecydowanie ponad moje możliwości. Jednak "ku pamięci" zapisuje, co zostało zrobione.
Otóż:
- przycięłam wszystkie hortensje bukietowe (Limelight, Vanilia Fraise, Phantom i Magical Candle) - łącznie sztuk 16
- zrobiłam porządek przy różanecznikach i zrobiłam oprysk preparatem przeciwgrzybowym
- obcięłam część róż - pomponelle, artemisy, Jaques Cartiery, Romina, Lions Rose, Astrid Grafin von Hardenberg, Soul, Schone Maid, Rhapsody in Blue i kilka NN - łącznie sztuk 25
- wysiałam sałaty, rzodkiewki, koperek i pietruszkę oraz marchewkę i buraki
- wycięłam pędy jeżyny
- rozsadziłam maliny
- z pomocą eMa podkrzesałam jodłę i jałowiec
- wycięłam najstarsze gałęzie derenia

Resztę prac odłożyłam na przyszły tydzień, bo moja prawa ręka złożyła stanowczy protest i odmówiła współpracy

W ogrodzie widać wiosnę i chociaż nadeszło ochłodzenie, to jednak w powietrzu wyczuwa się nadchodzącą zmianę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:16, 05 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wiosna w moim ogrodzie może nie jest spektakularna, ale i tak cieszy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:17, 05 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies