Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

mira 22:22, 21 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Kokesz napisał(a)
Siatka może po to, żeby gryzonie nie wlazły.
Ja mam skrzynię ale deski mają prześwity i dodatkowo w dolnych deskach ponawiercane otwory dla dostępu powietrza.
Oprócz tego na dno położyłam gałęzie.
Trochę przeszkadzały przy przerzucaniu ale jakoś się udało


Ja mam zwykłe dechy i spore prześwity. Na dno daję gałęzie ale takie drobne - a teraz mam zrębki trochę dam.


Zastanawiam się nad opakowaniem po jajkach - wytłoczki - czy w tych żółtych nie ma jakiegoś kleju ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Toszka 11:25, 22 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wytłoczki po jajkach daję. Rwę na mniejsze kawałki.

Nie mam siatki na dnie kompostownika, ale daję drobne gałązki. Zwłaszcza po incydencie z kretem, który odnalazł drogę do kompostownika i zaczął kraść dżdżownice.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mira 20:22, 22 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja wytłoczki też daję ale ostatnio mnie zastanowiły te żółte takie są twarde inne więc się zastanawiam.

Oj ....krecik...to dopiero złodziejaszek a to starannie przygotuję ten spód kompostu
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kokesz 20:32, 22 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
mira napisał(a)
Ja wytłoczki też daję ale ostatnio mnie zastanowiły te żółte takie są twarde inne więc się zastanawiam.

Oj ....krecik...to dopiero złodziejaszek a to starannie przygotuję ten spód kompostu


Ja wytłoczki deptam, robią się płaskie i miękkie. Później wkładam do wiadra z wodą, nasiąkają tak szybko, że ciężko je w całości przenieść do kompostownika, rozpadają się w rękach
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
mira 20:36, 22 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a! to tak będę też robić
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 22:37, 22 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mira, rolki po papierze toaletowym też dawaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:52, 22 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a daje daje, pudła kartonowe drę i daję takie czyste
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anabell 23:36, 22 paź 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
rolki papierowe, wytłoczki, kartony, papiery z nazwiskiem tnę na kawałki i też w kompost. Druku nie powinnam, ale co mam robić, palić nie wolno.
To tylko wycięte małe karteczki.
Dziś wstawiłam rurę do kompostownika.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
sarenka 08:15, 05 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzień dobry. Chciałabym zapytać czy można jeszcze kompostownik przerzucać? Polać mocznikiem?
Rolki po papierze mam z napisem, to pewnie nie bardzo można dodawać? W sumie wszystko daje do kompostu co można poza papierem, czas to nadrobić i dziś coś pójdę wrzucić
____________________
Magda W samym sloncu
waldek727 12:31, 05 lis 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pewnie miałaś na myśli kompost a nie kompostownik. Kompostu w kompostowniku nie przerzuca się. Jest to ciągły proces rozkładu materii organicznej zachodzący od dołu do góry.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies