Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ewulkowy ogród pod lasem początki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ewulkowy ogród pod lasem początki...

aguleczka 23:53, 24 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
No to dawaj tu fotki relacja musi być z takich prac
____________________
Mój maleńki ogród
pasjonatkaam... 00:31, 25 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Fachowiec z Ciebie kobietko.Doradź mi kochana co dalej robić jak juz przekopię i oczyszczę..Ty kupiłas dobrej ziemi tylko czy coś kombinowałaś z torfami,wapnami,kompostami?
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
aguleczka 09:44, 25 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Nie wiem jaka ziemia u Ciebie u mnie gliniasta , kupiłam czarną ziemię jest taka troszkę z piaskiem dość sporo jej weszło , niczym jej nie posypywałam ,chwastów też nie wyrywałam bo przed równaniem terenu skosiłam trawkę prawie na 0 a że trawa była ładna i bez chwastów to mam nadzieje że nic mnie nie zaskoczy rozgrabiłam ziemię i co jakiś czas przejechałam walcem sprawdzić czy jest równo i poprawiałam grabkami ewentualnie dosypywałam ziemi i grabiłam na sam koniec przegrabiłam wszystko jeszcze raz ,siewnikiem Gardeny zasiałam trawę na poziomie 7 tak wyczytałam na naszym forum i potem walcowałam i znowu troszkę przegrabiłam ale bardzo delikatnie i jeszcze dosypałam troszkę nasion ręcznie a czy to był dobry pomysł i dobra kolejność to się przekonamy już niedługo .

Nie jestem fachowcem tylko amatorem który codziennie uczy się pielęgnacji i idzie za wskazówkami innych


____________________
Mój maleńki ogród
pasjonatkaam... 10:05, 25 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Aguleczka ja przekopuję głęboko żeby pozbyć się chwastów z korzeniami,u mnie tego jest sporo.Ziemia u mnie bardziej piaskowa niż gliniasta.Na początek chyba zbadam ph żeby wiedzieć czego jej brakuje.Wczoraj trochę poczytałam.Odpowiednie ph to 5,5-6,5.Wtedy będe wiedziała co dalej.Fajnie,że Twoja już rośnie!))Zazdraszczam
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 22:44, 25 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Dzisiaj prac trawnikowych ciag dalszy czyli fitness ze szpadlem
A żeby zobrazować stan "trawnika" wklejam fotę..wrrrr
Nie wiem cóż to za "cudo" ale jest tego mnóstwo

Nie zamierzam się poddać,kopię po kawałku po czym siadam,skubię ,wytrzepuję źdźbło po źdźble,korzonek po korzonku

____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
aguleczka 19:55, 26 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Pięknie Ci idzie i jak dokładnie
____________________
Mój maleńki ogród
pasjonatkaam... 20:34, 26 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
aguleczka napisał(a)
Pięknie Ci idzie i jak dokładnie



staram się jak mogę,mam nadzieję,że zdążę się pozbyć tych chwaściorow do jesieni
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
jula81 23:00, 26 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Ewuniu kochana, ale robota Ci idzie . Pomalutku już bliżej niż dalej .Kibicuję
Pozdrawiam weekendowo
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
pasjonatkaam... 23:54, 26 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
jula81 napisał(a)
Ewuniu kochana, ale robota Ci idzie . Pomalutku już bliżej niż dalej .Kibicuję
Pozdrawiam weekendowo


tak mi mów,tak mi dobrze))
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
jola54 23:30, 27 lip 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Ewuniu,podziwiam Twoją determinację. Wiem ile to wysiłku, sama też wszystko robię.Mój ogródek malutki,ale pracy w nim dużo,bo nie mam żwirku,kostek brukowych,kory itp. Nawet ławek porządnych nie mam, tylko siedziska z palet.Mój ogródek ma dopiero drugi sezon, więc za rok u Ciebie będzie jak w raju. Zazdroszczę Ci tych wspaniałych świerków i sosen,które tworzą klimat i czyste powietrze. Pozdrawiam, buziaki
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies